Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak więcej błędów nie popełnić......

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak więcej błędów nie popełnić......

Aneta1309 22:48, 04 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Właśnie zbierałam u Ciebie szczękę z trawnika na widok hurtowej ilości lawendy super to wygląda. Mój mąż łapie powoli bakcyla nawet czasem mnie zaskakuje tym że już tyle na temat roślin wie ale jak on to mówi on nie jest od myślenia w ogrodzie on jest od czarnej roboty. Jakoś trzeba ich wykorzystać...choćby w ogrodzie.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
PERKA 22:55, 04 maj 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Wiem, wiem, mój tak samo mówi, że on od kopania dołków ale z czasem zaczął nawet takimi nazwami rzucać, że..... chyba wychowałam "potwora"
____________________
Moje miejsce na ziemi
marta_d 21:13, 05 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Aneta1309 napisał(a)








Anetko przepiękne są te tawuły, wyglądają mega extra w połączeniu z zielenią iglakową nigdy nie pamiętam,co to za odmiana ? Ta pienna kula to migdałek dwuklapowy?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
DagmaraM 22:58, 05 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Ale ładnie tu. I tawułę zakupiłam ostatnio identyczną, ale też nie pamiętam odmiany. Ona się nie rozrośnie większa? Bo zawsze mi się wydawało, że to dość duży krzew i wymaga miejsca. Jeśli nie to wybaczcie laikowi
____________________
Ogród przed domem[/quote]
Aneta1309 22:28, 06 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
marta_d napisał(a)


Anetko przepiękne są te tawuły, wyglądają mega extra w połączeniu z zielenią iglakową nigdy nie pamiętam,co to za odmiana ? Ta pienna kula to migdałek dwuklapowy?


Marta przykro mi ale nie znam odmiany tawwułek które mam jeszcze zanim trafiłam na ogrodowisko kupowałam to co mi w oko wpadło i gdzie popadło etykiety na nich napewno nie było. Rośliny są bezproblemowe i za to je lubię. A kulka na pieńku to oczywiście migdałek w sobotę go przyciełam i zastanawiam się czy czasem nie przesadziłam.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 22:34, 06 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
DagmaraM napisał(a)
Ale ładnie tu. I tawułę zakupiłam ostatnio identyczną, ale też nie pamiętam odmiany. Ona się nie rozrośnie większa? Bo zawsze mi się wydawało, że to dość duży krzew i wymaga miejsca. Jeśli nie to wybaczcie laikowi


Witam tak jak pisałam Marcie nie znam odmiany tych tawułek ale polecam bo fajnie rozjaśniają rabaty i nie wymagają zbyt wiele pracy. Wydaje mi się że bez cięcia rosną dużo większe ale mi najbardziej podobają się takie wykulkowane. Przycinam je na wiosnę jak widać na zdjęciu dość drastycznie a potem po pierwszym kwitnieniu drugi raz. Sekator zawsze mam pod ręką jak mi coś za bardzo wyrośnie to się nad nimi nie rozczulam tylko przycinam.
Pozdrawiam
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
marta_d 21:54, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
mam migdałka, ale nie piennego,Twój jest bardzo ładny, tak pomyślałam, że świetnie pasowałaby też kalina szczepiona, masz piękny kolor elewacji, jak jadę do pracy, to mijam kamienicę, przy której rośnie kalina,pięknie wygladają te kulki białe
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Aneta1309 22:45, 10 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
marta_d napisał(a)
mam migdałka, ale nie piennego,Twój jest bardzo ładny, tak pomyślałam, że świetnie pasowałaby też kalina szczepiona, masz piękny kolor elewacji, jak jadę do pracy, to mijam kamienicę, przy której rośnie kalina,pięknie wygladają te kulki białe


Fajny pomysł z tą kaliną kupiłam kiedyś ale zwykłą taką w formie krzaka rośnie w kącie ciągle zastanawiam się gdzie ma być jej miejsce docelowe to jeden z tych zakupów robionych pod wpływem impulsu zobaczylam w szkółce jak kwitła i wróciłam z nią do domu. Teraz coraz rzadziej mi się to zdarza ale pocieszam się że nie ja jedna na tym forum tak miałam.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 22:46, 10 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Dziś kupiłam kolejny stożek z bukszpanu ale buksików nigdy dość więc czuję się usprawiedliwiona
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
DagmaraM 22:51, 10 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Aneta1309 napisał(a)


Witam tak jak pisałam Marcie nie znam odmiany tych tawułek ale polecam bo fajnie rozjaśniają rabaty i nie wymagają zbyt wiele pracy. Wydaje mi się że bez cięcia rosną dużo większe ale mi najbardziej podobają się takie wykulkowane. Przycinam je na wiosnę jak widać na zdjęciu dość drastycznie a potem po pierwszym kwitnieniu drugi raz. Sekator zawsze mam pod ręką jak mi coś za bardzo wyrośnie to się nad nimi nie rozczulam tylko przycinam.
Pozdrawiam


Czyli u mnie też sekator pójdzie w ruch. I tak jak nie miałam na nie pomysłu, tak przed chwilą mnie olśniło i chyba te tawuły wykorzystam jako obrzeże w tym drugim prostokącie (przerobionym z półkola). Lub bukszpan, a za nim jakiś prostokąt z tawułek

____________________
Ogród przed domem[/quote]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies