Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Dorotka 18:34, 08 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Wiedziałam, że mi pomożesz - tak czułam.
Donice kupiłam tydzień temu, są wysokie na ponad metr a może i 1,20. Kupiłąm je bo chce postawić przed domem po dwóch stronach drzwi.
Kupię pod koniec tygodnia bratki w takim razie. Narazie posadzę bratki ale planuje do nich posadzic cos co bedzie zwisało, jakieś trawy może. Nie wiem dokłądnie co ale na razie i tak nic sie nie sadzi.\Ja sobie zapisuje to co napisałaś, mam zeszyt specjalny
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
kasiek 19:27, 08 mar 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Mala_Mi napisał(a)







ACh - cudo!

I mam taką - mam !
A ja juz rozpoczęłam leniuchowanie - a co jak się na przekór wszystkiemu ora zimą to wiosną mozna leżeć na hamaku
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
monia 19:38, 08 mar 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Mala_Mi napisał(a)


Ja wiem jeszcze mniej Bo że ogródek ma 5 arów to troszkę mało by powiedzieć co można robić.. Jaki masz ogród, co tam jest, co chcesz mieć? Trudno doradzać nie wiedząc nic.

Ogólnie to można przymiarki robić do sadzenia drzew i krzewów. Jeszcze trochę to i byliny będzie można sadzić.. cebule lilii.... dużo zależy od pogody. Nie wiem z jakiego rejonu jesteś. Wrocław ma już wiosnę, u nas się zaczyna, a na północy czy w podgórskich miejscowościach.. to co jest u mnie, będzie dopiero za 2 tygodnie.

Są artykuły na Ogrodowisku co można robić w poszczególnych miesiącach.. warto poczytać .

To jest marzec http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/13-co-robimy-w-ogrodzie-w-marcu

Łatwiej odpowiedzieć w takiej sytuacji na konkretne pytanie.

Ja np w szklarni jutro posieję rzodkiewkę



Wpadłam bo wszędzie cisza kobitki świętują chyba Aniu z ciekawości ile ty masz tych hektarów ?
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Mala_Mi 19:57, 08 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dorotka napisał(a)
Wiedziałam, że mi pomożesz - tak czułam.
Donice kupiłam tydzień temu, są wysokie na ponad metr a może i 1,20. Kupiłąm je bo chce postawić przed domem po dwóch stronach drzwi.
Kupię pod koniec tygodnia bratki w takim razie. Narazie posadzę bratki ale planuje do nich posadzic cos co bedzie zwisało, jakieś trawy może. Nie wiem dokłądnie co ale na razie i tak nic sie nie sadzi.\Ja sobie zapisuje to co napisałaś, mam zeszyt specjalny

Dorota, to zapisz sobie jeszcze w kajeciku by całych donic nie wypełniać ziemią.
W donicach dekoracje są sezonowe i wymieniane nawet 3 razy w sezonie
Ja sypię keramzyt (kupuję w dużym worku)jest lekki i porowaty, jak masz styropian to możesz je wypełnić styropianem.
Przy wymianie kwiatków warto jest też wymienić ziemię. Lekkie doniczki można przeturlać na bok by posprzątać.
Dopasuj plastykowe donice by pasowały do środka tych dużych. Jak się nie uda, to możesz zrobić jak ja.. .. czyli wyłożyć środek (ponad keramzytem lub styropianem) geowłókniną. Jest to o tyle gorsze, ze trudniej zamaskować brzegi.
Keramzyt na dnie służy już mi 3 sezon, wymieniam tylko ziemie nad agrowłókniną.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:16, 08 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monia napisał(a)



Wpadłam bo wszędzie cisza kobitki świętują chyba Aniu z ciekawości ile ty masz tych hektarów ?

Ja niestety dziś pracuję

A hektarów to mam ho, ho, ho... za mało na chciejstwa, za dużo do roboty czyli 0,285 ha
Ale drugie tyle bym ogarnęła I nie zmartwiłabym się nadmiarem. I pomyśleć, że chciałam kupić tylko 10 arów.. o ja głupia byłam... dobrze, że sąsiedzi powiedzieli wszytko albo nic.. Wdzięczna im jestem dozgonnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monia 20:46, 08 mar 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
ojojku to ty nie "mała mi" a mróweczka przy tym wszystkim tak się wciągnęłam teraz w twój wątek kiedy zaczynałaś z ogrodem ? podoba mi się klimat taki z charakterem i inny po swojemu robiony i dobrze przemyslany
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
mira 20:53, 08 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pracujesz ? no trudno kiedyś trzeba choć w święto i w taką pogodę jak dziś to chyba trudne.
Magnolia wszystko wynagradza .
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
iwonadm 21:04, 08 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Dziękuję za wyczerpujące informacje podziwiam i czekam na eksplozję.
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
rozark 21:52, 08 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Mala_Mi napisał(a)

A hektarów to mam ho, ho, ho... za mało na chciejstwa, za dużo do roboty czyli 0,285 ha
Ale drugie tyle bym ogarnęła I nie zmartwiłabym się nadmiarem. I pomyśleć, że chciałam kupić tylko 10 arów.. o ja głupia byłam... dobrze, że sąsiedzi powiedzieli wszytko albo nic.. Wdzięczna im jestem dozgonnie


____________________
pozdrowionka
wojtas2101 21:57, 08 mar 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Aniu
Wszystkiego najlepszego. ...
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies