Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A miało być tak pięknie....

Pokaż wątki Pokaż posty

A miało być tak pięknie....

Rench 22:24, 15 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ockej- zapisałam bezpiecznie na listę
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Hogata 22:33, 15 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
asc napisał(a)
Pamiętaj... nowe rośliny dopiero na wiosnę.. jak zrobi się ciepło.... a teraz daję Ci wersję bezpieczną
jeżówka Green Jewel




To ja też sobie ją zapiszę. Cudna. Normalnie zmienił mi się o 360 stopni obraz postrzeganych kolorów. To co kiedyś mi się nie podobało teraz wypiękniało. Białe kwiatki są super! Że wcześniej tego nie widziałam....
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
monteverde 00:36, 16 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Renia jaka róża rośnie przy schodach do domu?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
magnolia 09:06, 16 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Spróbujemy posunąć się dalej?
Będę do Ciebie wpadać, ale nie obiecuję że regularnie. W razie gdybyś traciła cierpliwość , daj znać żebym zajrzała.

To co jeszcze tak na szybko mi wpadło. Chociąż może lepiej żebym się odczepiła od tego. Ale jak juz zaczełam się czepiać, to się czepiam.
Rabata przy podjeździe z Chopinami- róze , lawenda, ostróżki. Widze jeszcze tam jukki i chyba miskanta chińskiego, tak?
Dobry układ, fajny, choc nie wiem czy nie będzie brakowało czegoś mocniej zasłaniającego od sąsiada.
Ja bym tylko wywaliła stamtąd jukki- wszystko jest tam miękkie, może na siebie zachodzić, a te jukki sztywne, jakby z innej bajki. Jak kwitną są ok, potem trochę się gryzą wg mnie.
Za to, jeśli masz tam miejsce, można powtórzyć gdzieniegdzie motyw miskanta. nie wiem jakiego masz, ja bym radziła któryś z drobnolistnych, żeby nie był przytłaczający- np Graciallimus, albo Morning light.
Wpleć go miedzy różami, co jakis czas. da się tak?
A jukki- chyba na któryms zdjęciu widziałam że dalej, za rózami sa tuje w szpalerze. Może przed nimi zmieszczą się jukki? Można je posadzić po kilka - 3, 2 ,1 szt, a między te grupki dać jakąś fajną niższą trawę która zmiękczy ciut te sztywności- np kostrzewę April Green czy kostrzewę owczą
____________________
magnolia 09:20, 16 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Hogato jeżówka Green Jewel jest zielonkawa, tylko jasna bardzo. Rzeczywiście jest piękna.
____________________
Hogata 09:24, 16 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
magnolia napisał(a)
Hogato jeżówka Green Jewel jest zielonkawa, tylko jasna bardzo. Rzeczywiście jest piękna.


No faktycznie zielonkawa. Ale cudna. Wcześniej bym pewnie na nią nie popatrzyła, dominował u mnie kolor czerwony i pomarańczowy, a teraz wolę bardziej stonowane kolory.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Rench 13:54, 16 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Witaj Magnolio zawsze jesteś mile widziana,nawet rzadko.
Ta yukka zmieni miejsce,też mi sie wydawało że jest za bardzo przytłaczajaca.Hura zaczynam nadążać za Twoim tokiem myślenia
Zastanawiałam sie także nad czymś zasłaniającym,ale tam jest tylko 1m szerokości i przyznam się jeszcze,że wścibiłam tam 3 pustynniki z tyłu.Pewno będą żółte,bo kupiłam w zestawie.
Miskanty chińskie owszem,też tak nasadzę jak sugerujesz.Od siatki do róż jest ok 50cm odległości,więc na tył je dam.
Co do szpaleru tuj,które mają zasłaniać garaż sąsiada,to przed nimi są już białe azalie japońskie.
Tam też jest tylko 1m więc tylko trawki na wykończenie się zmieszczą.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 14:12, 16 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Aniu-monteverde- nie mam pojęcia jak się nazywa ta róża. Dotychczas byłam całkowitym ignorantem do nazw rośli,róża pnąca-to róża pnąca
Tak ona wygląda kiedy kwitnie

Kwitnie dopiero na drugorocznych pędach.i ma kwiaty zebrane w kiście,jak bukiet.

Mam jeszcze taką,też nie mam pojęcia jak się nazywa.Regeneruje sie bidulka.

Takie ma kwiaty

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 14:14, 16 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Hagata,ja też inaczej patrzę na kolorystykę,zaczynam uwielbiać niebieski
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 14:18, 16 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ta biała pnąca, też mam nadzieję dojdzie do siebie,wyrwałam ją ze szponów wisterii.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies