Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja największa pasja - ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja największa pasja - ogród

kasik778 12:07, 20 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
irena_milek napisał(a)
w styczniu!!! to chyba przed mrozami jeszcze i śniegiem!!
może ja ciachnę jakies i tez wstawię do wody?


Ciachaj i czekaj, u mnie błyskawicznie wypuściły korzenie
____________________
kasik778 12:08, 20 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
baraga1904 napisał(a)
...zastanawiam się nad rozmnożeniem i mojego bluszcza ..mam 7 sadzonek do kupienia ...może uda mi się co nieco wychodowac z mojego okazu... w zasadzie będę go sadzi do ziemi dopiero w maju ...
pozdrawiam cieplutko

Agnieszko 7 sadzonek to niedużo, spróbuj, najwyżej jak ci się nie ukorzeni, to kupisz gotwce
____________________
kasik778 12:13, 20 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Ewelinka231281 napisał(a)
Zobaczymy co z tych badyli wyjdzie, w zeszłym roku miałam powielkanocny bukszpan w wodzie i nic nie wyszło, wsadziłam potem do ziemi, ale nie sprawdzałam jesienią czy są korzonki.

A bluszcz szybko rośnie? Przemarza zimą? Muszę czymś obsadzić siatkę i się osłonić -może bluszcz by się nadał?

A co do pomidorów- koktajlowe miałam dwie odmiany koralika i coś jeszcze. Koralik cały czas oblepiony był pomidorkami i nie złapała go żadna zaraza. Tamten drugi miał mało owoców i liście coś dorwało, więc w tym roku stawiam zdecydowanie na koralika


Bukszpan to raczej do ziemi, może dlatego w wodzie nie chciał się ukorzenić?

Według Mileny bluszcz nie rośnie bardzo szybko, ale to zależy od odmiany, u sąsiada szybko zarósł cały mur i teraz musi ciąć co jakiś czas, bo na ulicę wychodzi

Czyli polecasz Koralika? naczytałam się o nim dobrych opinii i to chyba dobry wybór

zobacz na innym forum opinie Kasencji o Opal Essence, bardzo go polecała
____________________
kasik778 12:17, 20 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Urszulla napisał(a)
Kasiu...czytam Twoje wypowiedzi i jakbym siebie widziała
Tylko Ty pracujesz ..masz mniejsze dziecko i mniej czasu,
ja do pracy wracam za miesiąc...też będę goniła w piętkę
Ale jestem już przygotowana jeśli chodzi o warzywnik.....przestudiowałam forum porad....
Ania Monte mi dużo pomogła...
więc podzielę się z Tobą szybkimi linkami gdzie możesz poczytać o tym co piszesz
Będę się cieszyła jak założysz warzywnik.
.i męża Twojego przekonuję....
mój mały ze mną urzęduje w warzywniaku i sieje...super sprawa....
duży już nie jest tym zainteresowany.....za to pomaga w innych rzeczach.
Ale się rozpisałam.

Horti też poczytałam....teraz wiosną jak Danusia ogłosi ucinanie pędów ...też te ucięte kawałki włożę do wody...może się uda z tych zdrewniałych....na forum ktoś pokazywał że się ukorzeniły.

Uprawa pomidorów i papryki poniżej
http://www.pomidorlandia.pl/polski/pomidorowe-abc.html
Uprawa współrzędna warzyw
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-warzywnik-kolezenskie-porady?page=4

Dzięki Ani też jestem odważniejsza do uprawy....bo też miałam stracha z nasion pomidory wyhodować i mi wytłumaczyła że nie ma się czego bać
Wkleję Ci moją fotkę z zeszłego roku...
pierwszy ogródek, ziemia gliniana skorupa, zero nawożenia
i jaka byłam szczęśliwa że nie muszę do sklepu biegać za wszystkim
zobacz u mnie w wątku (maj i lipiec 2012)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2065-blaski-i-cienie-nowego-zycia?page=111


Ula ty jesteś moje Ogrodowiskowe Guru

Bardzo ci dziękuję za ten wpis, bo M mnie wręcz zniechęca do warzywnika, myśli, ze będzie go musiał potem uprawiać

I właśnie mieć warzywa pod ręką to super sprawa, ja w zeszłym roku sporo dostawałam od mamy, więc i tak nie było tak źle, ale jak musiałam kupić warzywa w markecie to normalnie czasem aż się zastanawiałam, skąd oni biorą te warzywa??? najczęściej to była strata pieniędzy...

Planów mam bardzo dużo, ale praca niestety poważnie koliduje z nimi, zobaczysz jak wrócisz do pracy, jak strasznie kurczy się doba...
____________________
Milka 13:01, 20 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kasik778 napisał(a)

w styczniu!!! to chyba przed mrozami jeszcze i śniegiem!!
może ja ciachnę jakies i tez wstawię do wody?


Ciachaj i czekaj, u mnie błyskawicznie wypuściły korzenie


wiesz, w życiu bym nie pomyślała, że da się!!
jak wyschną włosy, idę ciachnąć i może ciachnę winogrona i zrobię podobnie, jak z bluszczem;
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasik778 13:20, 20 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Irenko jak tak na szybko wpadłam na pomysł ucięcia tych gałązek i wsadzenia do wody, wszyscy się w głowę pukali, ze nie ma możliwości, aby to puściło korzenie, a jednak
____________________
Welka 13:53, 20 sty 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
kasik778 napisał(a)

Zobaczymy co z tych badyli wyjdzie, w zeszłym roku miałam powielkanocny bukszpan w wodzie i nic nie wyszło, wsadziłam potem do ziemi, ale nie sprawdzałam jesienią czy są korzonki.

A bluszcz szybko rośnie? Przemarza zimą? Muszę czymś obsadzić siatkę i się osłonić -może bluszcz by się nadał?

A co do pomidorów- koktajlowe miałam dwie odmiany koralika i coś jeszcze. Koralik cały czas oblepiony był pomidorkami i nie złapała go żadna zaraza. Tamten drugi miał mało owoców i liście coś dorwało, więc w tym roku stawiam zdecydowanie na koralika


Bukszpan to raczej do ziemi, może dlatego w wodzie nie chciał się ukorzenić?

Według Mileny bluszcz nie rośnie bardzo szybko, ale to zależy od odmiany, u sąsiada szybko zarósł cały mur i teraz musi ciąć co jakiś czas, bo na ulicę wychodzi

Czyli polecasz Koralika? naczytałam się o nim dobrych opinii i to chyba dobry wybór

zobacz na innym forum opinie Kasencji o Opal Essence, bardzo go polecała


Bukszpan dwa lata wcześniej wsadziłam do ukorzeniacza i do ziemi i jakieś sadzonki powychodziły, ale specjalną fanką bukszpanu nie jestem i nie zależało mi w zeszłym roku tak bardzo i stały w wodzie. Musze poczytać o bluszczu, bo ostatnio okazało się, że mata na którą się czaiłam została wycofana z produkcji (bardziej kolor o który mi chodziło) i coś muszę zrobić, bo niektórzy goście moich sąsiadów za bardzo mi w ogród zaglądają.
Koralika polecam, nie ma takiej grubej skórki, więc i dla dzieci dobry. Jeszcze nie wiem jakie inne pomidory wybrać, bo M mówił, ze może uda mu się szklarnię w marcu postawić i wtedy większe pole do popisu będzie, ale wolałabym gotowe sadzonki, przy moich metodach rozmnażania na przykład hortensji to bezpieczniejsze wyjście
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
MilenaP 16:47, 20 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Kasiu chodowla szczypiorku zawodowa moja mama zawsze tak robi i trzyma na kuchennym parapecie Świeży szczypiorek to jest to! W ogóle własne warzywa to super sprawa - wiem, bo obok domu prócz ogrodu, sadu mam też całą działkę z warzywami, malinami, poziomkami i innymi cudami. Świeże, ekologiczne i zawsze na wyciągnięcie ręki Ale roboty przy tym jest niemało pozdrawiam
____________________
Milena - zielonastrefa
eliza3 17:23, 20 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Rzeżuchę widziałam, szczypiorek też, jedno i drugie uwielbiam... Na zdrowie !
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Gosiniak 21:56, 20 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
I korzonki już są, no super i jak szybciutko, a ja nie wiedziałam że można tak cebule w wodzie trzymać, u mnie jak była to w ziemi zawsze, ale to fajny pomysł, muszę zgapić
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies