Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak więcej błędów nie popełnić......

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak więcej błędów nie popełnić......

Betka 22:52, 10 lip 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Podoba mi się Twój ogród ! Jest taki poukładany.... ja jakoś nie potrafię poukładać roślin u siebie u mnie króluje bałagan twórczy hihihi
Pozdrawiam

PS czy wiesz już coś na temat spotkania "ogrodów Lubelszczyzny" ?
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Aneta1309 20:40, 11 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Betka napisał(a)
Podoba mi się Twój ogród ! Jest taki poukładany.... ja jakoś nie potrafię poukładać roślin u siebie u mnie króluje bałagan twórczy hihihi
Pozdrawiam

PS czy wiesz już coś na temat spotkania "ogrodów Lubelszczyzny" ?


Beatko ja nie potrafię zrobić takiego twórczego bałaganu i dlatego mam tak trochę pod kreskę.Pewnie bym Twoje byliny w rządkach posadziła i to musiałaby być porażka. Dużo eksperymentowałam i doszłam do wniosku że takie rabaty najlepiej mi leżą i chyba najlepiej wychodzą.
Jakbym miała zakładać drugi ogród to chciałabym żeby był taki kwitnący z tym Twoim twórczym bałaganem.

Na temat spotkania nic nie wiem za mało czasu mam do czytania forum. A szykuje się coś?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 20:44, 11 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
asica napisał(a)

Nieźle wyszła ta wersja bieda. Pelargonie z bacopą chyba? Lubię takie stonowane, ale u mnie drogą kompromisu zawsze wychodzą kolorowe Kulki i kuleczki w kamyczkach urocze.


Asiu masz rację u mnie już kolejny rok pelargonia z bacopą co roku przymierzam się do zmaiany i zawzse kończy się na starym sprawdzonym zestawie. Pewnie jak ogarnę ogród to przyjdzie pora na zmiany nasadzeń w donicach.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 20:56, 11 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
agata19762 napisał(a)
Anetko fajnie, że do mnie zaglądasz

mam pytanie czy masz włókninę na rabatkach ???
skoro chwasty Ci nie rosną ???

czy kory masz tak grubo ...

ja wymiękam !!! nic tylko plewię i plewię

u mnie na górce korę wiatry wywieją,
no bo w Wietrznie musi być wietrzno

kamienie odpadają, bo mam mnóstwo drzew w okolicy i tony liści


rabatki masz cudne !!!
ja też uwielbiam tawułki i przycinam je kilka razy w roku

kulki na pniu mamy takie same

i jeszcze pelargonie produkujesz ...oj widzę, że mamy wiele wspólnego

Agatko na rabacie przed domem nie mam włókniny leży tylko w miejscach gdzie jest kamień i nie ma nasadzeń. Z moich doświadczeń wynika że najgorszy jest pierwszy rok wtedy najbardziej zarasta potem z roku na rok chaściorów jest coraz mniej. Kory nie mam tam teraz dużo a nawet za mało rozłożyła się.Chwasty jakoś nie rosną od czasu do czasu jakiś pojedyńczy wyjdzie.
Ostatnio odkryłam włókninę z innej rabaty za domem i byłam w szoku jak zobaczyłam co się pod nią dzieje. Korzenie cisów, które obok rosły były na wierzchu a ja się zastanawiałam czemu tak słabo przyrastają.
U mnie w tym rogu domu gdzie rośnie hortensja też bardzo wieje i korę czasem wywiewa zwłaszcza wczesną wiosną i zimą jak hortensje liści nie mają.

Pelargonie mus szczepić bo na tarasie jest 10 metrów skrzynek do obsadzenia wolę kupić jakieś krzewy doogrodu zamiast co roku kupować nowe rośliny jednoroczne.

ja też mam mnóstwo swoich pelasiek ...szczególnie białych,
nawet Mała mi nazwała mnie ogrodowiskową królową pelaśkową
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Betka 21:21, 11 lip 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Aneta1309 napisał(a)


Beatko ja nie potrafię zrobić takiego twórczego bałaganu i dlatego mam tak trochę pod kreskę.Pewnie bym Twoje byliny w rządkach posadziła i to musiałaby być porażka. Dużo eksperymentowałam i doszłam do wniosku że takie rabaty najlepiej mi leżą i chyba najlepiej wychodzą.
Jakbym miała zakładać drugi ogród to chciałabym żeby był taki kwitnący z tym Twoim twórczym bałaganem.

Na temat spotkania nic nie wiem za mało czasu mam do czytania forum. A szykuje się coś?

Jak miło że mój twórczy bałagan podoba się
Spotkanie ma być u Gochy z Kolorowy ogród do kapitalnego remontu zapytaj o szczegóły
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
agata19762 21:25, 11 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Anetko to mnie trochę pocieszyłaś ...
ja mam doła ciągle plewię i tak bez końca
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Aneta1309 21:31, 11 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Betka napisał(a)

Jak miło że mój twórczy bałagan podoba się
Spotkanie ma być u Gochy z Kolorowy ogród do kapitalnego remontu zapytaj o szczegóły




Baaaaaaaardzo podoba.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 21:40, 11 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
agata19762 napisał(a)
Anetko to mnie trochę pocieszyłaś ...
ja mam doła ciągle plewię i tak bez końca




Ja też cały czas plewię na nowych rabatach. Te które pokazywałam już się rozrosły więc plewienia jest niewiele ale działka spora to i rabat wciąż przybywa. Tłumaczę sobie że kiedyś będzie lżej chociaż ja z tych co się lubią zmęczyć w ogrodzie po ośmiogodzinnym siedzeniu za biurkiem.
Włókninę czasem kładę na rabaty które nie są jescze do końca zagospodarowane a darń już jest zdjęta żeby nie zarastało.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Betka 06:14, 12 lip 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Jak będę gdzieś w pobliżu szkółek to zapytam o wiśnię . Na razie to sezon bobowy mamy i nie bardzo mam jak się wyrwać. Będę pamiętała i jak się dopytam to dam znać
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 06:34, 12 lip 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
A mam jeszcze pytanie jak dbasz o hortensje krywasz je na zimę ? Na jakim stanowisku rosną , czy bardzo słoneczne nie będzie im przeszkadzało?
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies