Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatki i rabatki u Elizy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatki i rabatki u Elizy

AgnieszkaBK 17:17, 11 sie 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Elu, warzywka też masz niczego sobie...... na widok szarlotki aż się zaśliniłam Pozdrawiam i smacznego życzę
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Celina 20:04, 11 sie 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
eliza3 napisał(a)
Deszczowa sobota, padało w nocy, padało rano, pada teraz....
Co tu robić w dzień deszczowy...? Jak nie można do ogrodu, to można do kuchni i mamy szarlotkę do kawy.



O ja dzisiaj też ją zrobiłam! bo się chyba zaczął czas jabłkowy! Dużo mam spadów to trzeba je jakoś spożytkować
____________________
Celina - Moje poletko
Mala_Mi 10:51, 12 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Te zielone spady szybko bym spożytkowała na surowo.... uwielbiam kwaśne i twarde jabłka
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
eliza3 11:04, 12 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Aniu te akurat były nie do zjedzenia na surowo, powiem brzydko - gębę wykrzywiało na wszystkie strony, ale szarlotka wyszła świetna, goście wszystko zjedli i na niedzielę trzeba piec nową... może znowu ktoś zajrzy... Na razie zajrzało słonko, oby zostało na dłużej, bo po deszczowej sobocie, przydałaby się słoneczna niedziela
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
eliza3 13:10, 12 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Na dobry dzień moja niezawodna różyczka, kwitnie całe lato, cieszy oczy i nie choruje, nazwy nie znam

____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Kindzia 22:27, 12 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyleciałam się przywitać i podziękować za odwiedziny. Przeczytałam, od początku. Pięknie u Ciebie! Pierwszy raz kwitną u mnie floksy i od razu mączniak. U Ciebie nie chorują? Takie piękne masz. Jak sobie z nim radzić? Pryskałam Kaptanem, po jakimś czasie Dithane i jak były mączne plamy tak są
Róże też masz piękne i lilie cudo! Ach, idę sobie jeszcze raz pooglądać
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
eliza3 11:38, 13 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Kasiu floksami specjalnie się nie przejmuję. Mączniak też się u mnie pojawia, ale dopiero pod koniec sierpnia, kiedy kwiaty już przekwitną, więc je obcinam i po sprawie. Czasami psikam topsinem przed kwitnieniem w maju i po obcięciu, aby choroba się nie rozwijała. Generalnie nie lubią suszy i podlewania po liściach.
W ubiegłym roku mączniak wcale się nie pojawił, a w tym są już pierwsze objawy, więc nie wiem od czego to zależy?
Pozdrawiam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Kindzia 11:58, 13 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Czyli jak obetnę po kwitnieniu, to mączniak się nie "przechowa" do przyszłego roku?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
eliza3 13:52, 13 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Jeżeli lato będzie mokre i zimne to mączniak może się pojawić. ale spryskaj teraz środkiem przeciw grzybowym i wiosną przed pojawieniem się kwiatów.
Ja w tamtym roku nie miałam mączniaka, a teraz po tych zimnych i deszczowych dniach zaatakował. Obcięłam, spryskałam i mam nadzieję, że w przyszłym roku się nie pojawi
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
eliza3 14:01, 13 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
W ubiegłym roku miałam śliczną lawendę, niestety ta zima i jej nie oszczędziła... ale poobcinałam i odbiła.



Kwiatków miała niewiele, ale i tak się cieszę. Dokupiłam parę sadzonek, ale na lawendokosy trzeba będzie poczekać... w tym sezonie tylko tyle...



a woreczki będą musiały poczekać jeszcze rok...

____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies