Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak więcej błędów nie popełnić......

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak więcej błędów nie popełnić......

BasiaLT 09:07, 21 maj 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414

Przepiękny jest ten buk. Długo czekałaś na taki efekt czy od razu kupiłaś taki ogromny?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Agi2006 10:54, 21 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Witam sie i ja Równiótko, elegancko u Ciebie tak jak lubię , obejrzałam wszystko ale najbardziej ciekawa jestem Twojej nowej rabaty. Co tam planujesz pod grabami? Planuje u siebie podobną więc pytam. Tez mam graby ale trzy. I zazdroszczę Ci , że już masz ściągniętą darń bo to chyba najgorsza praca w ogrodzie.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Aneta1309 22:18, 21 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witaj Wiktorio, w ubiegłym roku dwa razy zlaliśmy cały trawnik i jak widać w tym będzie powtórka z rozrywki. Czasami mam ochotę go zaorać i posiać od nowa ale dopóki nie pozbędziemy się tych paskud to przecież bez sensu.
O ogród dbam na ile czas i pogoda pozwalają,dojrzewam chyba razem z nim bo coraz częściej odpuszczam, znajduję czas żeby usiąść i cieszyć się ogrodem.
Ćma do mnie również jeszcze nie dotarła, pozostało się cieszyć. A pogoda,też pewnie podobnie jak u Ciebie, raczej do pracy w ogrodzie nie zachęca.












____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 22:23, 21 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
BasiaLT napisał(a)

Przepiękny jest ten buk. Długo czekałaś na taki efekt czy od razu kupiłaś taki ogromny?


Basiu, buka kupiłam malutkiego jakieś 8 lat temu, po drodze miał dwie przeprowadzki. Od 3 lat dopiero zaczął ładnie przyrastać. W tym roku go już nawet zaczęłam podcinać, bo za blisko innych roślin posadziłam.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 22:36, 21 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Agi2006 napisał(a)
Witam sie i ja Równiótko, elegancko u Ciebie tak jak lubię , obejrzałam wszystko ale najbardziej ciekawa jestem Twojej nowej rabaty. Co tam planujesz pod grabami? Planuje u siebie podobną więc pytam. Tez mam graby ale trzy. I zazdroszczę Ci , że już masz ściągniętą darń bo to chyba najgorsza praca w ogrodzie.


Witaj, rabata będzie skromniutka tzn. zamierzam pod bukami posadzić seslerię jesienną jako nawiązanie do rabaty z prawej strony. Z tyłu może ML jako kontynuacja tych posadzonych za stożkami z bukszpanu na rabacie z lewej strony.
Pada nie ma jak wyjść żeby sprawdzić czy mi się to zgra bez przesadzania tych starych ML bo na takie rewolucje to już zaczyna brakować mi sił.
Mam dylemat jak fajnie zgrać te seslerie pod grabami z tą rabatą po lewej jakoś ostatnio ciągnie mnie w stronę minimalizmu na rabatach, a na tej ze stożkami chyba za dużo się dzieje.
Graby też mam trzy, tylko u mnie pomiędzy pierwszym a drugim od strony tuj zaplanowaliśmy chodnik z kostki ma prowadzić do tej bardziej gospodarczej części ogrodu. Mam nadzieję, że w tym roku Emuś znajdzie chwilę żeby go położyć.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Agi2006 22:47, 21 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Anetko ja też planuje pod grabami z przodu seslerię z jezowkami białymi. I ewentualnie trawy wysokie pomiędzy drzewami. Myślałam o grackach ale forumowiczki twierdzą że raczej do grabów nie pasują, że bardziej ML.Tylko ze u mnie stacjonarnie gracki są a ML nie uświadczysz.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Aneta1309 12:18, 22 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Agi2006 napisał(a)
Anetko ja też planuje pod grabami z przodu seslerię z jezowkami białymi. I ewentualnie trawy wysokie pomiędzy drzewami. Myślałam o grackach ale forumowiczki twierdzą że raczej do grabów nie pasują, że bardziej ML.Tylko ze u mnie stacjonarnie gracki są a ML nie uświadczysz.


Widzisz a ja się zastanawiam czy ML będzie mi grał z jesienną, bardziej bym na gracka stawiała tylko u mnie aby ograniczyć ilość gatunków mus iść w ML. Wychodzi na to, że się nie znam. Będę podglądała Twoją rabatę, u mnie przymusowy postój że względu na pogodę.


____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Wiolka5_7 13:14, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
A ja posadziłam Gracki w tym roku do grabów,bo mi tam akurat nie pasowały ML mi tam podobają się obydwa miskanty z grabami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aneta1309 09:02, 26 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Wiolka5_7 napisał(a)
A ja posadziłam Gracki w tym roku do grabów,bo mi tam akurat nie pasowały ML mi tam podobają się obydwa miskanty z grabami


I bardzo dobrze Wiolu, też się muszę dopasować do tego, co mi w tym miejscu będzie grało z tym, co już rośnie.
Na razie posadziłam tylko seslerię pod grabami a nad resztą spokojnie pomyślę. Muszę te dwie rabaty jakoś sensownie połączyć w całość. Pomiędzy grabami tam gdzie została trawa ma być chodnik z kostki prowadzący do części gospodarczej.
Wczoraj był pierwszy dzień bez deszczu od chyba dwóch tygodni to wykorzystałam go na sadzenie
Jeszcze kory muszę kupić zanim mi rabata zarośnie.



by na
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 09:40, 26 maj 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964



____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies