Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Poletko Pana Boga czyli Początek Ogrodu Marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Poletko Pana Boga czyli Początek Ogrodu Marzeń

Bogdzia 22:57, 11 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
meg60 napisał(a)
jaka skromnisia ..... chcialabym mieć taki " przecietny " ogród


Tylko posadzic rośliny i o nie dbac. U mnie głównie są to azalie i rododendrony a przy nich pracy wiele nie ma ale jakieś drzewa są konieczne by trochę cienia było.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sebek 23:06, 11 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie - przeczytałem Twój wątek i zachęcam do przeczytania tego artykułu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/198-dzikosc-pod-kontrola-czyli-o-ogrodach-naturalnych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
meg60 00:08, 12 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
o tóz to, o tóz to.......dzieki Sebek
____________________
popcorn 09:42, 12 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehe, przeciętny ogród Bożenki! Dech zapiera!
____________________
Mój nowy ogródek
weronika77 17:26, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Krzewuszka kwitnie we wrześniu w tym roku, i też mnie to dziwi.
A może tylko w ok. Łodzi, ja też witam po sąsiedzku, moimi krzewuszkami.
A ogród mój też miał początek i dużo pracy.
Najpierw sadziłam co miałam i co mi wpadło "w oko" i w "ręce", potem z jednej roślinki robiłam kilka itd.
Wyznacz cel, a potem cierpliwość i praca. Pozdrawiam.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
meg60 13:26, 17 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
witaj WERONIKA ! No twoje krzewuszki to cudo!! ja mam kilka, ale tylo ta jedna kwitnie. Dzieki za słowa otuchy.....ech!!! Kiedy to będzie ????
____________________
meg60 20:24, 18 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
Nie czy wam pokazywałam jak bez mojej wiedzy i zgody zasiał mi sie ..............pomidor??? Nie? no to sobie wyobraźcie, ze tak. Sam się zasiał, wyrósł i zakwitł .....we wrzesniu!!!!



Myślałam, że nic z niego nie bedzie. No, a o owocach to nawet nie marzyłam ! Przecież to nie pora na pomidory!! I co? Dziś z ciekawości zajrzałam ( kurcze w tym wieku musiałam się schylić do poziomu zero ) pod krzaczek i co widzę??? ano TO.....





co wy na to????
Teraz powiedzcie, jak to zrobić aby ich nie zmarnować? Przecież to moje pierwsze pomidory!!!!
____________________
popcorn 12:41, 20 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow, jakie ładne! Przytnij stożek wzrostu całej rośliny, żeby nie rosła tylko wytężała siły na wykarmienie owoców. I czekaj Za tydzień z kawałkiem powinny być zjadliwe moim zdaniem!
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
meg60 22:20, 26 wrz 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
czubek ucielam....mam nadzieje,że teraz kiedy bedzie ładna pogoda, moje pomidorki, choć troche, dojrzeją........

u mnie w ogrodzie nic ciekawego sie nie dzieje.... dzis waczylam z perzem na skalniaku, jak na razie walka wygrana, ale na jak długo????? Ten ciort jest nieobliczalny !!!! Wczoraj z córka podsypywałam komin z szamba. Postanowiłam cos tam wsadzić, bo taki jakiś pusty kopiec mi wyszedł....tylko co?? Chciałabym, żeby nie bylo widać tego, niewątpliwie, mało ciekawego miejsca, ale z drugej strony, musi byc do niego dojście....więc nie wiem. Bo nie wiem czy pisałam, ze nasz przód domu bedzie trochę tak jak w domach amerykańskich. Plot postawiony bedzie na bokach domu, a przód otwarty....to znaczy nie calkiem, bo będzie naturalne ogrodzenie w formie jakiegoś zywopłotu lub drzew, krzewów lub coś w tym stylu.A przede wszystkim trawa... Może to zdjęcie trochę wam przyblizy to co chciałam powiedzieć..



Wiecie taki przód jak w amerykańskich filmach familijnych.....
____________________
meg60 00:01, 01 paź 2012


Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 35
no coż .....pomidorki jako tako...jeszcze zielone, ale troche podrosły, a najśmieszniejsze, że są nastepne, takie małe

mąż dziś przywiózł mi dwa drzewka....tylko nie wiem jak się nazywają! Troche mi przypominają cisy, ale to chyba nie to........jaszcze w internecie znalazłam drzewo - podobne - i nazywa się ........Szydlica japońska . Ale czy to jest to??? Nie wiem. Może zrobię zdjęcie ??? Moze ktoś rozpozna??? ale to dopiero jutro....
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies