Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 20:10, 09 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Izo, u nas tydzień dość chłodny, za to weekend ciepły i słoneczny Oby ta piękna jesień trwała jak najdłużej.
Dziękuję za różyczki, wyglada jakbyś je nocą robiła

Jolu, dzieki za polecenia. Przez Kościerzynę często przejeżdżałam, ale w szkółce o której piszesz nie byłam. Następnym razem ją odwiedzę. We Franku byłam raz. I to mi wystarczy

Kasiu, rutewek nigdy jeszcze sama nie rozmnażałam. Wiem jedynie, że nasiona potrzebują stratyfikacji. Sama wysiała mi się Delavaya, gatunek, nie odmianowa. Miałam kilka sadzonek, które poszły w świat. Na zimę ich nie ścinam. Odmianowe jeszcze nigdy mi się nie wysiały. Ale odmianowe mam młodsze od gatunku. Pewnie, jak każdą bylinę, można je rozmnożyć przez podział. Nie robiłam tak, bo żal mi było pomniejszać kępy, im starsza/większa, tym piękniejsza. Zawsze jak chciałam kolejne, kupowałam nowe sadzonki. Jeśli miałabym ją dzielić, to wiosną. A wysiewu spróbowałabym po przemrożeniu zimowym nasion. Tyle z domysłów, bo praktyki w tym temacie nie mam
Rutewki w tym roku wyjątkowo długo kwitną. Rekordzistkami są te rosnące w cieniu. Splendide White ponad dwa miesiące




*****

Zostawiam świecznice

Tak cudnie pachną! Codziennie je wącham i nawąchać się nie mogę To jedna z moich ulubionych jesiennych bylin



Do pary z sadźcem przyciągają mnóstwo motyli



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:16, 09 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do grona ulubionych jesiennych bylin awansował krwiściąg

Dekoracyjny, delikatny i długo kwitnie




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Kasiek 20:18, 09 wrz 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Alez pieknie...
____________________
Bawarka
Justyna 20:20, 09 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Wychodzą coraz to nowe cyklameny jesienne


Kwitnie Wernonia


Do pary Cercis


Powojnik bylinowy Cassandra - urodziwy


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Kasiek 20:22, 09 wrz 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Cyklameny masz caly rok w ogrodzie? Zimuja Ci bez problemow czy musisz je jakos chronic lub wykopywac? Lubie je
____________________
Bawarka
Justyna 20:33, 09 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kasiu, to cyklameny ogrodowe, takie malutkie drobniutkie, podsdzam nimi cieniste, suche stanowiska pod drzewami liściastymi. Zimują
Mam dwa gatunki: dyskowaty (Cyckamen coun) i bluszczolistny (Cyclamen hederifolium).
Te pierwsze kwitną wiosną (razem z orzebiśniegami), te drugie właśnie teraz póżnym latem, jesienią. Są białe, różowe, jasne i ciemne. O liściach zielonych i srebrnych. Pięknoty

Dla Ciebie psiaki słodziaki
Gaja & Tina





____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Kasiek 20:38, 09 wrz 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Utopilam sie w tych oczach, cudne sa... Przytulilam do serca i zapomnialam o calym swiecie...Piekne, madre, kochane I jakie fotogeniczne

Cyklameny mnie urzekly, zawsze kupowalam te duze odmiany i robilam z nich dekoracje, to przed domem, to w domu, ale takich ogrodowych nie znalam. Musze u nas poszukac, jakos nigdzie nie wpadly mi w oko. Pieknie sie klaniam i dziekuje
____________________
Bawarka
Agania 17:12, 10 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne rutewki, krwiściąg/łamię sobie język nawet pisząc/, świecznice z motylami...psiunki zdrowe i szczęśliwe...a my musimy pomału pożegnać Lowę...
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
katel 22:53, 11 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Justyna napisał(a)

Kasiu, rutewek nigdy jeszcze sama nie rozmnażałam. Wiem jedynie, że nasiona potrzebują stratyfikacji. Sama wysiała mi się Delavaya, gatunek, nie odmianowa. Miałam kilka sadzonek, które poszły w świat. Na zimę ich nie ścinam. Odmianowe jeszcze nigdy mi się nie wysiały. Ale odmianowe mam młodsze od gatunku. Pewnie, jak każdą bylinę, można je rozmnożyć przez podział. Nie robiłam tak, bo żal mi było pomniejszać kępy, im starsza/większa, tym piękniejsza. Zawsze jak chciałam kolejne, kupowałam nowe sadzonki. Jeśli miałabym ją dzielić, to wiosną. A wysiewu spróbowałabym po przemrożeniu zimowym nasion. Tyle z domysłów, bo praktyki w tym temacie nie mam
Rutewki w tym roku wyjątkowo długo kwitną. Rekordzistkami są te rosnące w cieniu. Splendide White ponad dwa miesiące


Dzięki za odpowiedź, moja Splendide nie zawiązała jeszcze nasion albo jest za młoda albo nie zawiązuje - no to i ja zostanę przy dokupywaniu
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Agania 13:39, 20 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wracam...na kolejny spacer

Świetliście i kolorowo zmysły ponownie rozbudzam.
Róże na portretach piękne, verbena u Ciebie szaleje, na różance róże ledwo dostrzegam, bo tyle kolorów, to trzeba na żywo podziwiać
Rozchodniki, wrzosy i kotki na rozplenicach mają swój czas. Gaura taka delikatna...u nas Krakowie dużo deszczu kolory bledną.
Pozdrawiam ciepło Justynko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies