Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Skarpa w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa w ogrodzie

Gardenarium 19:04, 29 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz zastosować taki styl nasadzeń, kolorowo ale nie byle jak

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:07, 29 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo tak



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
fjohny 18:46, 03 lis 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 5
Pierwszy wariant jest tym czego szukam - szkoda tylko, że te literki na obrazku są takie malutkie Poszukam jeszcze w poprzednich postach, może choć część zidentyfikuję. Dziękuję za odpowiedz
Gardenarium 20:05, 03 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod kolory podstaw swoje rośliny, ja specjalnie wycięłam nazwy
Podałam ci wzór sadzenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:09, 02 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
basia_bo napisał(a)
witam,
mam problem ze spadkami na działce
1. zastanawiam się gdzie zrobić skarpy i spadki, ponieważ tył ogrodu będzie wyżej i boję się żeby nie zalewało domu, i dlatego zasugerowano mi że spadek powinien być w poprzez działki (zdjęcie ze strzałką). Moja wiedza i praktyka jest znikoma w tym temacie, ale zastanawia mnie jak zaprojektować ogród i czy nie muszę mieć jakiegoś odprowadzenia wody np. drenażu pod ogrodzeniem?
2. zdjęcie nr 2 czy równać teren (np. nawieść ziemię) do betonowych bloków czy można byłoby to zrobić na zasadzie stopniowanej rabaty i nie będzie zalewać terenu,
3. teren przy tarasie tez jest nierówny z 1 strony mamy 40 cm z 2 strony mam 10 cm.

Głównie chodzi mi o wyprowadzenie terenu, spadki, schody.

Może ktoś doradzi .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:10, 02 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Spadki w ogrodzie przeniesiony

To jest bardzo trudna sprawa, dla amatora ale także dla specjalisty jakim jestem w tym temacie, bo niejedną sprawę rozwiązaliśmy. Po wizji lokalnej czasem jest trudno rozwiązać temat, a tym bardziej gdy zdjęcia brak Nie oczekuj rozwiązania problemu na podstawie kilku zdań opisowych. Wymagane jest myślenie, doświadczenie i wizja lokalna gdzie wodę odprowadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mentira 11:25, 11 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Witam wszystkich serdecznie!
Założyłam swój wątek Naszych ogridach ale postanowiłam napisać również tutaj bo sprawa dotyczy skarpy....
Do tej pory moim ogrodem był malutki balkon a teraz przybyło kilkadziesiąt metrow2 że skarpą i to o niej głównie myślę w tym sezonie.
W zeszłym roku skupiliśmy się na trawniku oraz naszej skarpie.
Trawnik nam wyszedł, ze skarpą trochę gorzej
Skarpą była przykryta od zeszej wiosny "szmatą" w tym roku z kia się pożegnaliśmy i mamy poważne zamiary co do niej
Skarpa jest dość strona, mam na niej kilka irg które pięknie podrosły od zeszłych wakacji.
Plan jest taki że obsypujemy żyzna ziemię na skąpe oraz kładziemy na nią siatkę jutowa. No i potem rośliny. Planowałam irgi, jałowce, kosodrzewinę, trzmieline, berberysy oraz tawułę Boni jeszcze o rozy okrywowej myślałam.
Pytanie tylko - jak?
Czy dobre rośliny, czy nie za dużo różnych? Jak je poukładać?
No właśnie, z tym mam problem.
Rozsądek podpowiada mi że powinnam posadzić same irgi bo szybko rosną i szybko się ukorzeniają więc będą trzymać skarpę ale boje się że to będzie bardzo nudny widok. Skarpa otacza nasz taras więc powinna być przyjemnym widokiem o każdej porze roku.
Dodatkowo góra pod ogrodzeniem chciałabym coś ciut wyższego żeby było fajnym tłem dla roślinek.
Proszę Was doświadczone koleżanki i koledzy o pomoc.
Załączam zdjęcia.
No i jeszcze wymiary:
Jedna strona ma 13m długości
Druga strona ma 20m długości
W środkowej części jest najwyżej 2.2m



____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
Gardenarium 18:54, 12 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skarpa jest za stroma, garbowata, źle to wygląda, powinna zostać ukształtowana łagodniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mentira 09:01, 13 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Niestety nie moge jej ukształtować łagodniej, dołem idzie odwodnienie działki.
Na pewno będziemy wygładzac to co jest aby nie było garbów itp.
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
UrszulaG 20:04, 22 kwi 2021

Dołączył: 22 kwi 2021
Posty: 1
Dzień dobry, to i ja się podłączę. Wątek przeczytany od początku do końca, ale dalej brak pomysłów na skarpę. Skarpa ma ok 50 m długości i ok 5m wysokości. Jest stroma, brak możliwości wypłaszczenia, ze względu na bardzo mała szerokość działki- ok 13 m. Potrzebuję czegoś niewymagającego, z racji tego ze jest to dzialka nad jeziorem spory kawałek drogi od miejsca zamieszkania. Myślałam o nasadzeniu kosodrzewiny mughus, irgi ursynow oraz róży pomarszonej( choć do tej ostatniej nie mam przekonania) takimi językami, jak na zdjęciu. Duże ilości- kosodrzewina 600 szt, irga 300, róża 300. Co sądzicie? Czym zastąpić ewentualnie róże? Lub może zupełnie coś innego? Podpowiedzcie coś proszę


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies