Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

figa 22:36, 07 gru 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Pszczelarnia napisał(a)


Ale świetny klimat. I przede mną jeszcze ścieżki w warzywniku. Cegły czekają. Czy dawałaś piasek pod spód albo coś innego?


Witaj Ewo, bardzo się cieszę, że do mnie zaglądasz bo Twój ogród jest bliski memu sercu. Jest pełen naturalnego wdzięku - jestem częstym gościem u Ciebie choć nie zostawiam śladu
Odpowiadając na Twoje pytanie: Tak, podsypuje trochę piaskiem. Placyk z jabłonką będzie ceglany, reszta prawdopodobnie żwirowa - z braku cegieł….
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 22:41, 07 gru 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Teraz będzie niesystematycznie i niechronologicznie…



Liliowiec rosnący pod sosną. Zmienił już miejsce, ale jak patrzę na te zdjęcia to zastanawiam się czy to było dobre posunięcie… Bardzo lubię te pióropusze liści i kwiaty, a sama roślina okazała się być mało wymagająca - czego chcieć więcej?



____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 22:48, 07 gru 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Warzywniki - co tu kryć uwielbiam



Swój przydomowy w tym roku zaniedbałam…ale mam mocne postanowienie przywrócenia go do świetności, no może nie świetności tylko przyzwoitości.
Piszę przydomowy, bo miałam też taki na kawałku pola u mojej babci. Trochę daleko do niego (200 km), ale na warzywa do przechowywania w sam raz. Buraczki, marchew i cebula przydają się teraz

Mam ciche plany na jeszcze jeden kawałek pola (2 km od domu) u przemiłej pani ze wsi…zobaczymy…
szaleństwo nie?

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 23:00, 07 gru 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
A teraz cuda zza płota:



Zaraz przy naszej działce rośnie krzak dzikiej róży. Któregoś letniego wieczora udało mi się zrobić zdjęcia.
I cały czas kombinuję gdzie w ogrodzie posadzić różę pomarszczoną… bo jest to trudny lokator. Tyle samo wad co zalet. Ale jakie kwiaty … a owoce nie dość, że ładne to jeszcze z wit. C...

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 23:03, 07 gru 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Idę szukać dalej co tam jeszcze mam w archiwum.
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 23:22, 07 gru 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Dobra, to teraz jesień…
Marcinki, morcinki, michałki - co region to inna nazwa. Na zdjęciach w kiepskim stanie są - bo świeżo posadzone. Kupione na targu u starszych Pań lub wręcz zakupione u nich w ogrodach prosto z ziemi wyrwane. Powinnam je obciąć, ale tak pięknie i kolorowo wyglądały w te pochmurne dni


____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 23:33, 07 gru 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133


Jesiennie mówię dobranoc

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 11:48, 15 lut 2015


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Sezon ogrodowy czas zacząć Piękna pogoda w ostatnich dniach zmusza wręcz do wyjścia na dwór, a jak już się wyjdzie to aż chce się pracować. To jeszcze nie wiosna, ale taka miła jej zapowiedź

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 15:13, 15 lut 2015


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Czosnek



W tym roku, tzn w ubiegłym wysadziłam go bardzo późno… tym bardziej się cieszę, że się pojawił
Niestety jak dotąd w jego uprawie ponosiłam porażki… zawsze wychodził, mi jakiś taki mały i mizerny… Ziemia nie taka…. (mam glinę). Może w tym roku się poświęcę i natargam trochę łąkowej… Taka powinna bardziej mu odpowiadać.

W ramach ofensywy warzywnikowej założyłam notatanik z informacjami o wszystkim co uprawiam. Kiedy czytałam coś ciekawego zapisywałam na karteczkach, które później gdzieś znikały. A teraz - zawsze mam pod ręką na biurku notatnik "OGRÓD".
No i tam na temat czosnku parę informacji jest: że ziemia niezbyt żyzna (jeśli jest zbyt bogata otrzymujemy dorodne liście i mikrusowatą bulwę), że musi być lekka no i nie kwaśna.
Wysadzamy od października do grudnia - na zbiór w następnym roku.
W marcu/kwietniu na zbiór w sierpniu. Rozstawa co 15 cm.
Nie pozwalamy zakwitnąć: tradycyjnie wiąże się te wiechcie z kwiatem ale gdzieś znalazłam że lepiej ciąć…

To tyle. Zacznę się rozglądać za jakimś prawdziwym czosnkiem po straganach - żeby być gotowym w marcu
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 22:05, 26 lut 2015


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Pogoda ostatnio piękna!
I tak mnie wzięło..naoglądałam się monty dona, "how to be gardener" i wielu innych i już nie mogę usiedzieć na miejscu
Postanowiłam w tym roku eksperymentować ile się da!
Na zdjęciu widać od lewej czosnek i szalotkę - chwilowo w domu ale myślę, że w marcu trafią do szklarni i potem na grządkę.
Dalej fenkuł - 2 lata temu udał mi się wspaniale. W tym roku wysiałam chyba z 5 nasion, reszta do gruntu jak będzie ciepło.
I na końcu seler… Pan Roman z targowiska ostrzegał mnie, że wschodzi bardzo długo - u mnie siewki pojawiły się już po paru dniach. Oczywiście się nie przyznałam - zobaczymy co z tego będzie.
Wysiałam też por i pietruszkę…. tą ostatnią w ramach eksperymentu właśnie. W jednym z programów widziałam jak ogrodnik sadził ją z rozsady jak np. seler albo coś…..dzięki temu ma wyrosnąć ładna i duża. Cóż jak do tej pory z pietruszką byłam na bakier. Teraz potraktuję ją po królewsku - mam nadzieję, że mi się odwdzięczy

W tym roku chciałabym mieć jak najwięcej własnych warzyw i rozciągnąć sezon do granic możliwości
Więc czytam, czytam, oglądam i notuję ))) kto wie może się uda.


____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies