Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 16:52, 27 sty 2018


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Nowy sezon kwitnie, czas więc odświeżyć ogrodowy pamiętnik

Styczeń 2018
I pierwsze wiosenne jaskółki: przebiśniegi, ranniki, przylaszczki, oczary



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 17:02, 27 sty 2018


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kasiu, nie mam już derenia Venus Z trzy lata temu zdechł. Nie będę nic radziła, bo jak widać nie zapewniłam mu dość dobrych warunków. To była dość dotkliwa ogrodowa strata, póki co, jestem zrażona do dereni kwiecistych :/
Magolię Lennei Albę bardzo doceniam, rośnie zdrowo i pięknie kwitnie. To jedna z moich ulubionych odmian

Miro, na zdjęciu proso jednoroczne. Zimą ogrodu nie fotografuję, wychodzę ciemno, wracam ciemno. Uwagę przerzucam na tematy zawodowe, towarzyskie i inne przyjemności niezależne od pogody. Nowe zdjęcia wraz z wiosennym przebudzeniem roślinności.

Mari, dziękuję
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
AgataM 17:04, 27 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Justynko Ależ u Ciebie pięknie..... I te piękne fotki...... U ciebie prawie już wiosna (kwitnące wcześniaki), a u mnie śnieg i wszystko jeszcze śpi. Pozdrawiam serdecznie
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Muszelka 17:08, 27 sty 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gdy dzieci będą śpiewać: Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś, powiedz nam, natychmiast im podpowiem - we Wrocławiu! U Justyny!!!

Śmieją mi się oczy do Twoich kwiatów


U mnie od grudnia kwitnie jeden przebiśnieg. Reszta siedzi grzecznie pod ziemią.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Basilikum 17:12, 27 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
jaskolki i u mnie byly alez ciesza
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Justyna 17:53, 27 sty 2018


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Zimy we Wrocławiu w tym roku nie było. Śniegu zero, a dni z ujemnymi temperaturami zaledwie kilka.
Nie było potrzeby, aby kopczykować róż, ani osłaniać inne wrażliwce. Późną jesienią rozrzuciłam obornik na różance i rabatach bylinowych. I to tyle z prac ogrodowych.
Dokarmiam ptaki, 50 kg ziaren już skonsumowanych, kolejne już w drodze. Cieszą mnie najbardziej raniuszki, dla których specjalnie kupuję mieloną słoninę.
Wydaje się, że choć do kalendarzowej wiosny zostało ponad 50 dni, realnie zawita ona do nas dużo wcześniej. Wiele bylin już ruszyło, cebulowe mają po kilkanaście cm, róże rozwijają pąki jeszcze z ubiegłego roku, a powietrze pachnie przebudzeniem

Tymczasem kilka wspomnień

Świątecznie





____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 18:04, 27 sty 2018


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ulubione kadry




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 18:07, 27 sty 2018


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Agatko, dziękuję Wrocław to faktycznie taka ciepła wyspa. Choć przyznam, że jak ostatnio przyjaciel z Sopotu przysłał mi zdjęcia swojego ogrodu pod kołderką świeżego, białego 20cm puchu to trochę pozazdrościłam

Muszelki, mnie też się oczy śmieją Te pierwsze wyczekiwane wśród szarzyzny kolorowe maluszki tak radują

Izuś, to wypatrujemy kolejnych jaskółek Pozdrawiam :*
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
AgataM 18:18, 27 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904






Moje ulubione kwiaty, moje ulubione kolory. Cudne, jeszcze raz cudne
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Kasia_CS 19:18, 27 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Justyna napisał(a)
Ulubione kadry




Justynko, jaka to różyczka w lewym górnym rogu ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies