Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie ELFy zimują

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie ELFy zimują

elf 23:26, 05 maj 2013


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
i ogromna prośba do was kochani - mam problem z lawendami, coś jakiś marniutkie - jak im mogę pomóc ? podlałam już rosachumusem



____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Marta7 23:34, 06 maj 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Elfiku pospacerowalam u Ciebie ,piękną masz wiosnę,zwłaszcza tulipany,z lawendą Ci nie pomogę nie mam ani jednej sztuki,ale o lawendzie dużo doradza Agnieszka z Ogrodu Jurajskiego.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
gusiarz 23:42, 09 maj 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Elfiku - jestem u Ciebie - piękne tulipany!!! I widzę, że lawenda ładnie przezimowała - tnij ją nisko na wiosnę to się pięknie zagęści i puści mnóstwo nowych odgałęzień. Murek - w moich kochanych szarościach - ładnie się prezentuje - będę kukać do Ciebie
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
aniula 01:38, 10 maj 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Elfiku, wpadam z rewizytą. Widzę, że nie tylko ja mam do czynienia z 30-letnim betonem
Murek po pomalowaniu niesamowicie zyskał, teraz zdobi, nie szpeci, i zmiana nasadzeń dobrze mu zrobiła.

Śliczne tulipany posadziłaś. Spring green muszę koniecznie na jesień kupić!
I córeczki takie śliczne! Ja też mam dwie dziewczyny - 8 i 5 lat.

Podziwiam Twoją pracę w ogrodzie i odważną decyzję o zmianie zajęcia. Ja na razie nie mam stałej pracy (pół etatu do sierpnia 2014), a w dodatku nie jest to jakieś satysfakcjonujące zajęcie więc może kiedyś pójdę w Twoje ślady? Będę na pewno z zapartym tchem śledzić Twoje poczynania.

A z lawendą cierpliwości, myślę, że jeszcze ładnie się zagęści. Ja moje skromne 2 krzaczki tnę zdecydowanie krócej - tak na ok. 10 cm, wtedy sporo nowych pędów od samej ziemi wypuszczają. U Ciebie też widać, że w środku od ziemi młodziutkie wybijają. Ale nie jestem raczej specjalistką od lawendy, mam jej niewiele, traktuję ją bardzo intuicyjnie (pewnie większość roślin tak samo )

Co do rosahumusu - ciekawa jestem efektów, też chciałam go zastosować.

Dobrej nocki! zmykam do łóżka.
____________________
Ania Ogródek na betonie
grama 07:01, 10 maj 2013


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Dziękuję za wizytę i zapraszam dalej.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
beta 08:26, 10 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witam...piekne te Twoje tulipanki...te na pierwszym zdjęciu szczególnie przypadły mi do gustu...bardzo podobają mi się Twoje donice przy drzwiach...a co do lawendy to mogę tylko powiedzieć, że ja swoją przycięłam przy samej ziemi już jakiś czas temu, i teraz pięknie odbija ..

buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
DoCia11 19:38, 10 maj 2013


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 47
dziekuje za powitanie na forum owszem roślinki stopniowo się będa pojawiac w moim ogodzie ja sie tu u was ucze jak dbac o nie i zeby było im dobrze u mnie
____________________
DoCia11 Moje wyzwanie
elf 22:25, 10 maj 2013


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Marta7 napisał(a)
Elfiku pospacerowalam u Ciebie ,piękną masz wiosnę,zwłaszcza tulipany,z lawendą Ci nie pomogę nie mam ani jednej sztuki,ale o lawendzie dużo doradza Agnieszka z Ogrodu Jurajskiego.
Pozdrawiam serdecznie



Właśnie się dowiedziałam że powinnam ją przyciąć wiosną krótko, prawie przy ziemi. teraz to już nie będę jej obcinać bo boję się że nie zakwitnie. Pozdrawiam i dziękuję
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 22:25, 10 maj 2013


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
gusiarz napisał(a)
Elfiku - jestem u Ciebie - piękne tulipany!!! I widzę, że lawenda ładnie przezimowała - tnij ją nisko na wiosnę to się pięknie zagęści i puści mnóstwo nowych odgałęzień. Murek - w moich kochanych szarościach - ładnie się prezentuje - będę kukać do Ciebie



Zaprasza i będę czekała .
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 22:37, 10 maj 2013


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
aniula napisał(a)
Elfiku, wpadam z rewizytą. Widzę, że nie tylko ja mam do czynienia z 30-letnim betonem
Murek po pomalowaniu niesamowicie zyskał, teraz zdobi, nie szpeci, i zmiana nasadzeń dobrze mu zrobiła.

Śliczne tulipany posadziłaś. Spring green muszę koniecznie na jesień kupić!
I córeczki takie śliczne! Ja też mam dwie dziewczyny - 8 i 5 lat.

Podziwiam Twoją pracę w ogrodzie i odważną decyzję o zmianie zajęcia. Ja na razie nie mam stałej pracy (pół etatu do sierpnia 2014), a w dodatku nie jest to jakieś satysfakcjonujące zajęcie więc może kiedyś pójdę w Twoje ślady? Będę na pewno z zapartym tchem śledzić Twoje poczynania.

A z lawendą cierpliwości, myślę, że jeszcze ładnie się zagęści. Ja moje skromne 2 krzaczki tnę zdecydowanie krócej - tak na ok. 10 cm, wtedy sporo nowych pędów od samej ziemi wypuszczają. U Ciebie też widać, że w środku od ziemi młodziutkie wybijają. Ale nie jestem raczej specjalistką od lawendy, mam jej niewiele, traktuję ją bardzo intuicyjnie (pewnie większość roślin tak samo )

Co do rosahumusu - ciekawa jestem efektów, też chciałam go zastosować.

Dobrej nocki! zmykam do łóżka.



Walczę Aniu walczę, choć czasami wydaje mi się nie kończąca walka głównie z powodu kasy.
Foliak już jest coraz bliżej . Na początek zamówiłam 500 szt chryzantem - tak na próbę. Môj M przygotował już ziemie pod tunel, opryskał na robaka i zaorał, bo była to kiedyś łąka. Zobaczymy może się uda

Pozdrawiam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies