Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Taki sobie ogród Beaty.

Pokaż wątki Pokaż posty

Taki sobie ogród Beaty.

bea_ta 18:26, 05 wrz 2012


Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 201
Witam,pomierzyłam te rabaty ,które bym chciała najpierw obsadzić i "naszkicowałam" na zdjęciach jakie mają wymiary.Na jednej zrobiłam jakby projekt.Zdolna jestem,he he!!!!!!!!! Nawet mi się podoba.
Co wy na to.Aha i jeszcze ile bym musiała mieć roślin na tą rabatkę.
W weekend wybieram się w okolicę Poznania w odwiedziny do koleżanki i mam zamiar nawiedzić jakieś centrum lub szkółkę ogr.i zaopatrzyć się w roślinki.
Więc jakby ktoś był chętny odwiedzić mój ogród to zapraszam.Czekam na wasze propozycję.

Na tej rabacie chciałabym zostawić te hosty i hortensje i dosadzić coś wokół,ale nie mam pomysłu



Tutaj w sobotę wykopałam to co było i zostały dziury i narysowałam linię jak by mogła wyglądać nowa rabata.



Tu moje cudo.......
1-coś na pniu
2- np.obwódki z bukszpanu
3- np.żółte żurawki
3- ten fiolet to mogłyby być wrzosy



Ta sama rabata z długościami,ten rh to pójdzie w odstawkę.



Nie wiem czy dobrze czy źle i ile kupić tych roślin.
Jestem zielona.
Pozdrawiam.
____________________
Taki sobie ogród
Madzenka 19:59, 05 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Beatko fajnie że trafiłaś na ogrodowisko od razu masz mnóstwo inspiracji

Wrzosy do żurawek i cisów nie ten teges z powodu innych wymagań glebowych - wrzosy kwaśną, reszta obojętną z przewagą zasadowej.

Jakie warunki są na tej rabacie z kulkami na pniu.
Widziałaś kulki u Sylli w zawijskach z bukszpana z hostami a wiosną z tulipanami?
A w najnowszej realizacji Danusi z carexami?
Żurwaki sadizmy co 30 cm, carexy co 25-30 cm

Cisy dalabym 3 i moźe wysokie trawy, kultowe miskanty?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bea_ta 20:08, 05 wrz 2012


Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 201
Dzięki za ekspresowe odwiedziny.Mówiłam ,że ja zielona w tych sprawach co z czym. To chyba dobrze,że tu trafiłam.Taką plamę dać to wstyd.
Pozdrawiam.
____________________
Taki sobie ogród
KasiaWB 21:03, 05 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
bea_ta napisał(a)


Tutaj w sobotę wykopałam to co było i zostały dziury i narysowałam linię jak by mogła wyglądać nowa rabata.




Cześć Beata, dzięki za odwiedziny w moim wątku
ja bym tą linię rabaty uspokoiła - płynne przejście, bo jak dla mnie zbyt pofalowane, a tam chyba nie ma miejsca na coś takiego albo wyprowadz po łuku albo geometrycznie tj. podobnie jak linia płotu - zależy co Ci się bardziej podoba. I co najważniejsze - bierz pod uwagę jak będziesz kosić trawniczek - ma być ładnie ale i funkcjonalnie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
LIRA 22:32, 05 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 119
Witaj Beatko dzięki za odwiedziny u mnie będe do Ciebie zaglądać zapowiada się niezła rewolucja.Niestety nie pomogę bo sama dopiero zaczynam pozdrawiam
____________________
Ogród z przypadku
zuza12 10:44, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Otwieram dzisiaj ogrodowisko i przypadkowo trafiam na nową koleżankę. Witam Cię serdecznie. Tutaj napewno znajdziesz garść porad i podpowiedzi. Na mnie raczej nie licz, bo ja też zielona i dopiero zaczynam zmieniać nasz ogród, ale zawsze chętnie zaglądam i chwalę. Czekamy na rewolucję w ogrodzie i zdjęcia.
Jeżeli chodzi o kształty rabat, to trochę mnie syn dokształcił. Musisz spojrzeć na plan swojej działki. Jak wygladają ścieżki, tarasy itp. Jakich kształtów jest więcej. jeśli wasze ścieżki wiją się i zawijają łukami, to śmiało idź w tym kierunku. Twoje rabaty mogą wtedy mieć okragłe linie. Kasia ma rację - nie faluj ich tak. Łagodny zarys jest ciekawszy. Jeżeli Twoje ścieżki podobnie jak ogrodzenie mają kanciaste zakręty, to staraj się zachować geometryczne linie proste. Bierzesz plan i rysujesz przedłużenia linii ścieżek, ogrodzenia, tarasu itp. Rabaty wtedy wyjdą same. Mam nadzieję, że zrozumiałaś, bo ja jak słuchałąm wykłasu, to syn wszystko mi rysował. Machnęłam ci na jednym zdjęciu dla przykładu.

____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
bea_ta 12:28, 06 wrz 2012


Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 201
Witam serdecznie Zuza.Właśnie takie rozwiązanie podsunęła mi Kasia.Powiem szczerze ,że lepiej to wygląda.U mnie raczej wszystko proste linie i taras i ścieżki.Dzięki za radę.
Fajnie jak ktoś podpowie.Jeszcze nie wiem czy obsadzić ale myśle intensywnie,podpatruje u innych i może coś z tego wyjdzie.
Dziękuje za odwiedziny i lecę do Ciebie.
____________________
Taki sobie ogród
popcorn 12:35, 06 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Beato!
napisz koniecznie jakie naslonecznienie jest na tej rabacie obok domu którą chcesz mieniac, bo innych roslin trzeba do slonca, a innych do cienia... a tam pod plotem, to jak jest?

Ladnie u Ciebie, elegancki domek i ogrodzenie, troche wiecej i dobrze podobieranych rosalin i bedzie pieknie!
pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
bea_ta 12:45, 06 wrz 2012


Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 201
Witam Papcarol.Dziekuję za odwiedziny.Teraz jestem w pracy ale jak wrócę to postaram się narysować mapkę i opisać,co gdzie i jak.
Myślę,że ogólnie to nie jest źle,ale jak się napatrzę na Wasze ogrody to sama wiesz,szczena opada.
Pozdrawiam.
____________________
Taki sobie ogród
Sebek 14:11, 06 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na tą długą rabatę co planowałaś te pienne kule przesyłam inspirację

http://www.ogrodowisko.pl/watek/113-ogrod-sylwii-od-poczatku?page=879

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies