Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A miało być tak pięknie....

Pokaż wątki Pokaż posty

A miało być tak pięknie....

Rench 00:09, 08 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Słucham i przeglądam i staram się zastosować wszystko Gdyby nie pogoda i moja ugipsiona noga,jutro już bym szalała z rydlem
A w trawkach jestem niemal zakochana,aż mam problem co wybrać,bo wszystkie mi się strasznie podobają. Nawet wymysliłam,że do róż ich też dodam.
Pozdrawiam Dominiko i dzięki za odwiedziny.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
monteverde 01:37, 08 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Na przedogródku planujesz Chopiny(dorastać mogą prawie do 2m) i Vanillę, która ma tylko 70 cm, jak je chcesz posadzić? jakuszimański niski to może być Schneekrone, w pąku jest jasno różowy, a kwiat biały z brązową plamką, a co zrobiłaś z tymi różami żółtymi co widziałam na pierwszym zdjęciu przed balkonem? przy tych niskich bukszpanikach możesz posadzić trawę"kurze nóżki", potem resztabo zapomniałam , a nie mogę przewrócić strony aha a co rośnie na wiacie samochodowej, tam jest słońce?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Hogata 08:23, 08 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Rench napisał(a)
W Tyczynie jeszcze nie byłam,ale zdradzę Ci moje najnowsze odkrycie.
Moja koleżanka ma szkółkę w Rakszawie i prowadzi handel obwoźny,możliwe że do Lubaczowa też jeździ ,nie wiem gdzie masz bliżej,czy do Jarosławia.
Ma śliczne trawki i różności, aż piałam z zachwytu jak to zobaczyłam. Trawki podrośnięte kępki,a nie jakieś 2 kłaki z allegro. Złożyłam zamówienie i ona mi to wszystko przywiozła do Jarosławia, w bardzo przystępnych cenach. Targować też się można,bo słyszałam ,jak dobijali targu stali klienci


Musisz mi koniecznie namiary dać na tą koleżankę, bo na wiosnę na pewno będę robić zakupy, a wolałabym nie kupować przez internet. Bardziej po drodze mi do Jarosławia, bo i tak codziennie do pracy jeżdżę w tym kierunku.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
magnolia 11:03, 08 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ASC ale jesteś Kochana- takie miłe słowa pod moim adresem.

Rench jak siedzisz z nogą w gipsie to może uda Ci się zrobic dwa zadania
- pierwsze- załóż zeszycik i wklejaj plakietki lub wpisuj sobie nazwy roślin. Zdziwisz sie jak to się potem przydaje ( chyba że gubi się kolejne, nowo założone zeszyty, ale to już inna kwestia, nie ogrodnicza)
-czy uda Ci się wrysować nowe linie rabat które wykroiłas? A tam gdzie masz pomysł, nawet ogólny, typu różanka, wpisz go.
____________________
magnolia 11:05, 08 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
czy uda Ci się zawlec przed dom i zrobić zdjęcie wejścia? Żeby było widać jak wygląda wejście w tych rabatkach. Nawet z większej odległości.
____________________
Rench 19:37, 08 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Witam i juz odpowiadam na wszystko
Aniu-monteverde- Chopiny juz posadziłam pod płotem wzdłuż po prawej,maja własnie być takim niby płotem różanym przy siatce, przed nimi mała lawenda i ostróżki,przetaczniki rozdzielone,ale wszystko małe jest.


Wanillie posadziłam na tej rabatce w palisadzie,gdzie widać jeszcze werbeny czerwone -tymczasowe.
A z żółtych róż uchowały się tylko 3 i bedę koło tarasu z drugiej strony.
A na wiacie mam glicynię niebieską ,wschodnia strona.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 20:02, 08 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Magnolio- samo wejście zrobię jutro. Za późno przeczytalam Twoj wpis i juz było za ciemno. Póki co to całośc dziergaństwa mojego na ile się dało objąc.

i z drugiej strony
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 20:11, 08 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
A to nieszczęsna rabata gdzie posadziłam 5 róż wanilla na środku i nie mam pojęcia co dalej...


A tak z drugiej strony to wygląda

Sosna sypie igłami,az mnie telepie ze złości,ale mój M nie pozwolił jej wycharatać.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 20:20, 08 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
I zaraz zabieram sie za rysowanie wykrojonych rabat
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 23:16, 08 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
I Już gotowy


X - Róże,
Xp - Róża pnąca
Rh -Rhododendron
O - Omorika
S - Sosna czarna

Numerki to miejsca rabatowe które muszę zagospodarować..
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies