Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Mala_Mi 22:18, 29 sie 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A i mama w liliach..cudna fota i oddaje jak są wielkie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 08:22, 30 sie 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Mala_Mi napisał(a)
Powstał konfesjonał ..będziesz spowiadać gości?? Sorki za skojarzenie Ale musiałam to napisać..


hihi no nie zalapalismy sie na spowiedz, chociaz kto wie, tyle sobie naopowiadalysmy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gabriela 21:39, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie sądziłam, że magnolia grandiflora może u nas rosnąc i zakwitnąć po chmurką. wie Wielkość kwiatów i liści zdecydowanie włoskie. Super że się udało i to po tak mroźnej zimie.
Lobelie przecudnej urody i koloru, jak się uda zbierz może nasiona dla koleżanek ogródkowych.
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia z ogrodu Bellinghamów, miałam wielką ochotę wybrać się w sierpniu do nich po drodze do innych znajomych nad morze i z planów kompletnie nic nie wyszło. Ogród zmienił się i rozbudował bardzo, bardzo. Jedynym miejscem które zostało z początkowej fazy jest usytuowanie domu i szklarni. A na tej części z nowymi rabatami na trawniku, graliśmy parę lat temu w krokieta, czyli w popychanie kuli młotkiem przez bramki, nie mylić z krykietem.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Justyna 18:52, 06 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Gosiu, dziękuję

Aganiu, powojników jeszcze nie próbowałam dzielić, więc nie wiem jak to z nimi jest. Kolor Cassandry faktycznie śliczny
Nie musisz tworzyć nowej rabaty i sadzić rutewek żeby mnie oczarować Twoj ogród czaruje klonami, dojrzałością, zimozieloną strukturą, oczkiem Do uprawy rutewki zachęcam To duża przyjemność patrzeć na takie zwiewne chmurki kwiecia
Little Bunny, to wdzięczna rozplenica. Chyba najmniejsza odmiana. Tworzy zielone jeżyki. Mam też jej żółtą wersję w odmianie Jommenik. Też fajna
Uprawa Grandiflory jest ekscytująca

Andrzeju, miejsce które opisujesz, wydaje się w sam raz na Grandusie To wciąż eksperyment w naszym klimacie, ale eksperymenty są ciekawe
U mnie zakwitł drugi pąk. Niestety, w tym czasie wyjeżdżałam, więc się nim nie nacieszyłam. Zobaczymy co kolejny sezon przyniesie


Ulu dziękuję, bardzo mi miło

Iwonko, dużo radości sprawił mi Twój wpis Dziękuję! Motywujmy się wzajemnie
Tak, masz rację, ogród uwielbiam i wkładam w niego dużo serca. To taki mój azyl spokoju i radości estetycznych. Zaspokaja też wiele moich potrzeb.
Roślin do cienia jest całe mnóstwo. Z pewnością znajdziesz wiele piękności
Uprawiam te rośliny, które mi się podobają i które pasują do warunków jakie mam. Jestem zaimpregnowana na mody. Ogród jest dla mnie i moich bliskich i to my mamy się w nim czuć dobrze

Aniu, nie tylko Ty miałaś takie skojarzenie Sąsiadka pyta, a co to za kapliczka
Na codzień w pracy słucham o ludzkich problemach, może nieświadomie wprowadziłam jej symbol do ogrodu A tak poważnie, to konfesjonał niedługo się zgubi, kiedy oplotą go róże i sąsiednia magnolia wyrośnie wyżej.
Dziękuję za odwiedziny, wnikliwy sacer i słowa docenienia

Izo, służę uchem
Gaja też Upodobała sobie nową miejscówkę



Gabrielo, Grandiflora to wciąż znak zapytania. Pierwsza zima w polskim gruncie za nią, ale jak będzie dalej, czas pokaże. Póki co cieszę się jej fikusowymi lśniącymi liśćmi i spektakularnym kwitnieniem. Jak zakwitła pierwszym kwiatem ustawiłam przy niej drabinę, sąsiedzi schodzili się, aby powąchać i podziwić
Lobelia jest super, kolor cudny, długie kwitnienienie i efektowny pokrój! Jasne, zbiorę nasionka Do Bellinghamow już się wybierałam od jakiegoś czasu, chcąc tak jak Ty połączyć odwiedziny ich ogrodu z pobytem nad morzem. Zazwyczaj jeżdzę do Sopotu wiosną i jesienią, a wtedy zwiedzania nie było. W tym roku byłam w letnim terminie i udało się ich odwiedzić. Ciekawa jestem dalszych zmian.




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 18:54, 06 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Tymczasem w ogrodzie ostatnie tchnienie lata...


Rusałka admirał na świecznicy
Uwielbiam jej zapach!





____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 18:59, 06 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Różanka





____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:02, 06 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Patagonki




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:06, 06 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:09, 06 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Gaura
Tak mi się podoba, a z uprawą loteria



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:12, 06 wrz 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies