Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Dorotka 22:12, 08 mar 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Aniu, ja mam takie donice że w tych wielkich są włożone mniejsze. Te duże stanowia tylko ozdobę i zewnętrzną warstwę jakby. Do nich włożona jest mniejsza. Tak więc nie musze wypełniać całej donicy ziemią, wystarczy że wsypię ziemię do tej mniejszej a środek dużej jest pusty. Więc chyba to fajna sprawa.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Margarete 22:47, 08 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Muminek boski
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Mala_Mi 11:31, 09 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
Muminek boski


Dla równowagi do Muminka.. dzisiejsza wiosna... i nic jej nie zatrzyma.. 10 dni temperatury na plusie, do słoneczka +26... pierwsza poranna kawa na ławeczce. W cieniu +17. Jak dla mnie za ciepło na wiosnę.. wszystkie cebuli szubko przekwitną ..
Pierwszy dzień, że pszczółek tyle co kwiatków. Jest bosko
Dwie pracowite piszczółki..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:33, 09 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dorotka napisał(a)
Aniu, ja mam takie donice że w tych wielkich są włożone mniejsze. Te duże stanowia tylko ozdobę i zewnętrzną warstwę jakby. Do nich włożona jest mniejsza. Tak więc nie musze wypełniać całej donicy ziemią, wystarczy że wsypię ziemię do tej mniejszej a środek dużej jest pusty. Więc chyba to fajna sprawa.


Takie doniczki są super

Pracowitym pszczółkom.. pracowita pszczółka na dobry początek tygodnia. My też będziemy po pracy się tak uwijać w ogrodzie..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:37, 09 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasiek napisał(a)


ACh - cudo!

I mam taką - mam !
A ja juz rozpoczęłam leniuchowanie - a co jak się na przekór wszystkiemu ora zimą to wiosną mozna leżeć na hamaku


Powyższy post w takim razie nie dotyczy Ciebie
Niestety pewne rzeczy trzeba robić kiedy na to pora i nie wszytko da się zrobić zimą. Bałabym się stracić rośliny zbyt pochopnym przyspieszaniem wiosny. Ogrodnik musi cierpliwym być. ja typowe ADHD na ogrodzie uczę się cierpliwości i pokory. Na wszytko nadchodzi swój czas... przy układzie, że przymrozków nie zapowiadają, prawie do końca marca ma być ciepło.. trzeba ostro brać się za robotę..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:42, 09 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monia napisał(a)
ojojku to ty nie "mała mi" a mróweczka przy tym wszystkim tak się wciągnęłam teraz w twój wątek kiedy zaczynałaś z ogrodem ? podoba mi się klimat taki z charakterem i inny po swojemu robiony i dobrze przemyslany


Bardzo miłe to co piszesz Chociaż to przemyślenie to troszkę na wyrost.. teraz zaczynam myśleć, ale początki były na hura

Liliowcowo-krokusowy sad..... bo kto powiedział, że w sadzie nie może być ładnie

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:44, 09 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
Pracujesz ? no trudno kiedyś trzeba choć w święto i w taką pogodę jak dziś to chyba trudne.
Magnolia wszystko wynagradza .


Na magnolię jeszcze nie pora, ale ... już bliżej niż dalej. Wczoraj rano trochę pograndziłam w ogrodzie... a potem do rana pracowałam.. Po siedzeniu 3 tygodnie na dupie w domu, aż żal było nie wyjść.

Szczególnie jak z okna mam widok na żółte krokuski.. i świeżo posadzone ranniki..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Joaska 11:45, 09 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mala_Mi napisał(a)
....

Joasiu - u Ciebie napisałam... czasami połączenia które wydają się komuś do niczego okazują się w realu całkiem trafione.. trzeba próbować Na pewno do czerwca będzie to fajne połączenie, a potem będziesz przycinać. Jedno i drugie szybko odrasta. Pod klonem nie bardzo będzie chciało Ci coś rosnąć, bo to pijaki z rozległym systemem korzeniowym... ale kocimiętka (na pewno) i przywrotnik (najprawdopodobniej) dadzą radę.




Aniu dzięki za rady, a skoro piszesz że klon to pijak .. to znaczy że przywrotnik nie urośnie taki okazały, a co może oznaczać że będzie mniej kłopotliwy .... nie wiem tak sobie dumam ... do czerwca to ja mam nadzieję że rabaty uda mi się zrobić o rozrośnięciu się roślin to ja nawet nie marzę !!!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Mala_Mi 11:47, 09 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
wojtas2101 napisał(a)
Aniu
Wszystkiego najlepszego. ...


Dziękuję
Wirtualne kwiatki w podziękowaniu zostawiam. Czyli kolejne kolory pokazują się nieśmiało.
Wolę jednak te ciemne iryski.. te są takie mdłe.. wiosna ma kłuć po oczach... na subtelności jest pora jak już najjemy się oczami tych kolorów.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:52, 09 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Joaska napisał(a)

Aniu dzięki za rady, a skoro piszesz że klon to pijak .. to znaczy że przywrotnik nie urośnie taki okazały, a co może oznaczać że będzie mniej kłopotliwy .... nie wiem tak sobie dumam ... do czerwca to ja mam nadzieję że rabaty uda mi się zrobić o rozrośnięciu się roślin to ja nawet nie marzę !!!


W ciągu jednego sezonu bujnie Ci jedno i drugie Wrzuć w to naparstnice lub czosnki.. widziałam że na tej twojej inspiracji coś tam wysokiego było. Kwadrat 2x2 jest całkiem spory i takie pionowe akcenty będą boskie. Naparstnice jakby co to mam w nadmiarze Dziś sporo ich wyrzuciłam bo mi krokusy zagłusza

W trawniku pojawiły się białe krokusy, a fioletowe nieśmiało zbierają sie.. tak jak ja zbieram sie do pracy... nieśmiało


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies