Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 20:32, 04 lis 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:33, 04 lis 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:35, 04 lis 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282




Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Alicja169 21:27, 04 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Artystycznie ujęta jesień
Te czerwone transparentne kulki to owoc jakiej rośliny?
Ostatnia fota to kwiat kaliny? o tej porze roku?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Basilikum 22:31, 04 lis 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
piekne fotki - jak zawsze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gosiek33 07:49, 05 lis 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Uczta dla oczu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Justyna 21:24, 05 lis 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Alu, Izo, Gosiu, dziękuję
Cieszmy się otaczającym nas kolorowym jesiennym pięknem, bo niedługo ogród zapadnie w zimowy sen...

Alu, czerwone kulki to owoce kaliny koralowej, a białe kwiatuszki, to kalina wonna. Teraz ma pąki, ale znalazłam kilka kwitnących pachnideł

*****

Zostawiam strzępka (w moim rankingu ulubionych jesiennych drzew, znajduje się w czołówce, co roku coraz piękniejszy )


Wzruszające ostatki różane Q of S, obok sadziec Chocolate
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Kasia_CS 21:11, 08 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hej Justynko!

Ostatnio natknęłam się w internecie na pięknego derenia Venus. Okazało się, że jestes jego posiadaczką, co bardzo mnie cieszy Marzy mi się ogromnie, ale z racji dość specyficznych warunków w moim ogródku muszę dowiedzieć się jak najwięcej o jego uprawie. Nie mam zbyt wielu miejsc, gdzie mogę zapewnić roślinie wszystko co najlepsze - ogranicza mnie przede wszystkim warstwa gleby w miejscach o najlepszym nasłonecznieniu - mam tam ok 30 cm ziemi, potem drenaż... a potem już garaż podziemny bloku, w którym mieszkam.

Jest fragment ogródka, gdzie nie ma garażu, ale za to ziemi mniej, potem agrowłóknina a pod nią piach - tak "zmajstrował" to wykonawca budowy bloku.. Więc mogę wymienić ten piach na ziemię po usunięciu agrowłókniny. Ale tu z kolei mam mniej słonca, bo tam są posadzone całkiem już spore kolumnowe graby.

No i teraz doradź co ta ślicznotka Venus lubi.. i jaką ziemię.. bo biorę pod uwagę miejscówkę, którą pierwotnie przygotowywalam pod Magnolię ALba lennei, ale moze z Venus będzie godny następca, a raczej zastępca ? Tyle, że ziemia w tym miejscu już jest zakwaszona, więc moze niekoniecznie

Druga opcja, to rabata w słońcu i wtedy np. wykonanie rabaty podwyższonej, żeby gleby było pod dostatkiem.

Co podpowiesz?

Pozdrowienia ślę!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mira 17:36, 28 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Justyna napisał(a)
[img



Zatęskniłam za Twoimi obrazami z ogrodu. Ciekawa jestem jak teraz widzisz ogród.
To zdjęcie aż nierzeczywiste - co to jest ?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mari 20:33, 20 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Śliczny ogród stworzyłaś.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies