Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony chaos u Dawida

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony chaos u Dawida

tengel27 20:31, 23 maj 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Piwonia 'Monsieur Jules Elie'



Piwonia 'Karl Rosenfield'



Piwonia 'Krinkled White'



Piwonia 'Duchesse de Nemours'

____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
sylwia_slomc... 21:47, 23 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
tengel27 napisał(a)


Moje w sumie to młodziaki, ale przy starszych czasem odmładzam kępy gdy są zbyt duże. Nie są to zabiegi specjalne, bo nie miałem przypadku by nie kwitły poza jednym syberyjskim, który od czasu zakupu nie miał ani jednego kwiatka (5 rok z rzędu). W tym roku go totalnie podzielę i jak dalej nic nie będzie to niestety będę musiał się z nim pożegnać.

Może ma za suche stanowisko ten syberyjski. One lubią wilgotniej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tengel27 21:51, 23 maj 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
sylwia_slomczewska napisał(a)

Może ma za suche stanowisko ten syberyjski. One lubią wilgotniej.


Może, choć innym to nie przeszkadza
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Alija 21:56, 23 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Teoretycznie syberyjskie wolą mokro, a w życiu różnie to bywa. U mnie na przykład kępa tych irysów rośnie w bardzo suchym miejscu pod brzozami i kwitną co roku. Cóż teoria teorią, a życie życiem. Czasem rośliny kapryszą.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 17:11, 25 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Piękne irysy, a Lubin jaki piękny. To na pewno w twoim ogrodzie tak pięknie?

5 lat to jest nie możliwe aby syberyjski nie kwitł. U mnie w wodzie, na skalniaku i kwitną. A jak kupiłeś to kwitły.
Pokaż tego iryska. Wiosna musi mieć mokro.
Może za głęboko posadzony, moje mają korzenie na wierzchu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
tengel27 17:48, 25 maj 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Elu kupiony był bez kwiatów. W zeszłym roku zmienił miejsce i chyba posadziłem dobrze, bo inne syberyjskie problemu z kwitnieniem nie mają (poza tym rokiem, bo mróz nieco niektórym dowalił ). A mokra wiosna - w tym roku mieliśmy na wiosnę dość mokro, a nawet z niezłym zapasem. Spróbuję jeszcze w tym roku zrobić z niego młodą sadzonkę i posadzić na nowo. zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Margo2 00:59, 26 maj 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Teraz już wszystko widzę.
Irysy są boskie.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
tengel27 19:38, 02 cze 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884

W dzień mamy ciepło, a wręcz czasem gorąco, a po południu i w nocy pada. Jest fajnie... no prawie. Prawie, bo
Ślimaków jest zatrzęsienie. Żrą co popadnie. Straciliśmy prawie wszystkie sadzonki dyni piżmowej. Na szczęście cukinie dało się uratować. Niestety w ruch musiały pójść niebieskie granulki, ponieważ ferramol nie działa tak skutecznie. Nie u mnie.
Kwitną, a raczej zakończyły kwitnienie piwonie. Nawet kwitły całkiem ładnie, mimo że część z nich straciła pąki kwiatowe. Na niektórych krzakach pozasychały zupełnie. Niestety nazwy odmianowe zaginęły i nie jestem w stanie wszystkich podpisać.
Zaczynają kwitnąć róże. Najszybciej zakwitła 'Tuscany' i bardzo szybko przekwitła. Zresztą jej kwiaty nie wyglądały tak ładnie jak rok temu.
Bardzo dobrze mają się też hosty. Pomimo inwazji ślimaków nie są ponadgryzane, a że mają całkiem dobrą ilość wody to ich liście wyglądają pięknie.



Piwonia 'Sarah Bernhardt'







____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 19:38, 02 cze 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884








____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
tengel27 19:38, 02 cze 2024


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884


Róża 'Rosarium Uetersen'



Róża 'Flammentanz'



Róża 'Tuscany'



____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies