Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

Gardenarium 19:29, 14 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabriela napisał(a)

Po budowie zostało nam parę przewodów kominowych. Próbowałam je wykorzystać do uprawy truskawek, ale niestety nie czuły się w nich dobrze. Posadziłam więc rośliny, które wytrzymują trudne warunki. Co jakiś czas dokupuję parę takich donic bo moja kolekcja cały czas się powiększa...


Prawdziwa ceramika jest zawsze szlachetna. Ja bym jeszcze wsypała ziemię w te wolne dziurki na obrzeżach i wsadziła tam rojniki albo drobny rozchodnik. Mój "kompaktowy skalniak" mieści się w dzbanie z dziurami, drugi, większy czeka na zagospodarowanie na wiosnę.


A ja jeszcze podrzucę pomysł, na ustawienie pionowe Też się uda

No i więcej ziemi trzeba dosypać Uwielbiam to.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/77-nawierzchnie-z-odzysku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
figa 19:59, 14 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
monteverde napisał(a)
w tych skrzyniach na tarasie to jakiej trawy zwisające rośliny by fajnie wyglądały

popcarol napisał(a)
Figa donice metalowe pierwsza klasa! Koniecznie posadź w nich kompozycje ze zwisającymi roślinami - bluszcz będzie wyglądał pierwsza klasa! Cudne!!
A skalniak w ceramice do kominów - super pomysł! Może kiedyś odgapię?? cudo!
beta napisał(a)
Świetne te donice! gratuluję pomysłu i talentu
ja widze w nich bluszcz i trawy ale jestem pewna, że sama coś fajengo wymyslisz
pozdrawiam


Dzięki Wam wszystkim za miłe słowa i super pomysły) No właśnie bluszcz TAK, trawy TAK, coś zwisającego TAK! To świetnie by pasowało do tego stylu. Ale staram się zawsze patrzeć na praktyczną stronę takiego przedsięwzięcia czyli: czy takie kompozycje mają choć cień szansy na przetrwanie zimy w donicy? Wybaczcie to może naiwne pytanie ale kompletnie nie mam doświadczenia akurat w tej materii i będę wdzięczna za wszelkie informacje. A w sumie, co mi tam jak nie przetrwają to nie)
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 20:06, 14 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Justyna napisał(a)
Figa, ale fajnie!
U nas ogrody w skrzyniach, są nadal rzadko spotykane. Szczególnie spodobała mi się beczka z truskawkami. Sliczna i praktyczna. A warzywniak prezentuje się sielsko i apetycznie.
Serdecznie


dzięki Justyno. Jeśli się uda planuję jeszcze jedną taką malutką zaraz przy piaskownicy - wiadomo dla kogo)))))
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 20:48, 14 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Musze to napisać, bo nie wiem czy tylko ja jestem taka szalona czy wielu tak ma? Otóż uwielbiam chodzić po sklepach z nasionami.... najbardziej oczywiście lubię to robić zimą, kiedy planuję co tu wysiać na wiosnę, niestety większość sprzedawców oddaje nasiona do centrali i zamawia nowe dopiero w lutym (((((((((((((((((((((((((((( ..... Nie mogę tego przeboleć.

Dzisiaj będąc w Poznaniu wpadłam do ogrodniczego i nie oparłam się.... Kosmos Rose Bonbon - myślę że jestem usprawiedliwiona...



)))))))))))))))))))))))))))))

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 20:54, 14 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Kobieta w pociągu, przy której wyciągnęłam całą tytkę nasion i cebul mało nie spadła z siedzenia)))) I pyta mnie po co mi to "Ledwo się robota w ogrodzie skończyła a Pani już kupuje?!". I tym miłym akcentem mówię Wam dobranoc))))))) A w najbliższym czasie wrzucę mój nowy pomysł z gunnerą i opowiastkę z cyklu ŚWIAT JEST MAŁY.
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Justyna 21:02, 14 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Mała truskawkowa wersja A poziomki też będą? Zainspirowałaś mnie z tymi truskawkami. Na wiosnę pomyślę. Ciekawe jaki to pomysl z gunerą.
Dobranoc
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
elzbieta_b 07:54, 21 lis 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Na wiosnę spróbuję założyć sobie taką rabatkę. Trochę będę podglądać Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
vita 08:59, 21 lis 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
figa napisał(a)
Musze to napisać, bo nie wiem czy tylko ja jestem taka szalona czy wielu tak ma? Otóż uwielbiam chodzić po sklepach z nasionami.... najbardziej oczywiście lubię to robić zimą, kiedy planuję co tu wysiać na wiosnę, niestety większość sprzedawców oddaje nasiona do centrali i zamawia nowe dopiero w lutym (((((((((((((((((((((((((((( ..... Nie mogę tego przeboleć.


Nie wiem, czy wielu tak ma, ja miałam! Czas od połowy stycznia to już była faza krytyczna. Do końca lutego miałam wszystkie nasiona, których potrzebowałam i wszystkie, których nie potrzebowałam.
Zaliczyłam uprawę rzadkich odmian pomidorów, dyni piżmowej, fioletowych szparagów, czarnej kapusty,
ostatnio, czosnku słoniowego (ściągniętego w tydzień z zachodniego wybrzeża USA).
Chwilowo nie mam warzywnika, ale czuję, że faza na niego wraca, z dużą siłą!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
zawitka 15:42, 23 lis 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Witaj Figo ale fajne pomysły ja też mam beczkę i miętę w niej rośnie jak oszalała .No i pochwal M za klawe skrzynie będą piękne jak pomalujesz Pozdrawiam !!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gardenarium 15:21, 24 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A widziałaś inspirację o warzywnikach pionowych? na dole

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-warzywnik-kolezenskie-porady?page=72

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies