Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatki i rabatki u Elizy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatki i rabatki u Elizy

eliza3 18:39, 06 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Żanetko cieszę się, że Ci się podobało, zapraszam i zachęcam do sadzenia hortensji, Twoje też urosną i będziesz się cieszyć kwiatami w przyszłym roku
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
popcorn 18:58, 06 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wpadlam z rewizyta
Piekne cynie! A jaka wypasiona hortensja! To chyba Anabelka?
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
eliza3 20:38, 06 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Dzisiaj był wyjątkowo upalny dzień.
Podlewałam, podlewałam, końca nie widziałam, bo każdej roślince chciałam dać trochę ochłody.
Część roślin kończy kwitnienie inne są w jego pełni np. aksamitki, niektórzy ich nie lubią, a ja bardzo...






____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
EPODLAS 21:04, 06 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Elizo, twoja juka naprawdę rewelacyjna. Też lubię - nawet w necie wiedzieć jak wygląda osoba do której pisze. Juka fajna i dziewczyna przy juce też.
____________________
Mój ogród
eliza3 21:14, 06 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Bożenko dziękuję za miłe słowa, właśnie przed chwilą byłam u Ciebie i podziwiałam cynie. Cudne.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
an_tre 21:16, 06 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22369
eliza3 napisał(a)
Moje cynie. Siałam w marcu, trzymałam na parapecie, podlewałam, chuchałam , dmuchałam, wysadziłam w maju... przyszedł późnomajowy przymrozek i co...? To są resztki tego, co ocalało... ale i tak cieszą, bo bardzo je lubię







Elu ja część cynii wysiałam w marcu i trzymałam w domu a część prosto do gruntu i wyobraź sobie, że te wprost do gruntu są silniejsze i mają większe kwiaty do gruntu wysiewałam na początku maja
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
eliza3 21:21, 06 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Aniu ja w przyszłym roku zrobię tak samo, posieję do gruntu, bo to trzymanie na parapecie trochę mnie w tym roku zawiodło. Człowiek całe życie się uczy i warto próbować różnych metod.
Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Janet 21:30, 06 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
eliza3 napisał(a)
Żanetko cieszę się, że Ci się podobało, zapraszam i zachęcam do sadzenia hortensji, Twoje też urosną i będziesz się cieszyć kwiatami w przyszłym roku


A mam pytanko. Na jakiej wystawie rosną? Moje na północnej ale słońce tam dociera praktycznie cały dzień. Dadzą radę na wschodniej bądź południowej stronie domu?
____________________
Janet 21:32, 06 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
eliza3 napisał(a)
Dzisiaj był wyjątkowo upalny dzień.
Podlewałam, podlewałam, końca nie widziałam, bo każdej roślince chciałam dać trochę ochłody.
Część roślin kończy kwitnienie inne są w jego pełni np. aksamitki, niektórzy ich nie lubią, a ja bardzo...







Pięknie kwitną. Również je lubię a szczególnie za ich piękny zapach. Nie wiem tylko dlaczego kojarzą mi się z końcem lata i początkiem jesieni.
____________________
eliza3 21:46, 06 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Żanetko moje rosną na wschodniej stronie i jak widzisz mają się nieźle. Fachowcy mówią, że najlepiej rosną w miejscach mniej nasłonecznionych, więc u Ciebie na północnej będą miały w sam raz.
W praktyce różnie to bywa, roślina sama wybiera sobie miejsce, ale lepiej jej stworzyć warunki do jakich jest przystosowana, wtedy ładniej kwitnie.
Ja mam jedną na południowej wystawie i niestety słabiej kwitła, więc będzie przesadzona w bardziej dogodne miejsce.
Pozdrawiam.
Oczywiście mowa o hortensjach
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies