Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

monteverde 00:51, 24 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Beczka z truskawkami lub truskawki w oponach kiedyś oglądałam programy angielskiego ogrodnika nazwiska nie pamiętam, miał z tyłu głowy zapleciony warkocz i on miał właśnie takie fajne pomysły
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 19:46, 24 paź 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
To był Bob Flowerdew, mój idol. W oponach miał też zbiornik na wodę, prawie staw, ale ładne to nie było, niestety. Oprócz opon wykorzystywał w ogrodzie stare dywany.

Ale ja chciałam o skrzyniach. Pytałaś u mnie Figo o skrzynie - moje zrobione są ze zwykłych desek użyanych do szalunku, pierwsza powstała z tych, które zostały mi po budowie fundamentu pod szklarenkę pomidorową, więc zachowałam się prawie jak Bob Flowerdew.
Zaimpregnowane są od wewnątrz zwykłym drewnochronem, a od środka tylko brzegi które widać.
Wszystkie skrzynie są tej samej wielkości, piąta z warzywami stoi wzdłuż szklarenki, może dlatego wydawała Ci się inna. W dwóch rosną truskawki, w trzeciej poziomki, w czwartej ogórki i cukinia, a wcześniej rukola i rzodkiewki. Jak się skończą truskawki, zamienimy miejsca z warzywami i ogórkami i w ten sposób będzie płodozmian co parę lat.

Zrób sobie podpis, proszę. Łatwiej będzie poszukać Twojego wątku. Instrukcja jest w wątkach "technicznych".

____________________
Ogród w budowie nieustającej
ana_art 19:56, 24 paź 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
witaj! widzę że zaintrygowalaś wszystkich skrzyniami. Nie wiem dlaczego ale już po wstępię domyślałam się, że to bedzie skrzyniowy warzywnik coraz więcej osób zakłada go własnie w skrzyniach. Gdybym przy domu miała więcej ziemi napewno też bym się zdecydowała na taki ładny warzywniaczek.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
figa 22:29, 25 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
monteverde napisał(a)
Beczka z truskawkami lub truskawki w oponach kiedyś oglądałam programy angielskiego ogrodnika nazwiska nie pamiętam, miał z tyłu głowy zapleciony warkocz i on miał właśnie takie fajne pomysły

Przyznam że parokrotnie myślałam o użyciu opon ale to chyba już za dużo jak dla mnie)) jedyne co mi się podoba to takie "zydelki" stołki do siedzenia z zasianą w oponie trawą. Kto wie.....
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 22:52, 25 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Gabriela napisał(a)
To był Bob Flowerdew, mój idol. W oponach miał też zbiornik na wodę, prawie staw, ale ładne to nie było, niestety. Oprócz opon wykorzystywał w ogrodzie stare dywany.

Ale ja chciałam o skrzyniach. Pytałaś u mnie Figo o skrzynie - moje zrobione są ze zwykłych desek użyanych do szalunku, pierwsza powstała z tych, które zostały mi po budowie fundamentu pod szklarenkę pomidorową, więc zachowałam się prawie jak Bob Flowerdew.
Zaimpregnowane są od wewnątrz zwykłym drewnochronem, a od środka tylko brzegi które widać.
Wszystkie skrzynie są tej samej wielkości, piąta z warzywami stoi wzdłuż szklarenki, może dlatego wydawała Ci się inna. W dwóch rosną truskawki, w trzeciej poziomki, w czwartej ogórki i cukinia, a wcześniej rukola i rzodkiewki. Jak się skończą truskawki, zamienimy miejsca z warzywami i ogórkami i w ten sposób będzie płodozmian co parę lat.

Zrób sobie podpis, proszę. Łatwiej będzie poszukać Twojego wątku. Instrukcja jest w wątkach "technicznych".



Bardzo sprytnie z tym płodozmianem. Ja na koniec sezonu zawsze obserwuję duży ubytek ziemi ze skrzyń czy u Ciebie też tak jest?
Dzięki za nazwisko - wyśledzę gościa. Intrygują mnie te DYWANY ???!!!!!!!

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 22:58, 25 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
ana_art napisał(a)
witaj! widzę że zaintrygowalaś wszystkich skrzyniami. Nie wiem dlaczego ale już po wstępię domyślałam się, że to bedzie skrzyniowy warzywnik coraz więcej osób zakłada go własnie w skrzyniach. Gdybym przy domu miała więcej ziemi napewno też bym się zdecydowała na taki ładny warzywniaczek.


Dzięki za odwiedziny No właśnie wielu z moich sąsiadów chyba widząc efekty, też planuje takie ogródki.
Na początku byli sceptyczni...))))
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 23:29, 25 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Chciałam jeszcze dzisiaj wrzucić mój kompaktowy skalniak ale niestety sprzęt odmawia posłuszeństwa...
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Gardenarium 18:19, 26 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skrzyniowe warzywniki - tego się właśnie spodziewałam No i dobrze, bo warzywa są modne.

Jak je uzupełniać w kwiaty i w jakie poczytaj tutaj, no i zdjęcia pooglądaj. Może Cię zainspirują.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/warzywa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
figa 15:19, 29 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Mój KOMPAKTOWY SKALNIAK.

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 17:35, 31 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Po budowie zostało nam parę przewodów kominowych. Próbowałam je wykorzystać do uprawy truskawek, ale niestety nie czuły się w nich dobrze. Posadziłam więc rośliny, które wytrzymują trudne warunki. Co jakiś czas dokupuję parę takich donic bo moja kolekcja cały czas się powiększa...
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies