Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

Gardenarium 15:28, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lacki80 napisał(a)
A wiec pod Thuje dalam kore kupiona w sklepie ogrodniczym. Nawoz dostaly specjalny dla iglakow. Jedyne co moze byc, ta ziemia. Juz w zeszlym roku myslalam zeby im troche torfu dac. Jak Pani mysli, jest to dobry pomysl?Albo lepiej specjalna ziemi dla iglakow ?Jutro zaczynam z nawozem i chce go z ziemia wymieszac,podsypac je ta ziemia i mocno podlac.


Pod tuje sama kora? nie wiem, mam mieszane uczucia, a jesli świeża to źle
Pod tuje ja osobiście daję próchnicę odkwaszoną+próchnica kwaśna (pól na pól) i do tego ewentualnie mieszam jeszcze Conitorf i ziemię wykopaną z dołka.

Najlepiej aby dać kompostu jeśli masz. tuje nie są tak wymagające pod względem pH jak rózaneczniki, materia organiczna jest im potrzebna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:29, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mira napisał(a)
I ja mam pytanie odnośnie tuj "Smaragd".jaka może być przyczyna ,że zaczęły się "rozchodzić",nie trzymają zgrabnej formy,większość nie ma jednego prowadnika i porobiły się takie rozpierzchłe.Czy pozwiązywać je czy raczej ciąć z boków by nadać strzelisty kształt,mają 1,5-1,8 m wysokości.


Porobiły się rozpierzchłe po zimie na pewno, przytnij im przewodniki aby nadać zgrabny pokrój, pokaż zdjęcia, doradzę jak przyciąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiraR 08:43, 21 kwi 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Jak tylko zakończymy świętowanie porobię zdjęcia
____________________
Lacki80 13:04, 21 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)


Pod tuje sama kora? nie wiem, mam mieszane uczucia, a jesli świeża to źle
Pod tuje ja osobiście daję próchnicę odkwaszoną+próchnica kwaśna (pól na pól) i do tego ewentualnie mieszam jeszcze Conitorf i ziemię wykopaną z dołka.

Najlepiej aby dać kompostu jeśli masz. tuje nie są tak wymagające pod względem pH jak rózaneczniki, materia organiczna jest im potrzebna.


Dalam sama kore tzn. wykopalam row na te thuje na dno dalam torf i Hornspine (nawoz),wsadzilam thuje,przysypalam ziemia podlalam, dalam warstwe torfu i znowu ziemia, podlalam, ugniotlam i znowu ziemi dalam. Po tygodniu na ziemie dalam kore (jestem przeciwko wszelkim mata, nawet pod kamykami nic nie mam),to byl kwiecien 2013.We wrzesniu sciaglam kore,bo dawalam nawoz przed zima i juz spowrotem jej nie dalam. W zeszlym tygodniu znowu dalam nawoz (wymieszalam z ziemia),a we sobote przykrylam ziemie pod thujami skoszona trawa. Mam nadzieje, ze sie opamietaj i zaczna fajnie rosnac. W maju chce zamowic ziemie z kompostu u Torf i je podsypac.
Bardzo dziekuje Pani za wszystkie rady .
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
szydelkowani... 22:29, 21 kwi 2014

Dołączył: 21 kwi 2014
Posty: 1
Witam,
Mam poważny problem z thujami szmaragd i gold wysokie 1,6m.
Posadzone we wrześniu, szerokie dołki, dużo kwaśnego torfu i podlewane, i wszystko pięknie do marca.
Dwie na trzydzieści z zielonych zrobiły się matowe, a po dwóch tygodniach zeschły całkiem, z żółtymi było gorzej siedem na trzynaście też zeschło. Niestety to nie koniec problemów, od dwóch tygodni zauważyłam na zielonych (prawie wszystkich) ,że od góry usychają, a są podlewane.
W sklepie ogrodniczym doradzili oprysk na grzyba i odżywić.
Nawoziłam je granulatem pierwszy raz na wiosnę, zrobiłam oprysk przeciw grzybiczy, ale tylko raz, i kilka dni temu podlałam też środkiem na grzyba, a i wyczyściłam dokładnie w środku z zeschłych igieł.
Mam wrażenie, że nic nie pomaga...
Jestem załamana
Proszę o radę co mogę jeszcze zrobić.
aldona_owcza... 01:40, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 2
Witam
Mam problem z tujami szmaragd, Mam ich ponad 30 i poza 3 sztukami wszystkie są piękne. Problem polega na tym, że na wysokości ok 50 cm w jednym lub dwóch miejscach gałązki robią się najpierw czarne o później schną. Szukałam na forum i w sieci ale nie mogę znaleźć żadnej porady oprócz tego, że to może być od obsikiwania przez psy, ale ja psa nie mam, jedynie widzę czasami kręcące się koty, może to one obsikują sama nie wiem. Proszę o pomoc.
beata_kulesza 16:31, 22 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Witaj ja mam to samo i też nie wiem co to jest. Byłam nawet z próbka w sklepie ogrodniczym i tez nie bardzo wiefzieli co to jest. Fajnie że zamiesciłaś te zdjęcia może ktoś bedzie umiał nam pomóc.
____________________
Beti - Ogród Beaty
margi 17:18, 22 kwi 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Moje chyba takie same,sadzone na wiosnę 2013
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 17:19, 22 kwi 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Może ktoś wie jak im pomóc?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Lacki80 17:50, 22 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
aldona_owczarczyk u mnie w zeszlym roku 4thuje tak mialy. Ogrodnik powiedzial,ze one tak maja jak Kot lub pies sobie toalete po nimi robi. Ja poopcinalam wszystko co bylo czarne i modle sie zeby odroslo. W tym roku znowu jedna jest u dolu czarna ale tez przylapalam kota sasiadki jak sie tam krecil.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies