Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A miało być tak pięknie....

Pokaż wątki Pokaż posty

A miało być tak pięknie....

magnolia 15:51, 05 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
witaj Renatko.
Tylko się przywitam, a przegryzę się przez watek niebawem. Jestem 'zmachana' po usuwaniu dzikiej róży w ogrodzie, a za godzinę muszę wyjść na spotkanie zawodowe, więc czasu mam mało.
Zaznaczam sobie wątek, będę wpadać.

Zostawię Ci jedną radę- nie spiesz się teraz. Zrobiłas dużo, daj sobie teraz czas na planowanie i projektowanie, a wiosną będziesz sadzić i cieszyc sie że jest spójnie i ciekawie.
____________________
Rench 16:10, 05 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dziękuję bardzo Magnolio że zajrzałaś
Zastosuję się do rady ,uczę się też cierpliwości tutaj
Pozdrawiam
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Hogata 20:38, 05 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Bardzo się cieszę, że mieszkamy blisko siebie. Możemy się wspierać w realizacjach ogrodowych. Czytając watki bardzo dużo znajomości się nawiązuje, niektóre osoby to tak jak by się znało mimo, że nigdy się nie widziało.
A w którym kierunku od Jarosławia mieszkasz? Ja do Jarosławia mam 20 km, a mieszkam między Jarosławiem a Lubaczowem.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Rench 21:48, 05 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mieszkam na obrzeżach Jarosławia, 20 km to rzut beretem
Podziwiam Cię że masz jeszcze czas na ogród przy trzech maluchach i pracując.
Ale fakt ,ogrodowisko uzależnia

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mala_Mi 09:17, 07 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rench napisał(a)
Oczywiście ta rabata wyszła mi jakoś marnie,chyba za bardzo się wgryzłam w trawnik

a tutaj ma być różanka


Witaj Renatko... składam rewizytę....
Kawał roboty zrobiłaś Widać pozytywne zmiany.. a te cieszą..czytam po koleii, by nie wyrwać sie jak Filip Z Konopi.... co zdaża mi sie bardzo często........ (ja też raptus....hi, hi, hi....).....
I pierwsze spostrzeżenia........ trawnik kochana to ty bedziesz mieć..bo na razie to nie jest trawnik

Moja propozycja z własnego doświadczenia.. robiąc linie rabat....weż kosiarke i spróbuj jak się będzie kosiło do takiego kształtu...... linie maja być takie by kosiarka dał sobie radę..... i to bez najeżdżania na rabaty. Rośliny sie rozrosną i bedziesz musiała ciąć kwiatuchy, albo pozostanie niedokoszone... wiec teraz już to zrób dobrze...... ja ciągle poprawiam , bo robiłam.... bez przemysleń ... bo ja to jeden wielki chaos.. (chyba odbijam sobie za niski wzrost..... innymi rzeczami wielkimi).... U mnie głównie kosi M i powiedział, albo sobie poprawielinie, albo to co wystaje za rabaty on kosi ( i kosie bezlitosnie żurawki, trawy, hosty), a gdzie kosiarka nie dojeżdża to nie kosi ,a a ja zapycham z nożyczkami..... Trawnik jest M. a rabaty moje..... i podkaszanie tych rabat też moje.....
Piszesz u mnie o bukszpanku... posadz go... ładnie uporządkuje linię rabatek i zimą nie bedzie tak smutno na rabacie... Ja swoje sadzonki kupowałam przez internet.. bardzo ładne sadzonki.... koło róz też cos posadz..... grupkami cebulowe...... lawendę...... bo rabata będzie ładna tylko wtedy kiedy kwitna róze..a potem co???

Uciekam czytać dalej.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:46, 07 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Doczytałam do końca..... mam nadzieje, że trawnikiem nie uraziłam...sama piszesz ze pod rydel..
Trawnik to ponad połowa sukcesu estetycznego ogrodu... ja mam wielki misz-masz..bo uwielbiam kolory i jak cos sie dzieje (nieważne czy w zyciu czy w ogrodzie), wiec sadzę po swojemu.... i nie łapię doła po ogladaniu ogrodów tylko szukam inspiracji i pomysłów.....Wiem, że może być zawsze pięknie i nieważne jak wielki ogród..... Danusi tak malutki ogródek, że wydawałoby sie, że tam nic nie urosnie, a tam bombonierka pełna smakowitych czekoladek... dla mnie mistrzostwo świata.....
Zajrzała do Ciebie Magnolia....... pięknie projektuje ogrody.. słuchaj sie jej..... podglądam co i komu radzi..... w moim stylu, w moim guście..... I nietuzinkowe pomysły
Wiec nie ma co sie dołować, trzeba brać sie do roboty i już......
Jeżeli idzie o rózaneczniki polecam rady Bogdzi z rododendronowego ogrodu..... byłam na spotkaniu u Bogdzi.. i takich rh i azali to ja w życiu nigdzie nie widziałam..dla mnie to guru od rh....
Napewno 2 rh masz za blisko posadzone tujek.....Jakie to tuje..... Jaką masz odmiane tych rh??????? Rh nie lubią kory na korzeniach, wiec jak będziesz podspywac korą wrzosy to nie syp jej pod rh. Nie sadz rh głebiej niż rosły w doniczce....... mogą być nawet lekko wyżej.... Przesadz te 2 rh teraz..bo potem jest coraz trudniej.. tujki i rh szybko rosną..... wrzosy też osduń od nich..... chyba, ze spiszesz wrzosy za 3 lata na straty... (ja tak robię, bo nie lubiepustych miesc)....Acha rh nie lubią jak siegrzebie wogle przy ich korzeniach... no i kwaśny trof przed posadzeniem koniecznie... To taka pigułka odnośnie rh...
Uff.. ale sie opisałam...... a jeszcze niedawno nie miałam o czym psiać, bo sama sie uczyłam ... i tu widzę wpływ ogrodowiska ...... jeszcze trocheto zrobięsieprzemądrzałą i zamiast pisac głupoty ku uciesze czytajacych to bede udzielać porad ogrodniczych....... tak mimo woli........
Pozdraiwam deszczowo i zimno.... myslałam, że skończę co wczoraj zaczęłam.... i klops....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Rench 17:39, 07 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086

Dzięki Aniu za odwiedziny.
Trawnik fakt- koszmar minionego lata pod rydel,ale tymi różanecznikami mnie dobiłaś
Myślałam że chociaż jeden kąt mam w miarę ogarnięty Muszę teraz znowu polatać po moim ogródeczku i znaleźć im miejsce odpowiednie.Ale to już na wiosnę,bo teraz jestem uziemiona gipsem na nodze,więc dam im spokój. Możliwe że nastąpi naturalna selekcja,bo widzę że już coś się dzieje niedobrego z jednym i kilkoma wrzosami kupionymi na allegro-zbrązowiały
Moje rh to 4 szt 'Red Jack' i 2 białe jakuszimańskie,ale nie wiem jak się nazywają,bo mój M już mi wysprzątał metki
Tujki szmaragdowe i żółte aurea nana.



____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Hogata 20:17, 07 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Widzę, że tak jak ja kupujesz rośliny przez internet. Niestety nie ma w pobliżu u nas takich fajnych szkółek, a żeby jechać gdzies dalej to trzeba miec czas, a z tym ciężko zwłaszcza dla mnie. Ale bardzo bym chciała się wybrać do szkółki w Tyczynie. Z Ogrodowiska się o niej dowiedziałam. Może sie wybieżemy razem jak bedziesz chciała? Ale to dopiero w przyszłym roku.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Rench 23:20, 07 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
W Tyczynie jeszcze nie byłam,ale zdradzę Ci moje najnowsze odkrycie.
Moja koleżanka ma szkółkę w Rakszawie i prowadzi handel obwoźny,możliwe że do Lubaczowa też jeździ ,nie wiem gdzie masz bliżej,czy do Jarosławia.
Ma śliczne trawki i różności, aż piałam z zachwytu jak to zobaczyłam. Trawki podrośnięte kępki,a nie jakieś 2 kłaki z allegro. Złożyłam zamówienie i ona mi to wszystko przywiozła do Jarosławia, w bardzo przystępnych cenach. Targować też się można,bo słyszałam ,jak dobijali targu stali klienci
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Ginger 23:52, 07 paź 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam, dobrze , że watek krótki to szybciutko i na bieżąco . Trawki to mus na ogrodowisku dzięki nim ogród wygląda na dojrzały słuchaj dziewczyn jak piszą , że za blisko sadzisz bo za rok to wspomnisz z uśmiechem . Ja posadziłam 2 Hortensje Anabell bliziutko siebie i wczoraj jedną przenosiłam bo by się udusiły , a tak o mało ja się nie udusiłam z braku tchu jak targałam wielką bryłę korzeniową , a jeszcze dużoooooooo mam do przeniesienia z tego samego powodu
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies