Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

aleksandra_g 11:44, 10 sie 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
jestem pod wrażeniem! będę zaglądać
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
gosiakmala 18:26, 15 kwi 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
hej

ależ fajosko u Ciebie! od dawna szukałam inspiracji na skrzynkowy ogród i znalazłam

bomba!
____________________
figa 14:52, 06 lis 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Z pewna taka nieśmiałością wracam do mojego ogrodu.... Witam Was wszystkich ponownie




____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 15:18, 06 lis 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Prace w ogrodzie wciąż trwają. Powstaje brukowany podjazd i ścieżka na około domu - koniec tych prac planuje dopiero na wiosnę... Zniknęły podwyższone kolomby sprzed domu a kwiaty powoli przenoszę do nowych skrzyń.
Mini sadzawka się sprawdziła więc jest nadal. Beczkę z truskawkami musiałam zlikwidować ze względu na miliony mrówek, które w niej zamieszkały Warzywnik chyba się nie zmienił... Doszło trochę drzewek owocowych, które dość "swobodnie" formuję w szpalery.

Zdjęcie poniżej z czerwca lub lipca 2014 - już trochę nieaktualne ale rabata przy domu jest nadal i ma się dobrze



Kocimiętka, lawenda, szałwia, goździki i róża Leonardo da Vinci. W miejscu "trawnika" już jest kostka....

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Pszczelarnia 15:29, 06 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zdjęcia bardzo potrzebne, optymistyczne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
figa 09:32, 07 lis 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
A więc ciąg dalszy...
Dwa stateczki zacumowały na liściu lilii wodnej..



Ucieszyłam się gdy po zimie lilia wypuściła liście i w ciągu lata miała ok 5 kwiatów jeden po drugim...
A to nie było takie oczywiste, bo zbiornik płytki i nad ziemią. Słońca trochę mało w tym miejscu, ale za to pełno ptaków i owadów do późnej jesieni. Po deszczu i wieczorami wyskakują żaby. Jest tez zaskroniec
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 14:07, 07 lis 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
A teraz odwracamy się na pięcie i w dali mamy widok na płot przed domem.



i dalej...tu prace nadal trwają



Od frontu zaraz przy ścianie domu posadziłam jukki, tylko one znoszą tak trudne warunki.

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 14:28, 07 lis 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Krótkie spojrzenie na warzywnik... z resztkami ziół i kwiatów w mniejszych skrzyniach. W tych największych natomiast kopy przerobionego obornika... więc pozwólcie, że nie będę dokumentować Chociaż obchodzę się z nim jak ze złotem i największym skarbem



A tam dalej za sosnami i tujami mój nowy skrzyniowy ogródek kwietny, który powstaje już drugi rok. No to może nie taki nowy...
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 14:43, 07 lis 2014


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Nie jest doskonały ale zrobiony przeze mnie własnoręcznie niemal w całości i wymaga jeszcze sporo pracy - więc proszę wybaczcie niedoróbki. Mam nadzieję że wiosna i latem wypełni się pachnącymi kwiatami.
Ta część ogrodu otoczona jest formowanymi drzewkami owocowymi. Zbieram stare cegły na wybrukowanie ścieżek.. a w centralnym punkcie na malutkim placyku posadziłam ozdobna jabłoń o malutkich żółtych owocach (które opadły już w sklepie

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Pszczelarnia 17:25, 07 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
figa napisał(a)
Nie jest doskonały ale zrobiony przeze mnie własnoręcznie niemal w całości i wymaga jeszcze sporo pracy - więc proszę wybaczcie niedoróbki. Mam nadzieję że wiosna i latem wypełni się pachnącymi kwiatami.
Ta część ogrodu otoczona jest formowanymi drzewkami owocowymi. Zbieram stare cegły na wybrukowanie ścieżek.. a w centralnym punkcie na malutkim placyku posadziłam ozdobna jabłoń o malutkich żółtych owocach (które opadły już w sklepie



Ale świetny klimat. I przede mną jeszcze ścieżki w warzywniku. Cegły czekają. Czy dawałaś piasek pod spód albo coś innego?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies