Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Ogród japoński po polsku"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Ogród japoński po polsku"

Kondzio 22:08, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
moni napisał(a)
wiem wiem dziwna wizja ale tylko to potrafię bo przełożyć to na real nie jest łatwe ale może się uda
Czymam kciuki zeby sie udała bo moze byc ciekawie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ayna 08:45, 29 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179


test wgrywania zdjęć.... i udało się....
ale chyba jest mało czytelny....
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Ayna 08:50, 29 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Tak zdecydowanie za mało czytelny.... zdjęcie się nie powiększa... jak opisywałam to wszystko wydawało się takie duże....
No nic "pierwsze koty za płoty". Grunt, że się udało wgrać zdjęcia Wieczorem popracuję nad tym planem i wgram jeszcze raz...
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Ayna 20:26, 29 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179


Tak wygląda plan po adaptacji. Rośliny od nr 9 do 13 nie są w skali.
Opis:
1 - świerk, sosna
2 - magnolia Nigra lub Randy
3 - jaśminowce
4 - wiśnia Kiku-Shidare lub magnolia (nie mogę się zdecydować)
5 - żywotnik ????
6 - ????
7 - grujecznik Pendula lub Rostfus (chyba dobrze napisałam)
8 - sosna czarna Geant de Suisse
9 - choina kandyjska Ammerland ????
10 - sosny czarne Columnaris lub Pyramidalis ???
11 - miłorząb Chotek lub Marike
12 - ostrokrzew (ale jaki) ???? Jest japoński, ale chyba u nas niedostępny.
13 - oczar Arnold Promise
14 - Klon palmowy (chyba Garnet)
Założenia są następujące: drzewa nie przekraczające 5 m wysokości i w zdecydowanej większości zimozielone ze względu na drogę. Wokół suchego stawku będą azalie, karmnik ościsty, runianka japońska. Myślę, że w rogu przy ganku byłoby dobre miejsce na piwonie i wiciokrzewy japońskie Purpurea i Hall's Prolific. Zastanawiałam się nad wisterią (glicynią) przy ganku, ale trochę się boję, że się zbyt mocno rozrośnie...
Nie radzę sobie ze szkieletem ogrodu. Potrzebuję wypełnienia pomiędzy roślinami 4 i 6, a także dużej rozłożystej rośliny nr 9.
Uff.... to chyba wszystko....
Wszelkie pomysły mile widziane, gdyż wszystkie rośliny dobierałam na podstawie informacji z netu...
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Kondzio 21:00, 29 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
akurt nie znam sie na projektowaniu moze wejc na maje w ogrodzie tam sa odcinki właśnie w ogrodzie japońskim Moze tam ci cos pomorze
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
dajana 22:08, 29 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witaj Ayna ! muszę przyznać ze odważna jesteś Stworzenie takiego ogrodu to wielka sztuka Ogrody japońskie cechuje harmonia ,prostota asymetria i elegancja .One maja na celu naśladować przyrodę a nie ją kopiować.Nalezy go tak pielęgnować aby ukryć działanie człowieka .Jesli chodzi o rosliny to powinny to byc japońskie klony palmowe ,magnolie ,wiśnie oraz peonie Wymieniłas wisterię i wiele innych roslin które nie pasują moim zdaniem do tego typu ogrodu .Powinny znaleść sie równiez kamienne ścieżki ułozone z pojedyńczych płaskich kamieni ,latarnie głazy do dekoracji a wszystko w naturalnej formie.Kamień symbolizuje niezmiennośc i trwałość przyrody.Woda jest także niezbędnym elementem -wnosi życie ,ruch Można zastapic ją piaskiem w postaci plamy wodnej ale to już nie to samo . Do odważnych świat należy dlatego też zyczę ci cudownego ogrodu ale najpierw musisz posiąść te sztukę tworzenia Poczuć ten klimat i trzymać się ścisle prawdziwych projektów .Widziałam ogrody które naśladują japońskie ale nimi nie są Wyglądają co najmniej dziwnie.Mam nadzieje że twój taki nie będzie i uda ci się stworzyć ogród twoich marzeń Powodzenia życzę Pozdrawiam serdecznie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Ayna 22:23, 29 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Dajana, dlatego zaczynam od projektu, jeśli stwierdzę, że nie podołam na etapie projektu, to zmienię styl ogrodu Ale najpierw spróbuję... Wiem też, że nie wszystkie rośliny występujące w Japonii są dostępne u nas, dla niektórych nasz klimat też nie jest odpowiedni. Trzeba szukać polskich zamienników/odpowiedników. Zakupiłam dwie książki Marka Majorowskiego na temat ogrodów japońskich, ale ich przeczytanie nie czyni ze mnie eksperta. Raczej pokazuje jak wiele jeszcze muszę się nauczyć.
Dlatego też potrzebna mi jest Wasza pomoc. NIe mam doświadczenia ogrodowego. Nie wiem jaka roślina mogłaby stanowić zamiennik dla innej.
____________________
"Ogród japoński po polsku"
hanka_andrus 08:46, 30 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj sąsiadko,niestety ja nie mogę służyć doradztwem w twej wizji ogrodowej......mój ogródek nijak się ma do Japonii ale jest mój...póki co.Zajrzałaś do mnie,a ja przegapiłam Twoje wejście..Przepraszam,ale może to uda się naprawić?
Miłego dnia i na powitanie.......oczywiście kwiatek.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ayna 09:37, 30 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Dzięki Haniu za piękna różę. Bardzo je lubię, ale u siebie w ogrodzie raczej ich mieć nie będę, bo są wymagające i nie wiem czy dam radę. Widziałam w na stronie internetowej Rosarium piękną różę o nazwie Pomponella (chyba dobrze napisałam). Jest przepiękna.
____________________
"Ogród japoński po polsku"
zuza12 12:59, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Witam sąsiadke z zacodniopomorskiego.
Przyznam, ze ambitne masz plany. Będę śledzic z ciekawością postępy prac.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu, który nie ma w sobie niestety nic japońskiego, bo jest mój.

____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies