Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatki i rabatki u Elizy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatki i rabatki u Elizy

eliza3 15:51, 09 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Irenko ja też bardzo lubię swojego flaminga, ale ja swojego przycinam, bo nie chcę, aby wyrósł za duży, mam jeszcze żółtego szczepionego na pniu, ale nie wiem jak się nazywa.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Milka 15:58, 09 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Acha, ja swojego nie przycinałam, bo jak go kupiłam w 98r. facet móił, że urośnie 2m, a teraz jest taką ozdobą w ogrodzie, ze mi szkoda; podcinam tylko te gałęzie, które przeszkadzają; mój ma taki na 40cm gruby pień i z niego wychodzą boczne gałęzie; teraz ma wysokość 10-12m
żółty też łądny, a jak szczepiony, to ciekawy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 16:04, 09 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Przedstawiam mój mikrowarzywniczek, który jest jednocześnie ziołownikiem. Nie ma się specjalnie czym chwalić, ale to pierwsze próby, w przyszłym roku bardziej się postaram.







____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Celina 21:29, 09 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816



Piękny ten jest!! A jaki wysoki?
Miałam też kanny,ale nie takie piękne jak Twoje.Były jakieś wyrośniete i miały mały kwiatostan
Aż kiedyś w zimie mi zapleśniały i juz nie mam ale takie żółte to jeszcze kiedyś upoluję
____________________
Celina - Moje poletko
Celina 21:33, 09 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
eliza3 napisał(a)

Sztukę rezygnacji powoli już opanowuję, ale nie do końca. Na razie udało mi się zrezygnować z cebulowych, gdy po tej zimie prawie wszystkie mi wymarzły.

Ja mam kłopot z cebulowymi, bo nornice grasują. Sadzę, ale zawsze mi smutno, kiedy nie zakwitają.
Jedynie rabata po oknem jest bezpieczna, bo ograniczona kostką i tam mogę coś wsadzić. ale pojemność też jest ograniczona. W ubiegłym roku sadziłam w doniczkach, ale to nie był dobry pomysł, w tym roku będę sadzić cebulki do gruntu.


Tylko będę mieć tulipany ! Z resztą się rozstaję, niestety.
____________________
Celina - Moje poletko
an_tre 21:33, 09 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Celina napisał(a)



Piękny ten jest!! A jaki wysoki?
Miałam też kanny,ale nie takie piękne jak Twoje.Były jakieś wyrośniete i miały mały kwiatostan
Aż kiedyś w zimie mi zapleśniały i juz nie mam ale takie żółte to jeszcze kiedyś upoluję
Celinko, bo te o wielkich liściach i małym kwiecie są najbardziej popularne, nie żałuj, że cię opuściły
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
eliza3 21:53, 09 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Celinko, Ania ma rację, tamte też miałam i sama z nich zrezygnowałam. Te są delikatne, w tym roku uchowała mi się jedna czerwona i kilka pomarańczowych, ale chyba nie wszystkie zakwitną. Jakoś nie mam ręki do przechowywania.
U mnie wyrastają na wysokość 50cm. Mogę się podzielić jesienią.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
EPODLAS 22:14, 09 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Elizo też mam klona jesionolistnego, nie jest jeszcze wielki, rośnie ładnie, ale zauważyłam ostatnio, że niektóre listki mu zbrązowiały, dostał jakiegoś grzyba. Kupiłam już Score i go opryskam. Ładnie u ciebie i kolorowo.
____________________
Mój ogród
eliza3 22:19, 09 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Bożenko mojemu klonowi też czasami brązowieją listki, a zwłaszcza żółtemu, ale mnie się wydawało, że to od słońca take przypalone, więc nic z tym nie robiłam. Teraz nie wiem...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
eliza3 23:05, 09 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
irena_milek napisał(a)
Acha, ja swojego nie przycinałam, bo jak go kupiłam w 98r. facet móił, że urośnie 2m, a teraz jest taką ozdobą w ogrodzie, ze mi szkoda; podcinam tylko te gałęzie, które przeszkadzają; mój ma taki na 40cm gruby pień i z niego wychodzą boczne gałęzie; teraz ma wysokość 10-12m
żółty też łądny, a jak szczepiony, to ciekawy

Muszę się zastanowić w takim razie czy swojemu nie popuścić cugli, tylko, że mój ma formę krzewiastą, więc chyba poszedłby bardziej wszerz... hmm, no nie wiem
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies