Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Piotr_ 18:17, 23 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj zawitałem po cichu do cb i podziwiam i te fotografie i kwiatki ehhh i idę podreptać jeszcze raz u cb
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Agania 20:11, 23 lut 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Justyna napisał(a)


Aganiu, tak, pięknoty mnie prowokują do zdjęć Mróz pięknie maluje.
Zazdroszczę zimy ze śniegiem. Twój zimozielony, krajobrazowy ogród musi malowniczo wyglądać pod białą kołderką


Ja nie wychodzę do ogrodu, słońca brakuje,
miałaś dużo szczęścia mróz i słoneczko szybciej u Ciebie...dziękuję za zwiastuny wiosny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:15, 23 lut 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Justyna napisał(a)

Rdzą malowane można obejrzeć na FB. Masz?



Już nawiązałam kontakt...cudowne rzeczy...widzisz dzięki, jesteś dłużej na ogrodowisku,
ja jeszcze nie byłam u Przemka w ogrodzie, ale już znalazłam

Dziękuję łapka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 20:30, 23 lut 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Justynko ale masz cudna wiosne, tyle słonka w tych rannikach i nawet później kwitnące przylaszczki juz masz, a mrozu u Ciebie nie ma?U mnie ziemia zmrożona na kamień, kwiatki musiałam przykryc bo zaczynały kwitnąc ranniki ale czy ich ten mróz nie załatwi? Uwierzyc nie mogę ze u Ciebie taki inny świat.Bajka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Basilikum 12:17, 24 lut 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
jak zwykle porcja pieknych fotek
Przemkanie znam z Ogrodowiska (a moze znam hmm) ale chyba cosik zamowie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 23:48, 24 lut 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nasyciłam się Twoją wiosną bo u mnie głęboka zima.

Kilka dni temu widziałam moje przebiśniegi tylko ciut białego miały - gdzie tam kwiaty. Pewnie zrobi się od razu ciepło i długo się nimi nie pocieszę a je uwielbiam i też rozglądnę się za odmianami.
Najlepiej kupić w doniczkach rosnące albo na rynku albo w ogrodniczym. Cebulki kupowane jesienią to pewne niepowodzenie.
Zaczynam czuć blusa Galanthophila ale nie na skalę finansową oj nie, chciałabym zobaczyć takie łany w lesie a najlepiej już

Chyba ranniki zaproszę do ogrodu - kusisz.

Pokaż zdobycze z Gardenii, czekam też na refleksje z tej imprezy no i nową porcję zdjęć bo widzę że już wiosna Cię wciąga do ogrodu.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
anpi 01:03, 25 lut 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Ładnie u Ciebie.Fajnie Ci ze masz bliżej do wiosny -pozdrawiam z zaśnieżonego drugiego końca Polski
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Justyna 11:37, 25 lut 2018


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Koliberku, dziękuję To dopiero pierwsze jaskółki przedwiośnia

Piotrze, dziękuję Powroty do kolorowych zdjęć kompensują braki aktualnych kwitnień

Aganiu, ten sam kraj, a totalnie inne warunki. Z zadziwieniem patrzę na zimę ze śniegiem We Wro w ostatnich latach to prawdziwa rzadkość.
Cieszę się, że znalazłaś Przemkowe ozdoby Jak dla mnie idealnie wstrzelił się w potrzeby naszego nienasyconego rynku ozdób ogrodniczych. Brakuje takiego nieplastikowego rękodzieła.

Bogdziu w lutym mieliśmy dwa dni mrozu w dzień, no i teraz zapowiadają kolejnych sześć. I to by było na tyle z wrocławskiej zimy. Przebiśniegi i ranniki kwitną od miesiąca. Są dzielne. Nie bój się o nie, dadzą radę. Profilaktycznie możesz im narzucić stroisz. Ja sobie robię z nich bukieciki

Izka, dzięki Ty jako producentka rękodzieła, pewnie szczególnie doceniasz takie rzemieślnicze prace

Miro, ranniki Ci ukopię jak przyjedziesz Ładnie mi się sieją. Będą Cie cieszyły te pierwsze żółte słoneczka
W końcu nie pojechałam, na Gardenię, bo miałam wczoraj odwiedziny hodowczyni Gai. Wizyta zapowiedziana w ostatniej chwili. Przyjechała do Wro, nie widziałyśmy się pięć lat. No i Gaja poznała swoją mamę


Z Gardenii przywiozłabym ozdoby rdzą malowane i pewnie jakieś cebulki. Polowałybym na botaniczne odmiany lilii. Widziałam na zdjęciach cebulki białej bletillii. Też pewnie bym, się skusiła. Uprawiam różowe, dobrze mi rosną. Uwielbiam storczyki gruntowe No i co najważniejsze przywiozłabym wrażenia z rozmów z hodowcami. Od producentów można się wiele ciekawego dowiedzieć.
Na Galanthusy będę polowała. Piękne, zdrowe, długo kwitnące kwiaty. Korci mnie, żeby pojechać na wiosenne targi do berlińskiego botanika, może tam by były.
Pozdrawiam

Aniu dzięki Ciesz się śniegiem, we Wro to dobro deficytowe


*****


Zostawiam lutowy bukiecik rannikowo-śnieżyczkowy
Z dedykacją dla Bogdzi i Miry :*

Ślicznie pachną Dopiero w domu można poczuć




I amarylis



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Milka 19:01, 25 lut 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudowna sesja
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mira 20:02, 25 lut 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bukiecik zabieram - jakbym na Syberii mieszkała i na mój chyba długo będę czekać a potem jak nastanie to tylko śmig ehh.

Cudne te pieski bardzo podobne ale nie wiem który mama chyba dobrze się trzyma.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies