Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Rosa 19:28, 06 gru 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
przy małej łazience egzamin zdaje bidetta
Mirka 19:42, 06 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)





Mirka roca dobra firma dobra cena w cenie deska kupuj. System viktoria bardzo fajny. Jest tez duzy wybor umywalek, bidet robisz. Bo to tez trzeba wziac pod uwage aby lazienka nie byla od lasa.....

Ja mam geberity a muszla i bidet "dama senso" roca.

Elu właśnie sobie oglądałam umywalkę i wannę o bidecie nie myślę bo mam małą łazienkę.
Ogrodowo lubię takie widoki bylin jesienią. Brązy w modzie

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 19:47, 06 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Ogladalas Mirka trzeba kupic dlugi zabkowany noz albo maczete ewentyalnie miecz. Jak to trzeba sie znac na wszystkim to i robota idzie szybko.

A ja kazda galazke przycinam a mozna to robic szybciej i lepiej.

Mozna dojsc do perfekcji jak ten facio w ciekawostce.

Toszka cenne filmiki
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 19:53, 06 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Rosa napisał(a)
przy małej łazience egzamin zdaje bidetta

Musiałam poczytać co to
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 19:55, 06 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Toszka napisał(a)


Ja bym proponowała w marcu mocno ciachnąć przewodniki. Na 1/4 lub 1/3 wysokości. Co to da?
Ano da to zwarty pokrój przyszłych drzew od samego dołu, bez dziur między piętrami.
Iglaki rosną piętrami. I jeśli przewodnik w jednym roku wybuja, to w efekcie przerwy pomiędzy piętrami poziomych gałązek mogą być znaczne. Oczywiście, za 4-5 lat wydłużające się poziome gałązki zamaskują dziurę, ale po co tyle czekać kiedy cięciem mozna niemal od razu nadać drzewku puchaty, miśkowaty, zwarty i równomierny pokrój.

Cięcie powinno być robione od małych roslin. Tu obowiązuje ta sama zasada co np. z cisem. Natomiast najlepszym przykładem nie formowania roślin od początku z całymi tego konsekwencjami są osiedlowe ligustrowe żywopłoty gdzie dół jest ażurowy, wręcz łysy, a góra cięta dla utrzymania wysokości jest gęsta niby daszek. Na pewno widziałyście takie zywopłoty.

Znalazłam kilka filmów instruktażowych jak ciąć i formować.

od 1,20min pan ładnie pokazuje jak przycinać górę

tu ciekawostka jak to się robi mając wprawę

piękna lekcja pokazowa jak przycinać, wyprowadzać i kształtować przewodnik

prawidłowe uszczykiwanie przyrostów, zwłaszcza środkowego

Elu, odmian świerków serbskich jest kilka tu masz wypisane
Natomiast to, że twoje świerki wykazują różnicę w pokroju, kolorze etc. to wynik tego, że to są siewki pozyskane z nasion, a nasiona -jak wiadomo- nie gwarantują powtarzalności cech rosliny macierzystej. Taką gwarancję daje tylko rozmnażanie wegetatywne (z gałązek lub odkładów) lub invitro.
Jednak nie są to na tyle znaczące różnice, aby określać je mianem odmianowości gatunku.

Do tej pory jetem w szoku po obejrzeniu filmików
tyle lat w nieświadomości.....czy jak piszecie o cięciu serbów to właśnie takie cięcie na myśli macie???
Ja się jeszcze tak zastanawiam, ponieważ "choinki" w ogrodach nie sadzimy do wycinki świątecznej tylko dla ozdoby ogrodu, jak takie drzewko będzie wyglądało docelowo, czyli w momencie kiedy dół był cięty i formowany, a osiągnęło wysokość przy której taka pielęgnacja jest już niemożliwa, dół będzie gęsty, a góra ażurowa?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 20:01, 06 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Ogladalas Mirka trzeba kupic dlugi zabkowany noz albo maczete ewentyalnie miecz. Jak to trzeba sie znac na wszystkim to i robota idzie szybko.


A ja kazda galazke przycinam a mozna to robic szybciej i lepiej.

Mozna dojsc do perfekcji jak ten facio w ciekawostce.

Toszka cenne filmiki


Toszka ma zawsze cenne rady warto z nich korzystać
Ten co tymi nożami machnął to aż się uśmiałam. No ale jak taką ilość miał do cięcia to musiał to robić szybko.


____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
malgorzata_s... 20:04, 06 gru 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Jaki piękny widok Ten rozchodnik fantastyczny znasz może nazwę
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mirka 20:10, 06 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Do tej pory jetem w szoku po obejrzeniu filmików
tyle lat w nieświadomości.....czy jak piszecie o cięciu serbów to właśnie takie cięcie na myśli macie???
Ja się jeszcze tak zastanawiam, ponieważ "choinki" w ogrodach nie sadzimy do wycinki świątecznej tylko dla ozdoby ogrodu, jak takie drzewko będzie wyglądało docelowo, czyli w momencie kiedy dół był cięty i formowany, a osiągnęło wysokość przy której taka pielęgnacja jest już niemożliwa, dół będzie gęsty, a góra ażurowa?

Sylwia nie tylko ty byłaś w szoku. To zawodowcy są.
Nie wiem jak z tym cięciem jest. Ja mam zamiar ciąć delikatnie bo chcę szczelny żywopłot z Serbów. Ty jak masz luźno posadzone to też chyba możesz korygować cięciem. Nieraz jest tak że właśnie te czubki tak szybko rosną i wtedy nie ma proporcji choinka.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 20:18, 06 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Jaki piękny widok Ten rozchodnik fantastyczny znasz może nazwę
Gosiu no właśnie nazwa Mam sporo rozchodników zdobycznych i nazw nie znam. Tego nie znam. Kwitnie na bordowo.


____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
malgorzata_s... 20:27, 06 gru 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Nie szkodzi bez nazwy też piękny
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies