Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zanim zupełnie zepsuję to, czego jeszcze nie zaczęłam...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zanim zupełnie zepsuję to, czego jeszcze nie zaczęłam...

sonny 17:58, 23 lut 2013


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Wiosna mogłaby przyjść w każdej chwili. Wprawdzie taras nie jest jeszcze skończony, ale dostałam w prezencie mały zestaw ogrodowy. Będzie przy czym w przerwie pomiędzy pieleniem, koszeniem i dosadzaniem wypić kawkę
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Moniika 18:02, 23 lut 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Bardzo przyjemny zestaw faktycznie! W słońcu będzie miło posiedzieć na nim niedługo pozdr . M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
romka 18:30, 23 lut 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
no nie chcę Cię smucić z tym piciem kawki..... ale....
na naszej działce jeszcze pustynia, trawa i warzywnik...a w ubiegłym roku mówiłam mężowi "kochanie czy przyjdzie taki dzień że my usiądziemy i będziemy siedzieć?" ... no i przychodzą takie chwile, jak mamy gości
mebelki piękne!!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
sonny 08:59, 24 lut 2013


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Moniiko- słoneczko na tarasie od wschodu mam do południa, więc w sam raz na poranną kawę w słońcu, a po południu marsz do pracy w ogrodzie
Sylwia - Ty mnie nie smucisz tylko straszysz My też od czasu do czasu miewamy gości - najwyżej będziemy zapraszać ich częściej Może zarazimy ich pasją uprawiania własnego ogrodu
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
sonny 13:13, 24 lut 2013


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Lista roślin, które zostaną po przeniesieniu na ranczo tych zaznaczonych.

Azalia japońska – 2 (Eisprinzessin ; Melina)
Azalia wielkokwiatowa – 3 (Sarina; Silver Slipper; Channel)
Berberys Atropurpurea – 1
Berberys Maria – 2

Bez Meyera na pniu – 1
Bukszpan – 7 (różnej wielkości – próbuję formować kule)+ 2 kule
Dereń biały - 1
Hortensja bukietowa – 3 (Annabelle; Grandiflora; Vanilla Fraise)
Hortensja ogrodowa Renate Steiniger – 1
Hosta – 26 (Green Gold – 25; Patriot – 1)
Jałowiec Pearl Grey – 1
Jałowiec Stricta – 1
Juka karolińska - 1

Kasztanowiec Briotti - 1
Kosodrzewina – 2
Krzewuszka – 5 (Aleksandra; Nana Variegata; Bristol Ruby; Styriaca; Candida)
Miłorząb na pniu – 1
Miskant Zebrinus – 1
Modrzew na pniu – 1
Rhododendron – 3
Serduszka - 4 duże kępy
Sosna Wejmutka – 1
Świerk biały Alberta Globe – 1
Świerk biały Conica – 2
Świerk biały Rainbow’s End – 2
Świerk Maxwelli – 1
Świerk Nidiformis – 1
Świerk Pumila Nigra – 1
Świerk serbski – 2
Świerk srebrny - 2
Tawuła japońska – 9 (Goldmund – 6; Litlle Princes – 3)
Tawułka Arendsa Blossom– 2
Trzmielina – 10 ( Emerald’n Gold -5; Emerald’n Gaiety- 5) + kilkanaście sadzonek
Wierzba Hakuro na pniu – 1
Wrzosy – 15
Żurawka – 39 (Blackberry Jam – 25; Licorice – 12; Obsidian – 1; Creme Brulee - 10; Southern Comfort – 1/ sadzonki po podzieleniu)
Żywotnik Danica – 4
Żywotnik Miriami – 2
Żywotnik Smaragd – 9

Poza tym dysponuję:
- narcyzami, śnieguliczkami, tulipanami, hiacyntami (posadziłam ok. 400 cebul wokół tarasu - do wykopania latem)
- miodunką - 30 szt.
- liliowcem - 2 kępy (nie wiem jaka odmiana/kwiat jest bladoróżowy przechodzący w kremowy)
- kosaćcem bródkowym - ok. 30 sztuk po podziale (kwiaty fioletowe, prawie czarne)
- floksem szydlastym - z 20 sadzonek powstała sporych rozmiarów kępa (kwiaty różowe)
- floksem wiechowatym - 3 duże kępy (kwiaty różowe)
- różą okrywową (kwiaty różowe)
- różą wielkokwiatową (kwiaty różowe)
- zimowitami (kilka kęp - że są to zimowity dowiedziałam się jesienią, kiedy pojawiły się kwiaty)

Co z tym fantem zrobić? Chyba będę musiała urządzać dwa ogrody: ten wymarzony i uporządkowany oraz wiejsko-sielski...Podpowiedzcie co na pewno powinno się znaleźć w tym drugim. Bardzo proszę, bo nie ogarniam tych swoich chabazi.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Kindzia 14:44, 25 lut 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Noooo, ja Ci nie zazdroszczę Hektar masz do obsadzenia. Ale jaka przestrzeń!!!!

Piękne mebelki, niestety dla mnie za daleko na kawkę
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
sonny 06:38, 02 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Akcję "Reaktywacja" uważam za rozpoczętą Po roku problem z niektórymi roślinami rozwiązał się sam. Z rabat musiałam usunąć: kalinę (wcale nie rosła); świerki Conica i Rainbow End(wszystkie z powodu przędziorka); kasztanowca,sosny, 2 szmaragdy, modrzew na pniu i świerk serbski (te posmakowały sarnom); kosodrzewinę (jakiś grzyb w korzeniach-chyba trzeba miejsce po niej czymś podlać); jukę (bo mi się odpodobała); marikena na pniu (zmarzł).
Nadal usuwam darń i z niecierpliwością czekam na ogrodzenie. Nie chcę sadzić nic większego z obawy przed łakomymi sąsiadkami. To dobry czas żeby w końcu wyznaczyć ostateczną linię rabat i zadbać o trawnik. Nie odpuściłam, więc witajcie w moich skromnych progach
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
sonny 20:05, 02 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Pierwsze koszenie trawnika za mną Podzieliłam też miskanta zebrinusa i posadziłam w towarzystwie szmaragdów. Jutro równanie linii rabat, ale dopiero po południu. Oby tylko pogoda pozwoliła.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
sonny 19:58, 13 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Znowu straty Kolejne dwa szmaragdy oberwały od saren i będą usunięte. Jak tak dalej będzie to zanim powstanie ogrodzenie zjedzą mi wszystko. Nadal walczę z usuwaniem darni. Jest to niekończąca się opowieść, bo w tej chwili tylko 6-8 godzin tygodniowo mogę poświęcić na zajmowanie się ogrodem (pielenie, koszenie i usuwanie darni, a na to wszystko tylko dwie ręce, ale daję radę).
Wczoraj kupiłam tuje Danica szt. 10 z myślą, że wykulkuję częściowo brzegi rabat. Czy możecie podpowiedzieć mi, które rośliny "pasują" do żywotników?
Podzieliłam żurawki, wyrzuciłam krzewuszki i usuwam tę nieszczęsną darń.




____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Skula 21:28, 13 kwi 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
witaj po przerwie
sentyment mam ...wiadomo dlaczego
kiedy zaczynacie z ogrodzeniem ?
____________________
Skula Pomysł na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies