Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod starą jabłonią

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod starą jabłonią

Graszka 18:47, 23 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
W końcu dotarłam do domu. Najpierw praca zarobkowa, a później skoczyłam na momencik na działkę. Kiepski porankowy nastrój minął jak tylko przekroczyłam bramę swojego ogródka. Nie miałam zbyt dużo czasu, więc chwyciłam jedynie za pędzle. Dokończyłam w końcu malowanie jednej okiennicy i podłogi tarasu



Dla niewtajemniczonych, taras tak wygląda nie z uwagi, że nie potrafię malować, czy też z oszczędności farby. Przed działką (bo teraz już nie mam na to czasu) próbowałam swoich sił w decu. A żeby za dużo nie pisać, jedna z moich prac.


No dobra jeszcze jedna


I właśnie dlatego troszkę z decu przeniosłam na podłogę na tarasie. Ta metoda nazywa się pobielaniem. Ja co prawda nie miałam aż tak dużo farby białej więc wykorzystałam inną. W przyszłym roku może dojdą jakieś delikatne fotele i stolik, pomaluję kosze i całość będzie przyzwoicie wyglądała. Malowanie tak jak i prace w ogrodzie bardzo mnie wyciszają. Dokończenie malowania domku pozostawiam na sobotę

Drogie dziewczyny, do tych koszy we wrześniu posadziłam tulipany. Czy ja teraz powinnam je zadołować, czy mogą tak czekać do wiosny?

Pięknych róż jak Wy w ogrodzie nie mam ale mam świeczki z różami (moje dzieło)


Przyjdzie zima, na ogrodzie nie będzie co robić a takie prace ręczne bardzo wyciszają. Zapewniam Was, że nie ma w tym żadnej trudności.

Ps. Monika kupię kozaki
____________________
Pod starą jabłonią
Moniika 18:54, 23 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Piękne te prace Twoje!!! Masz talent zdecydowanie!! Kosze musisz zadołować przez zima na wiosnę będzie za późno ale jeszcze spokojnie ... Może koniec listopada będzie dobry w zależności od pogody ! Serdecznie Cię pozdrawiam i cieszę się ze nastrój juz masz lepszy
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
magnolia 07:29, 24 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
musisz je zadołować, tylko szkoda kurcze, bo się zniszczą w ziemi.
Może warto kupić koszyczki do cebulkowych, to mały koszt , albo wyszperać doniczki plastikowe , odpowiednie rozmiarem do koszy i zrobić jeszcze przesadzanie. Wtedy doniczki/koszyczki do ziemi, a kosze do domku lub chociaż na taras, pod dach. A wczesną wiosną doniczki/koszyczki do koszy.
Kosze z ziemi po zimie będą w kiepskiej kondycji.

Świetnie Ci wychodzi domek z tarasem, bardzo ładnie.
____________________
ewalm 08:51, 24 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Albo w ogóle przenieść tulipany do ziemi, a w koszach zaplanować coś innego do posadzenia na wiosnę. Zadołowane zniszczą się na pewno. Szkoda by ich było.

Albo przechować kosze z tulipanami gdzieś pod dachem, może w jakimś zaprzyjaźnionym garażu, chłodnej piwnicy itd? A dopiero wiosną postawić przed domkiem.

Z kozakami to mądra decyzja : ) Jeśli inwestujesz w rośliny na działce, to lepiej w te trudniejsze do rozmnożenia, raczej w krzewy czy drzewka, niż w byliny (czyli kwiaty). Byliny na ogół łatwo się rozmnaża i często tak szybko się rozrastają, że na wiosnę lub jesienią trzeba nadmiar usuwać. Jak przemyślisz co jest Ci potrzebne do posadzenia , to z bylinami Forumowicze na pewno Ci pomogą. Powodzenia, Graszko.
____________________
Ogródek na trzy lata
hanka_andrus 09:25, 24 paź 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dotarłam w końcu do sąsiadki z działek......Pozdrawiam,wpis zostawiam.....


Poczytałam,łzę otarłam.
uśmiechnęłam się do marzeń.....
jeden rok ,a tyle zdarzeń!
Pod jabłonią zieleni się krzew,
zielony będzie zimie wbrew!
Wiosną zaś zachwyci kwieciem....
(poczytaj o nim w internecie).
Domek już piękny, jeszcze dodatki
wytworzysz sama do swojej chatki,
I już nie będzie to niczyj ogródek,
jak wiosną zakwitnie tu rój niezabudek!
A potem malwy i słoneczniki......
I spraw ,żeby w części był trochę ,,dziki".
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
eliza3 11:32, 24 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witaj Graszko, przeczytałam wszystko od deski do deski. Zajrzę jeszcze na bloga, bo bardzo mnie zainteresował Twój wątek. Piszesz bardzo interesująco i wątek wciąga. To cudowne, że masz marzenia i próbujesz je realizować... trzeba wierzyć, że się uda, czego życzę Ci z całego serca.
To nie ma znaczenia czy jest to duży dom z ogrodem, czy maleńki domek ze skrawkiem ziemi, byleby przynosiło radość, spokój, wytchnienie po nie zawsze łatwym dniu.
Pozdrawiam Cię serdecznie, przesyłam uśmiechy, będę zaglądać
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Moniika 16:29, 24 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
hanka_andrus napisał(a)
Dotarłam w końcu do sąsiadki z działek......Pozdrawiam,wpis zostawiam.....
Poczytałam,łzę otarłam.
uśmiechnęłam się do marzeń.....
jeden rok ,a tyle zdarzeń!
Pod jabłonią zieleni się krzew,
zielony będzie zimie wbrew!
Wiosną zaś zachwyci kwieciem....
(poczytaj o nim w internecie).
Domek już piękny, jeszcze dodatki
wytworzysz sama do swojej chatki,
I już nie będzie to niczyj ogródek,
jak wiosną zakwitnie tu rój niezabudek!
A potem malwy i słoneczniki......
I spraw ,żeby w części był trochę ,,dziki".

Haniu CUDNY i taki sympatyczny wiersz Jak zwykle
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że Grażynka dziś zajrzy
M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Graszka 20:25, 24 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Moniko, na chwilkę ale zaglądam na Ogrodowisko Spotyka mnie tutaj wiele miłych słów. Dziękuje Ci Haniu za piękny wierszyk. Wybacz, nie zdążyłam jeszcze do Ciebie zaglądnąć. Praca zarobkowa, później dom i syn który czeka na obiad, na wszystko nie wystarcza czasu Jeśli decyduję się na komentarz, to najpierw chcę przeczytać cały wątek, a to jednak troszkę trwa.
Ewalm - z ogrodem poczekam do wiosny. Mam już pewne plany, Magnolia mój Anioł od ogrodów podpowiada, co z czym się je . Pisałam już o tym wcześniej, założenie było inne, marzył mi się wiejski ogród, ale realia też są inne. Trawy i iglaki to będzie podstawa ogrodu. Ogród powstał po to, żebym miała gdzie odpoczywać po ciężkiej fizycznej pracy, a narazie cięzko tam pracuje. Na ogród też trzeba mieć czas, a u mnie z czasem bywa ciężko. Jutro jadę sprzątać apartament a później 300m kamienicę. Wrócę około 20 do domu, a uwierz mi po takiej pracy nie chce się ruszać ani ręką ani nogą . Eliza - dziękuje, to miło przeczytać, że kogoś mój blog zainteresował. Dzisiaj na blogu spróbuję opisać co spotkało mnie po powrocie do domu od M. Kto to "M"? - ktoś z Ogrodowiska

W sobotę przesadzę tulipany do donic i do ziemi. Dziękuje Wam jeszcze raz
____________________
Pod starą jabłonią
Graszka 23:47, 27 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Troszkę mnie nie było na forum, bo jak zwykle doba jest za krótka. Sobota nie była pracowita, w ogrodzie prezent od syna otrzymał ubranie na zimę

Bukszpany zostały przesadzone z donic do noclegowni. To nie jest ich stałe miejsce. Jak już na wiosnę zaplanuję nasadzenia, znajdą swoje stałe miejsce


Czosnek, prezent od Magnoli, też został posadzony.
Przed zimą udało się zamontować rynny. To mnie ogromnie cieszy.
I chwalenia ciąg dalszy, otrzymałam dzisiaj prezent
Całe popołudnie spędziłam na czytaniu, mętlik mam w głowie, bo wszystko mi się podoba Ale jednak chyba trawy, krzewy i iglaki.
____________________
Pod starą jabłonią
wiunia 23:51, 27 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
To masz kochana lekturkę na zimowe wieczory ( będziesz projektować, zmieniać, upiększać do woli )
Pozdrawiam cieplutko w ten zimmmmmny wieczór, a raczej noc
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies