Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod starą jabłonią

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod starą jabłonią

Graszka 22:18, 09 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Dzięki. Poprosiłam syna, coś poklikał i chyba o to chodziło .
Wieczorami siadam i podglądam Wasze ogrody. Jak zobaczyłam jakie cuda można zrobić z bukszpanu, które przesadziłam za płot, to aż sama siebie nawyzywałam.
Może to i dobrze, że niedługo zima, przez ten czas podpatrzę, czegoś sie nauczę i wiosną ruszę
____________________
Pod starą jabłonią
noemi 22:24, 09 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Brawo dla Syna, dla niego to pewnie "bułka z masłem" .... bukszpana za płot ? !!! .... to koniecznie, trzeba mu znów zrobić przeprowadzkę

...oj tak , zimna najlepsza na przemyślenia
____________________
ogród magdalenka
magnolia 08:00, 10 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Graszka napisał(a)
Kiedy udało mi się w końcu przenieść ten nieszczęsny kompostownik, posiać trawę pomiędzy starymi jabłoniami, podwinęłam rękawy i zaczęłam kopać oczko wodne.


Pa paru miesiącach zmienia się moja koncepcja. Podobają mi się wiejskie ogrody ale również japońskie. I jak to pogodzić? Nie mam też pomysłu na kawałek ziemi za oczkiem. Irytuje i przeszkadza widok altanki sąsiadów. Chciałabym tam posadzić coś co by mi ten widok zasłoniło. Poprosiłabym o jakąś wskazówkę, poradę.


Graszko pokaż o które fragmenty Ci chodzi- kawałek za oczkiem i widok na sąsiada. A najlepiej na spokojnie zrób rysunek z góry, w skali, np na papierze w kratkę, wrysuj wejście, nawierzchnie, domek, zaznacz północ i wklej go tutaj.
Wtedy łatwo będzie planować, wymyślać nowe.



Bardzo Ci dziękuję.
____________________
Graszka 15:23, 10 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Mimo, że nie potrafię rysować, jak tylko odpocznę postaram się coś stworzyć. Dziękuję
____________________
Pod starą jabłonią
Graszka 20:29, 11 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Nie miałam czasu rysować ale postanowiłam odpocząć w weekend, dlatego na działkę zabieram ołówek i kartkę w kratkę. Znalazłam jedynie zdjęcie tego odcinka działki z którym nie wiem co począć.
A tak wygląda w deszczu, nawet strachowi na wróble się nie podoba

Co ja plotę, z wieloma kawałkami nie wiem co zrobić. Zupełnie nie jest zagospodarowane pasmo ziemi za trawnikiem.


Ale jest coś z czego jestem dumna Z wymienionych okien, na stare ale większe i moje wymarzone kochane okiennice. I tym mogę sie pochwalić



____________________
Pod starą jabłonią
monteverde 22:04, 13 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Świetne okiennice podziwiam za wytrwałość w tworzeniu ogrodu, powolutku wszystko poprawisz, widzę, że dziewczyny chętne do pomocy coś wymyślicie, a ja będę wpadała i oglądała postępy, pozdrawiam Graszka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Graszka 22:21, 13 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Dziękuję. Czeka mnie jeszcze malowanie ale padało dzisiaj w Gdańsku okrutnie, dlatego dałam sobie spokój.
____________________
Pod starą jabłonią
KasiaWB 22:42, 13 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Graszka jak przeczytałam wstęp, to aż dreszcze z wrażenia przeleciały znam doskonale tą radość i emocje pięknie tworzysz swój Eden a on Ci się niedługo odwdzięczy, już za rok będziesz zaskoczona zimą na spokojnie zaplanujesz wszystkie prace i nasadzenia Już wiele pracy włożyłaś, a będzie pięknie Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Nasze ulubione na Ogrodowisku hortensje Limelight dla Ciebie na powitanie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Graszka 23:11, 13 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Dopiero teraz jak podglądam ogrody widzę jakie cuda można zrobić z bukszpanu. Bukszpan został posadzony wzdłuż chodnika przez wcześniejszą właścicielkę. Nie podobało mi się.
Tak to wyglądało na początku


Wykopałam bukszpan i po prawej stronie zasiałam trawę i posadziłam dwie rajskie jabłonie. Moje eksperymenty dopiero teraz uświadamiają mi co tak naprawdę mi się podoba. I już wiem, kwitnące drzewa i krzewy. Po tym sezonie wiem, że nie mogę iść w kierunków kwiatów, bo ja tam mam zamiar troszkę odpoczywać, o ile można w ogóle odpoczywać na działce
Tak wygląda teraz


Dwa Rododendrony ( nowy nabytek), oraz pamiątkowe kanary przywiezione z wyprawy nad morze. Pomiędzy konary posadziłam cebule tulipanów. Mam nadzieję, że coś tam wyrośnie na wiosnę




A tak to wygląda po lewej stronie. Jak widać na zdjęciu, bukszpan głupia , ja głupia posadziłam poza teren działki.

A tak to wygląda z minitarasu


A wracając do bukszpanu, to mam go jeszcze przed wejściem do domku w dwóch doniczkach


I jeszcze tutaj


Podglądam Wasze ogrody, moze na wiosnę będę ciut mądrzejsza .
____________________
Pod starą jabłonią
KasiaWB 23:39, 14 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Graszka! jak tylko przeczytałam Twój post u mnie od razu przyleciałam. Niech Ci nie przyjdzie do głowy jechać do tartaku, i absolutnie zabraniam robienia tych drewnianych kręgów )))) u mnie już daaaawno ich nie ma tylko się nam kiedyś wydawało, że to ładne lub funkcjonalne, w rzeczywistości... ani jedno ani drugie ) ot, błędy początkujących
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies