Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Nelumbo - lotos

Pokaż wątki Pokaż posty

Nelumbo - lotos

sylwia_slomc... 20:51, 28 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mariusz zrobiłam próbę i dzisiaj nastawiłam cztery nasionka lotosu z Krakowskiego Ogrodu Botanicznego Nie miałam na nich żadnego wgłębienia więc dwa przetarłam z jednej, a dwa z drugiej strony, bo moje nasiona jakieś takie długie, a nie okrągłe Dałam do wody w pojemniku po roślinach wodnych kupionych w sklepie i postawiłam na parapet, zobaczymy co z tego będzie przynajmniej dwa mam przetarte z dobrej strony więc tylu roślin się spodziewam Kupiłam już oczko i wiosną go odpalę lotosy chcę do tego oczka. Gdyby mi się ze wszystkimi udało to podzielę się z Aganią, a jak nie to dam jej trzy nasionka rezerwowe, może Jej się uda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariusz 10:46, 05 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jeśli nasiona są dobre, to skiełkują, miejsce przecięcia nie ma większego znaczenia, jak nie wie się z której strony, to można piłować pośrodku, zwykła skaryfikacja. Ja jeszcze nigdy nie zebrałem pełnych nasion.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
sylwia_slomc... 13:55, 05 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Na razie na cztery sztuki dwie zatonęły, ale moczą się już tydzień i nic na razie nie kiełkuje
Po czym poznać pełne nasiona?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariusz 19:17, 07 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Sylwa, po prostu toną .
W tych owocostanach wszystkie nasiona sa puste.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 14:11, 13 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Skaryfikacja nasion lotosów orzechodajnych. Przetarcie skorupki umożliwia kiełkowanie w kilka dni od wysiewu. Najlepiej wysiać je końcem marca.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
sylwia_slomc... 17:17, 13 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kurcze utonął trzeci , ale moje takie pękate nie są tylko podłużne... Pewnie puste
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Justyna 16:41, 25 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282


Wklejam przekopiowane zdjęcie z ogrodów świata, gdzie Napia relacjonując wycieczkę po Japonii pokazała tez lotosy. To zdjęcie zainteresowało mnie szczególnie, bo na drugim planie widać, ze lotosy są w donicy.
Taka uprawa tez mnie korci. Tylko nie wiem jak poradzić sobie z okresem wiosennym. Kłącze trzeba posadzić do końca kwietnia, a bezpieczne wystawienie lotosów na zewnątrz jest możliwe w drugiej połowie maja. I co do tego czasu zrobi jeśli nie dysponuje szklarnią? Trzymać je w domu.

A tu więcej o uprawę w pojemnikach:
https://ogrodywodne.pl/uprawa_lotosow_w_pojemnikach/

Podoba mi sie ta miniaturowa odmiana Momo Botan, ponoc jest łatwa w uprawie. Trzeba jeszcze nabyć odpowiedni pojemnik. Duża donice, lub misę.
Uprawiał ktoś tak lotosy?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Agania 17:56, 25 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Trudno uwierzyć, że w doniczce może osiągną taaaakie rozmiary...jeśli to możliwe jest, że w domu w akwariach mogłabym go podpędzić, to miałabym szczęście w oczach i potem zachwyt na widok kwiatu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 17:58, 25 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Agania napisał(a)
Trudno uwierzyć, że w doniczce może osiągną taaaakie rozmiary...jeśli to możliwe jest, że w domu w akwariach mogłabym go podpędzić, to miałabym szczęście w oczach i potem zachwyt na widok kwiatu
Ja też Super ta uprawa w pojemniku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Piotr_ 20:25, 26 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ja miałem jednego w donicy w tym roku i nawet się sprawował ładnie tylo foto jego nie mam ale w tym roku robię to samo

____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies