Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

figa 10:38, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
popcarol napisał(a)
Wow, piekne te skrzynie! Wszystkie, ale takie metalowe sa moim marzeniem... tylko wykonawcy brak!
Moge prosic o info, czy zamawialiscie pociete elementy blachy? czy trudno sie spawa, jakis specjalny sprzet musi byc, czy wystarczy taki maly, amatorski?

Skrzynie z warzywami super. I te ceglane pojemniczki na skalniakowe roślinki piękne!
A buda - super! Daj znac jak czesto podlewasz, czy podloze wewnatrz nie przesycha zbyt szybko?
pozdrawiam


Fajnie że Ci się podobają. Jesli chodzi o blachę to zamówiliśmy już pocięte, spawanie za pomocą sprzętu "hobby" przez amatora - M
Jeśli chodzi o budę to zaraz opiszę sytuację .
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 10:48, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Rzadko tu bywam w tym moim wirtualnym ogrodzie z powodu choroby dziecka a i w tym realnym ogródku nie do końca mogę coś zrobić, ale od czasu do czasu coś nowego się pojawia....np. mini sadzawka
Zasilana jest wodą z dachu która wpada po łańcuchu do pierwszego zbiornika z kamieniami i przelewa się do sadzawki. A w razie potrzeby wypływa na zewnątrz.
Projekt i pomysł był mój ale realizacja oczywiście M.




Za parę miesięcy boki zbiornika będą pięknie zardzewiałe
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 10:53, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Mam tylko dylemat z lilią wodną. Zbiornik ma niecały metr głębokości i nie wiem czy roślinka przetrwa zimę... czy macie może jakąś wiedzę na ten temat? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 11:14, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Parę migawek z warzywniaka:
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 11:17, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 11:20, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Pomidytki nie znam nazwy niestety, ale idealne dla mnie - nie trzeba podlewać i pryskać.
Choć owoce nie są imponujących rozmiarów to b. smaczne.

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 12:06, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
A teraz małe sprawozdanie z życia budy:
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 12:08, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 12:21, 31 lip 2013


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Mniej więcej chronologicznie tak to wygląda.
Jeśli chodzi o podlewanie - hmmmm jestem w domu głównie w weekendy i tylko wtedy zasilam rośliny wodą, choć czasami przyznam się, że nie zdążę ich podlać i muszą sobie radzić same. Oczywiście gdybym regularnie je podlewała byłyby dorodniejsze i byłoby ich więcej, ale i tak sobie radzą niespodziewanie dobrze.

Buda jest ustawiona z płn. na płd. Ogórki na wschodniej ścianie radzą sobie lepiej niż te na zachodniej
Na samej górze posadziłam cukinie i już jakiś czas temu zebrałam parę dużych okazów.
Jako wypełnienia użyłam nierozłożonego kompostu więc na pewno trzyma on wilgoć dłużej niż normalna ziemia.
Ogólnie podobne eksperymenty polecam - jeśli ktoś regularnie podlewa ogród to może się spodziewać bardzo bogatych plonów. Taka wystawa zwisających roślin na słońce jest dla nich b. korzystna - z moich obserwacji.To tyle, teraz lecę obejrzeć co u Was
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
roza333 20:16, 31 lip 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 97
Warzywka super Ci rosną też zebrałam już 2 cukinie
____________________
ogrod rozy333
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies