Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

Marlenaa 12:50, 23 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Jak widzicie dopiero zaczynam, więc siłą rzeczy wiedza ogrodnicza u mnie niewielka. Jednak będąc w tak doborowym towarzystwie wierzę, że szybko się nauczę

____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 12:54, 23 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Zdjęć z drugiej strony domu nie posiadam, ale później naszkicuję plan działki i dodam.
____________________
krowy, staw i my
Martek 13:32, 23 lis 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Biegnę ja te krowy zobaczyć i widziałam Szkoda,że po sąsiedzku ,postaraj się i jeszcze o koguta na płocie ,"Żeby ci piał skoro świt i ogród ,a wokół ogródka dom malowany będzie stał ..."

Pozdrawiam będę podglądać
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Marlenaa 16:45, 23 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Szkic działki w obecnym stanie. Jedna kratka odpowiada jednemu metrowi.
Wolałybym wkomponować to co jest, a nie wyrzucać rośliny i ścinać drzewa. Jedynie szpaler leszczyn w dalekiej przyszłości będzie do zlikwidowania. Na razie zostawiam go tak jak jest bo dobrze osłania od drogi.


____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 16:48, 23 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
A to przyszłość i moje dotychczasowe plany.
Falowana linia u góry kartki to przyszły kształt rabaty, oczywiście może ulec zmianie ale na razie mi sie podoba

____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 16:54, 23 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Zbyt dużo tu jest do zrobienia i omówienia więc będę dzieliła to na kawałki. Wiosną chciałabym zająć się tą częścią:

____________________
krowy, staw i my
hanka_andrus 16:56, 23 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Marlenko w planowaniu przestrzeni Tobie nie pomogę,bo jestem nie ten teges w tym fachu.U siebie ...toco innego gdzie wsadzę tam ma być,ale u innych,nie mam takiej wiedzy.......Może inne dziewczyny....Kaisog,Sylwia,Aliniak,dziewczyny mają wizje.......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Marlenaa 17:11, 23 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Haniu, dziękuję za podpowiedz. Z tym planowaniem własnej przestrzeni to, aż takiego kłopotu nie mam. Dużo moich pomysłów odpada bo mąż też ma coś do powiedzenia więc musi być kompromis Ja bym mniej zostawiła trawnika, a mąż upiera się, że musi wszędzie móc wjechać samochodem, w razie czego Duży problem będę miała z doborem roślin, ale powolutku, pomalutku przecież cała zima przed nami
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 17:12, 23 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Martek również Cię pozdrawiam miło, że wpadłaś
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 22:45, 25 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Dzisiaj trochę zastanawiałam się nad tym zaznaczonym kawałkiem. Wstawiam w powiększeniu:



Kółka oznaczone jako 3 to thuje podobno brabant. Skoro już tu rosną (chociaż nie są duże, ostatecznie można przesadzić) to myślałam, że dosadzę kolejne i stworzę kawałek żywopłotu strzyżonego w kształcie "L" tak jak zaznaczyłam zieloną linią. Pomysł niby niezły tylko, że numerki 4 to borówka amerykańska, która potrzebuje słońca, a jak ją tak obsadzę to za jakiś czas będzie to mocno zacieniony kawałek W tej chwili ten kawałek to patelnia zresztą jak cała działka.
Więc może jednak zrobić tak i stworzyć jedną linię:



Chciałabym również posadzić obok borówek jeszcze jakieś krzaczki owocowe i stworzyć tu kącik owocowy.

Podsumowując, jeśli komuś będzie się chciało zerknąć na moje wypociny , to mam pytania:
1. Czy nie będzie za dużo cienia, jeśli thuje posadzę w jednej linii? (góra zdjęcia to południe, dół to północ)
2. Jakie owocowe krzaki byście polecili?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie.
____________________
krowy, staw i my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies