Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A miało być tak pięknie....

Pokaż wątki Pokaż posty

A miało być tak pięknie....

monteverde 00:50, 27 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Rench, co się czepiasz do ogrodu, bardzo ładnie wszystko robisz, po kolei, no może faktycznie to półkole za bardzo wypukłe ale zawsze można poprawić witaj u nas
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sonka 05:27, 27 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Witaj, Podpowiadam, Danusia zawsze w rogu ogrodu daje ładne liściaste drzewo, ma to swój sens, jak nie masz dużo miejsca daj kolumnowe, buk, klon, wiąz,głóg, miłorząb, kupując małe nim urośnie, pewnie zmienisz za jakiś czas nasadzenia, pozdrawiam, ogród to lek na zdrowie,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Rench 18:10, 27 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
monteverde napisał(a)
Cześć Rench, co się czepiasz do ogrodu, bardzo ładnie wszystko robisz, po kolei, no może faktycznie to półkole za bardzo wypukłe ale zawsze można poprawić witaj u nas

Też tak myślałam,że jeszcze mogę poprawić to wgryzienie
Bo trawnik i tak chyba cały pod rydel się nadaje...
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 18:15, 27 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Sonka napisał(a)
Witaj, Podpowiadam, Danusia zawsze w rogu ogrodu daje ładne liściaste drzewo, ma to swój sens, jak nie masz dużo miejsca daj kolumnowe, buk, klon, wiąz,głóg, miłorząb, kupując małe nim urośnie, pewnie zmienisz za jakiś czas nasadzenia, pozdrawiam, ogród to lek na zdrowie,


Dziękuję za podpowiedz,ale póki co w obywdóch rogach mam nasadzone serby,tylko deczko jeszcze małe i nie za bardzo ich widać na fotkach. Jak padną po zimie to zmienię na liściaste.
Pozdrawiam
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 18:26, 03 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Zrobiłam taką łezkę z bukszpanami
i zastanawiam się czy dosadzić przy nich coś małego.
Ta róża obok czeka na nową drabinkę,więc jak ją podniosę będzie chyba łyso trochę.
Chociaż tam gdzie palisada po drugiej str chodnika,są posadzone róże rabatowe wanilla, to czerwone to werbena na tymczasem, więc może wystarczy gęstości nasadzeń.

Po lewej stronie są posadzone róże Chopin , lawenda i ostróżki. Proszę o podpowiedz,czy te bukszpany w kamyczkach pasują do tej różanej strony ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 18:50, 03 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Może w tej łezce jakieś krokusy " walnąć " Czy tylko wysypać kamykami i wystarczy.
Doradzcie specjaliści ogrodowi
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
popcorn 19:02, 03 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Renato,
coraz ladniej u Ciebie!! Miedzy buszpany na tej lezce posadzilabym trawy - turzyce (zobacz do ogrodu Danusi); po 3-5 szt takich samych; a jak zostanie Ci miejsca, to przed nie niskie cebulowe (kwitlyby na wiosne - jak traw nie bedzie jeszcze widac) - hiacynty lub krokusy? Albo tulipany botaniczne Tarda - ladnie sie rozrastaja i sa niskie i nie trzeba ich wykopywac

Bukszpany pasuja do róz; tyle ze nie jestem pewna do tych kamyczkow ale zostaw na razie, poczekalabym na nowy sezon - jak roze, ostrozki i lawende bedzie widac - bo na razie to widze juki i trzmieliny

pozdrawiam, bede zagladac!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Rench 19:30, 03 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dziękuję Karolino za poradę,zastanawiałam się własnie nad trawkami,ale bałam się nabałaganić za bardzo.
Krokusy mam zakupione,więc je tam umieszczę.
A juki są tam fakt,tylko one są tam od zawsze więc się nimi nie emocjonuję i zapominam o nich ,tylko tym co nasadziłam teraz.
Trzmielin nie ma,to są zozsadzone przetaczniki,którym żółkną liście oczywiście najpierw ich rozdzieliłam, a później przeczytałam,że to się robi wiosną.
Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Hogata 09:24, 05 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Witam sąsiadkę z podkarpacia. Widzę że tak ja dopiero zaczynasz swój wątek. Fajnie mieć wsparcie w innych osobach zakręconych ogrodowo i jest przede wszystkim na kim się wzorować. Chociaż oglądając tak piękne ogrody dopada mnie chandra, że ja nie dam rady mieć takiego ogrodu jak mi się marzy. Ale na pewno podejście do kompozycji w ogrodzie zmieniło mi się o 360 stopni i to w tym dobrym kierunku.
Nieraz tyle bym chciała powiedzieć, a jak przychodzi pisać to pustka.... Pozdrawiam
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Rench 15:25, 05 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Witaj
Teraz razem będziemy marzyć
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies