Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

dajana 12:26, 17 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Ciekawych przybywa ja równiez cię witam .Dwa lata to młody ogród a tyle juz roslin wymieniłaś Chyba szykujesz niespodziankę Pozdrawiam serdecznie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Sebek 17:13, 17 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie No to czekamy na skrzynie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bociek 18:21, 17 paź 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Figa. Zrobilo sie smakowicie I jeszcze zaostrzylas apetyt dlatego nie trzymaj nas dluzej i pokaz skrzynie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
anna_lastowska 10:01, 18 paź 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Ja też się witam
I też mam w planie obsadzanie skrzyń na wiosnę, tylko taras mam od południa.
Będziemy robić burzę mózgów i może coś z tego wyniknie
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
figa 00:16, 22 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133






____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 00:21, 22 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133

detale:

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 00:45, 22 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Witajcie
Dziękuje Wam wszystkim za odwiedziny, myślałam, że uda mi się tak cichaczem skromnie zacząć wątek a tu tyle odwiedzin) bardzo się cieszę, ale obawiam się że Was rozczaruję tą zawartością moich skrzyń... bo to tylko warzywka, czasem jakieś ziółko czy kwiatek....przynajmniej na razie. Otoczenie tez raczej w fazie budowy dopiero, więc nie pozostaje mi nic innego jak prosić o wyrozumiałość

Może na początek wyjaśnię dlaczego skrzynie. Bardzo spodobała mi się idea podwyższonych rabat, które pozwalają na lepszą kontrolę jakości ziemi i wilgoci. Ja do wypełnienia większości z nich użyłam kompostu, humusu ściągniętego przy budowie domu, obornika, zielonych odpadów z ogrodu, słomy, liści itd. Układałam to wszystko warstwami. W sumie parę tych skrzyń potraktowałam po prostu jak pryzmę kompostową. Procesy rozkładu ogrzewają rabatę o czym przekonałam się wczesną wiosną gdy wszystko wokół było zamarznięte a ja mogłam normalnie w nich "grzebać"

Na naszej działce gleba jest ciężka. Z gliny która znajduje się zaraz pod powierzchnią można naprawdę lepić garnki. Podczas mokrych miesięcy wszędzie jest błoto a podczas suchych skała. Stwierdziłam więc, że muszę jakoś ten problem rozwiązać. Całkiem fajnie się pieli na takiej wysokości i jest pewnie jeszcze wiele zalet o których teraz nie pamiętam Skrzynie są wykonane tymczasowo z sosny która została nam po budowie domu. Pewnie za 2 lata potrzebna będzie nowa konstrukcja np. murowana ale jak na razie jako eksperyment jest ok.
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Martek 00:47, 22 paź 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Kipi z tych skrzyń wieloma smakołykami ech ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
figa 01:03, 22 paź 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Acha i jeszcze o jednym udogodnieniu (przynajmniej dla mnie) zapomniałam. Bardzo łatwo jest rozciągnąć agrowłókninę nad grządką dla ochrony przed wiosennymi przymrozkami czy palącym słońcem.
Na zdjęciu, na drugim planie.


W najbliższym czasie postaram się wrzucić zdjęcia z mojego eksperymentu z truskawkami i resztą rabat bo tak tak, nie mogłam się opanować i kwiaty też mam)))
pozdrowienia

____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
Slawko 01:08, 22 paź 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Witam...super pomysł na ciekawy warzywnik...mnie się właśnie podobają takie skrzynie do uprawy warzyw, ziół...świetne są skrzynie stalowe cor-ten (naśladują rdzę)

http://flickrhivemind.net/User/lauraknosp/Interesting
http://www.houzz.com/projects/67950/portfolio
http://gardenista.com/posts/design-sleuth-extra-long-corten-planter
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies