Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Ogród japoński po polsku"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Ogród japoński po polsku"

moni 17:58, 31 sie 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
hi hi hi witaj w klubie ja też złudnie może śmiesznie czekam ale sama nie dam rady a i w rodzinie żadnej pomocy tak więc sam człowiek nic nie zrobi.
____________________
Mona
Kondzio 18:28, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ayna napisał(a)
Kondzio, ten w Janowicach mam dobrze obejrzany (na tyle, na ile to możliwe w internecie). Mają też świetne zdjęcia tego ogrodu, które mogą być dobrą inspiracją.
Bardzo bym chciała zacząć robić, ale najpierw to muszę wszystko zaorać. Ja nawet ogrodzenia jeszcze nie mam. Tak więc czeka mnie ogrom pracy, ale myślę, że satysfakcja będzie gwarantowana bez względu na efekt końcowy... hi, hi, hi...
Ale to nichodzilo o ciebie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
hanka_andrus 18:58, 31 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tu niewiele osób ma ogrody wzorowane na japońskie,przeważnie na Anglię wzrok skierowany.
Jeżeli jest twarde postanowienie takiego stylu ,trzeba szukać inspiracji w necie,
Postawienie kamiennej latarenki ,jeszcze ogrodu japońskim nie czyni.
Aniu,po sąsiedzku nic ci nie pomogę,chyba,żebyś chciała piwonię ode mnie,to bardzo proszę.
Tylko sama ją kopać byś musiała.
A tak ogólnie dobrze myślisz,najpierw szkielet i wizja,dopiero realizacja.
Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ayna 20:00, 31 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Hanuś, wiem że jest mało ogrodów japońskich. Więc będę jak jeden z żeglarzy odkrywców i przez Anglię przeprawię się do Japonii.... hi,hi,hi...
A piwonią nie pogardzę, bo bardzo lubię, a poza tym mam w planach ich zakup
Z góry bardzo dziękuję, ale zgłoszę się dopiero w przyszłym roku.
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Syla 21:54, 31 sie 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam i ja pytałaś o lampy w moim wątku .... zamieszczę odpowiedź u Ciebie .... Kupowałam w Castoramie lat temu parę pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
moni 22:16, 01 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Znalazłam w jednym z numerów 4/2012 " Mój piękny ogród" artykuł o " Ogrodach pięciu żywiołów" i feng shui chyba tą drogą pójdę.
____________________
Mona
Ayna 10:10, 04 wrz 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Moni, dzięki za informację. Muszę poszukać i poczytać. Może akurat coś się przyda...
____________________
"Ogród japoński po polsku"
moni 22:04, 04 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Taki japoński tylko ciut więcej roślin na rabatach bo jest surowy za surowy;
http://vertex.home.pl/archkrajj15/projekty-glowna/56-projekty-ogrodow/3025-ogrod-japoski
____________________
Mona
Ayna 08:55, 07 wrz 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Zapomniałam napisać, że odkryłam iż w moim przyszłym ogrodzie zamieszkały piękne jaszczurki. Byłam tak zaskoczona, że nawet zdjęć nie zrobiłam. Zresztą raczej by się nie udało, bo są super szybkie
No i teraz mam zagwozdkę jak sobie poradzą wiosną, kiedy zacznie się "demolka", czyli próba zamiany pola w ogród. Szkoda by było gdyby się wyprowadziły.
____________________
"Ogród japoński po polsku"
aniela80 09:13, 07 wrz 2012

Dołączył: 07 wrz 2012
Posty: 4
Ogrody japońskie są fantastyczne
____________________
Dodatki i artykuły florystyczne http://www.plastiflora.pl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies