Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

KasiaBawaria 16:13, 07 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
1,5 roku temu sadzilam kilka tuj.Dzis dosadzilam w innym miejscu kolejne 3.Widze, ze jest roznica w kolorze,nowe sa naprawde soczyscie zielone. Nawozilam wieloskladnikowym nawozem do iglakow, wiec nie wiem czego im brakuje.Ale ta zielen jest przygaszona.Dzis jedna z nich przesadzalam w inne miejsce i ma potezne korzenie jak na tylko 1,5 roku na tym miejscu.
Pierwsze to nowa tuja,na trzeciej fotce starsze.Ta zlotawa,to inna odmiana.Zdjecie nie oddaje jednak roznicy.Na zywo ja widac.

____________________
Zapraszam na kawe
Jagg76 08:03, 09 maj 2013

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 11
Witam, zamieścilem już to pytanie w innym wątku ale nadal mam wątpliwości. Posadziłem jesienią z 30 tujek święcie wierząc, że przyjmą się doskonale. Jednak po zimie zaczęły usychać (ok 10szt), podejrzewałem przemarźnięcie, jednak dziwi mnie to, że przemarzły drzewka tylko z jednej szkółki. Teraz mam obawy przed kolejnym jesiennym sadzeniem, by nie powtórzyła się sytuacja z zeszłego roku. Drzewka solidnie jesienią podlałem, nie wiem co zrobiłem źle, możecie coś poradzić....
Takie egzemplarze jak na zdjęciu już usunąłem, zostało jeszcze kilka wątpliwych, którym chce dać szanse. Co mogło być tego przyczyną, jak rozpoznać przemarźnięcie, czy sadzenie jesenią jest lepsze? z góry dziękuje i pozdrawiam
Gardenarium 00:06, 14 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Albo zbyt mała bryła i nie daje rady pobrac wody dla takiej masy zielonej (transpiruje szybciej niż pobiera wodę) albo za słąbe podlewanie roślin po posadzeniu.

A może one stoją w wodzie?

Sprawdź. Moim zdaniem padną wszystkie te zmatowiałe też, tylko później
Jesli któraś lepiej wygląda, sprawdź czy ma dostatecznie wilgotno, czy nie za mokro, jeśli sucho zraszaj drzewka od góry i podlewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagg76 08:00, 14 maj 2013

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 11
Witam, dziękuje za kilka odpowiedzi, rzeczywiście uspokaja mnie fakt, że nie przemarzły....podejrzewałem, że to chyba mało prawdopodobne, gdyż zbyt wiele padło i z tylko z jednej szkółki. Rzeczywiscie te zmatowiałe też padają dobijając do ilosci 15 z 30 ;o( .....masakra
Coś kiepsko mi wyglądał korzeń, był rzeczywiście za mały i za łatwo wyrywało je się tuje z ziemi.
Jednym słowem muszę zweryfikować dostawcę.
mischa 16:50, 14 maj 2013

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Jagg, nie myślałeś, żeby zareklamować tych tuj? Ja, jak mi padło 17 z 60 zareklamowałam i się udało je wymienić (kupowane wysokie 1,6-1,8, więc dawało to już konkretną kwotę). Może warto chociaż spróbować?
Jagg76 07:50, 15 maj 2013

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 11
Witam, spotykam się z dostawcą w sobotę, zobacze co ugram, on zweryfikował, że to przemarźnięcie więć moje (wasze) słowo przeciwko jego... Minęło juz troche czasu i dobrze, że pogodziłem się z tą stratą ;o)
Oliwcia 13:13, 17 maj 2013

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów Mam takie pytanie odnośnie szyszek na tujach....mianowicie zauważyłam ostatnio je na moich brabantach i pytanie moje: czy mam je wszystkie oberwać ? i czy jest jakis sposób aby zminimalizować ich występowanie? Tuje były sadzone rok temu . Dzieki z góry za rade
____________________
Sebek 23:08, 20 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Sposobem na szyszki jest cięcie i podlewanie, żeby nie miały sucho
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:10, 20 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tuje bardziej szyszkują gdy mają za sucho, wtedy idą w nasiona, bo "myślą" że zbliża się ich koniec
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Oliwcia 09:37, 21 maj 2013

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 3
czyli jednym słowem woda dziekuje za odpowiedz Tylko jeszcze obrywać czy zstawić? te szyszeczki i czy nie za późno na przycięcie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies