Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

Slawko 19:25, 31 paź 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
świetny pomysł, na prawdę przypomina z daleka tą wcześniej wspomnianą przeze mnie stal cor-ten
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Dzidka 20:40, 31 paź 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
figa napisał(a)
Po budowie zostało nam parę przewodów kominowych. Co jakiś czas dokupuję parę takich donic bo moja kolekcja cały czas się powiększa...
[img


Czego jak czego, ale fantazji Ci nie zbywa.
I bardzo dobrze. Bardzo lubię bywać w ogrodach 'autorskich', takich jedynych, niepowtarzalnych.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
figa 18:58, 01 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Gardenarium napisał(a)
Skrzyniowe warzywniki - tego się właśnie spodziewałam No i dobrze, bo warzywa są modne.

Jak je uzupełniać w kwiaty i w jakie poczytaj tutaj, no i zdjęcia pooglądaj. Może Cię zainspirują.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/warzywa


Dziękuję bardzo Danusiu za linki Z inspiracji na pewno skorzystam.Nie ukrywam że połączenie kwiatów, warzyw i ziół bardzo mnie pociąga))) Zrobiłam już pierwsze próby na okrągłym, podniesionym klombie w tym roku ( z rabarbarem w centrum i kapustą na obrzeżach okręgu, w środku maki, lwie paszcze, biało kwitnąca rukola i inne kwiaty) ale nie do końca to wyszło dobrze. Muszę jeszcze popracować nad kompozycjami
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Gabriela 19:02, 01 lis 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
figa napisał(a)
Po budowie zostało nam parę przewodów kominowych. Próbowałam je wykorzystać do uprawy truskawek, ale niestety nie czuły się w nich dobrze. Posadziłam więc rośliny, które wytrzymują trudne warunki. Co jakiś czas dokupuję parę takich donic bo moja kolekcja cały czas się powiększa...


Prawdziwa ceramika jest zawsze szlachetna. Ja bym jeszcze wsypała ziemię w te wolne dziurki na obrzeżach i wsadziła tam rojniki albo drobny rozchodnik. Mój "kompaktowy skalniak" mieści się w dzbanie z dziurami, drugi, większy czeka na zagospodarowanie na wiosnę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Agacia 21:14, 01 lis 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Figa, genialnie! Super warzywnik, skrzynie posłużą Ci na pewno więcej niż dwa lata, zwłaszcza, że są od środka wysłane folią. Patent z pustakami pierwsza klasa, chcę coś takiego u siebie!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
figa 23:58, 01 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Slawko napisał(a)
świetny pomysł, na prawdę przypomina z daleka tą wcześniej wspomnianą przeze mnie stal cor-ten


Dzięki) wyobraź sobie że mam już pierwsze donice z blachy - co prawda na taras i była to inicjatywa mojego M, który od dawna już się odgrażał że uspawa coś takiego, tzn. na tym materiale będzie się uczył spawania........ postaram się niedługo wrzucić zdjęcia co z tego wyszło...

Ale po Twoim poście z ta stalą stwierdziłam, że chyba zaszaleję i stworzymy jakieś "instalacje" w ogrodzie. Baaaardzo mi się podoba ten rdzawo-organiczny i jednocześnie nowoczesny efekt Jeszcze raz wielkie dzięki za inspiracje))))))))
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 00:02, 02 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Gabriela napisał(a)

Prawdziwa ceramika jest zawsze szlachetna. Ja bym jeszcze wsypała ziemię w te wolne dziurki na obrzeżach i wsadziła tam rojniki albo drobny rozchodnik. Mój "kompaktowy skalniak" mieści się w dzbanie z dziurami, drugi, większy czeka na zagospodarowanie na wiosnę.


Dobry pomysł! (zabawne ale zawsze mi się myli rozchodnik z rojnikiem)

W takim razie będę obserwować wiosną co tam wykoncypujesz)))
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 00:15, 02 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Agacia napisał(a)
Figa, genialnie! Super warzywnik, skrzynie posłużą Ci na pewno więcej niż dwa lata, zwłaszcza, że są od środka wysłane folią. Patent z pustakami pierwsza klasa, chcę coś takiego u siebie!


No mojemu warzywnikowi brak jeszcze wykończenia ale mam nadzieję że w nowym sezonie zrobię jakąś nawierzchnię.... U ciebie widać jak to wszystko ładnie gra.
Cieszę się, że podobają Ci się pustaki, a może znajdziesz coś jeszcze lepszego?))))))))))))) Ja mam oczy szeroko otwarte w marketach budowlanych))))))) jakby co daj znać
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
beta 14:30, 02 lis 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witaj Figo

zaintrydowana tytułem wątku postanowiłam wspaść i nie zawiodłam się bardzo ciekawe masz pomysły pustaki w roli skalniaka-nigdy bym na to nie wpadła

pomysł z wykorzystaniem skrzyń na warzywa też mi chodzi po głowie znalazłam nawet już kilka inspiracji Twój wątek zapisuje i do tychże inspiracji dołączam

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
figa 19:35, 12 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
No to mam pierwsze metalowe donice na taras Trochę to smutny widok bez roślin, ale cóż.... czekamy na wiosnę....


Na razie ustawienie przypadkowe, jeszcze nie wiem w którym miejscu dokładnie staną. A może macie pomysły czym ciekawym to obsadzić?)))
Taras południowo-wschodni.



Już niedługo nowe donice w innych gabarytach - tak przynajmniej obiecuje M.
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies