Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

radek 15:04, 30 wrz 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)
Teraz przykryć, to chwasty nie wzejdą, albo mniej ich będzie, Nie kładź maty czasem.


Danusiu o to możesz być pewna. Za bardzo jestem związany z moimi drzewkami .

Czy teraz jeszcze można użyć nawozu do thuji? Sadzone 3 mc-e temu.
KasiaBawaria 17:43, 30 wrz 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jedna z moich tuj zaczela zolknac od srodka. Bardzo gubi igielki od srodka. Az zal patrzec.To zlota odmiana, jantar bodajze. Posadzona wiosna tego roku, podlewana w czasie upalow. Ale teraz prawie trzy tygodnie padal deszcz. Czy to reakcja na gwaltowna zmiane warunkow?Po suchym, upalnym lecie chlodno i deszczowo? Powinna dojsc do siebie wiosna?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 23:21, 30 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pisaliśmy co trzecią stronę , jesienią gubią stare przyrosty i zdejmować je trzeba jeśli widać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pyza20 21:21, 21 paź 2013


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 44
Witam jeszcze mam pytanko odnośnie problemów z tujamy otóż zasadziłam miesiąc temu tuje smaragd i plicata 4ever goldy i te,smaragdy zmieniły kolor na taki ciemniejszy a te plicata z żółtego na pomarańcz troszkę i czy to jest normalne???oczywiście podlewam je ale jeszcze nie nawoże.
____________________
Agatka Wójtowicz
Gardenarium 10:08, 22 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcia, ale moim zdaniem, przynajmniej w przypadku żółtych tui to normalne pod wpływem niskich temp.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/146-magia-kolorowych-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pyza20 15:19, 22 paź 2013


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 44


No właśnie zrobiłam im zdjęcie nie są brązowe ale straciły troszkę tego zielonego kolorumam nadzieję że to całkiem normalne bo mam


____________________
Agatka Wójtowicz
Gardenarium 18:41, 22 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A co ostatnio tam robiłaś? Nawoziłaś trawnik czy tuje? Dla mnie ta druga to nie jest takie całkiem normalne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pyza20 19:50, 22 paź 2013


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 44
no właśnie trawnika ani tych tuj nie nawoziłam i nic nie robiłam tylko podlewałam ta druga to plicata dodam.
____________________
Agatka Wójtowicz
Gardenarium 20:58, 22 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdyby to była wiosna, to bym powiedziała, że przymroziło, bo tak to wygląda. Jeśli miała delikatne, młode przyrosty, a teraz miałaś kilka stopni mrozu, to mogłoby przymrozić, ale to mało prawdodopodobne.

Za słabo widać i nie wiem co to może być. Jeśli to jest martwe, to bym odcięła, żeby infekcja nie poszła dalej.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lidkawogrodzie 09:56, 01 lis 2013

Dołączył: 11 wrz 2011
Posty: 33
Gardenarium napisał(a)
Pisaliśmy co trzecią stronę , jesienią gubią stare przyrosty i zdejmować je trzeba jeśli widać


Czy zdejmować stare przyrosty ("suchary" wewnątrz) lepiej jeszcze teraz czy na wiosnę?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies