Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

akanta 23:07, 26 lis 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Ja thuje bym posadziła tam gdzie 5 na tym przewężeniu /ale nie ścianą-przepleść czymś kwitnącym/ a od pn raczej świerki /jak największa osłona wysokimi drzewami od pn./i jest tam szerzej.Borówka może też być włączona w rabatę z kwaśnolubnymi na tle świerków -ładnie się przebarwia.Co o tym myślicie?Moje borówki są osłonięte od wsch.poł.i zach.-jabłoniami i Chamaecyparys i świetnie owocują .Ani galązeczka nie przemarza w takiej osłonie a zwłaszcza kwiaty.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Agacia 19:59, 27 lis 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Jaki słodki cielaczek w awatarku Sama rozkosz Pozdrawiam z Białego
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Marlenaa 20:52, 27 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Agato, bardzo mi miło Też jestem z Białegostoku, jak na razie Mam nadzieję, że będziesz mogła mi pomóc gdy będę zaopatrywać się w roślinki. Centra ogrodnicze w Białym znam, ale o istnieniu szkółek nie mam pojęcia.
____________________
krowy, staw i my
Mariusz 21:49, 27 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Wodna szkółkę, aby zagospodarować staw, masz w Konowałach - rzut beretem.
Kilkanaście kilometrów od Białegostoku. Prowadzi ją łebski facet - fachowe doradztwo na miejscu.
Fajnie się u Ciebie zapowiada.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 22:09, 27 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jeszcze raz ja , bo aż mnie korci, aby ci podpowiedzieć, że to piękny staw na różne odmiany lilii wodnych -cudo. Naświetlenie idealne, tylko jaka jest głębokość?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Marlenaa 22:50, 27 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Wcześniej napisałam tak:

"A to przyszłość i moje dotychczasowe plany.
Falowana linia u góry kartki to przyszły kształt rabaty, oczywiście może ulec zmianie ale na razie mi sie podoba"




I wiecie co, nie wiem czy mi się podoba dlatego proszę o pomoc w wyznaczeniu tej rabaty, może macie jakieś pomysły. Opisałam co i jak na zdjęciu, na czym mi zależy. Na pewno zostaje kąt borówkowy, a co dalej ...
Wszystkie uwagi mile widziane

Altana mniej więcej ma być w tym miejscu
1 kratka = ok 1m

____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 22:56, 27 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Mariusz napisał(a)
Jeszcze raz ja , bo aż mnie korci, aby ci podpowiedzieć, że to piękny staw na różne odmiany lilii wodnych -cudo. Naświetlenie idealne, tylko jaka jest głębokość?


Niestety jest płytki. W najgłębszym miejscu 1 m. Planujemy trochę złagodzić skarpę i trochę pogłębić chociaż kawałek. Lilie są piękne to moje marzenie ale na pewno na dalszą przyszłość. I tak nie wiem jak to ogarniemy, wiadomo fundusze ograniczają. Małymi kroczkami...
Dziękuję za namiary na szkółkę
____________________
krowy, staw i my
Mariusz 07:14, 28 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Marlenaa napisał(a)

Jeszcze raz ja , bo aż mnie korci, aby ci podpowiedzieć, że to piękny staw na różne odmiany lilii wodnych -cudo. Naświetlenie idealne, tylko jaka jest głębokość?


Niestety jest płytki. W najgłębszym miejscu 1 m. Planujemy trochę złagodzić skarpę i trochę pogłębić chociaż kawałek. Lilie są piękne to moje marzenie ale na pewno na dalszą przyszłość. I tak nie wiem jak to ogarniemy, wiadomo fundusze ograniczają. Małymi kroczkami...
Dziękuję za namiary na szkółkę


Witaj
Ja jednak zostanę Twoim patronem przy stawie, tutaj lepiej się czuje niż na lądzie
Rekultywując staw musisz wcześniej podjąć decyzję, czy będzie to staw typowo roślinny, wówczas ryby to dodatek, aby staw prawidłowo mógł funkcjonować.Optymalna głębokość pod staw liliowy to 60(80) - 120(150) cm
Jak wrócę z pracy pokaże Ci fotki jak można umocnić i wyprofilować brzegi stawu, bez większych nakładów finansowych.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Marlenaa 11:25, 28 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Mariusz napisał(a)


Jeszcze raz ja , bo aż mnie korci, aby ci podpowiedzieć, że to piękny staw na różne odmiany lilii wodnych -cudo. Naświetlenie idealne, tylko jaka jest głębokość?


Niestety jest płytki. W najgłębszym miejscu 1 m. Planujemy trochę złagodzić skarpę i trochę pogłębić chociaż kawałek. Lilie są piękne to moje marzenie ale na pewno na dalszą przyszłość. I tak nie wiem jak to ogarniemy, wiadomo fundusze ograniczają. Małymi kroczkami...
Dziękuję za namiary na szkółkę


Witaj
Ja jednak zostanę Twoim patronem przy stawie, tutaj lepiej się czuje niż na lądzie
Rekultywując staw musisz wcześniej podjąć decyzję, czy będzie to staw typowo roślinny, wówczas ryby to dodatek, aby staw prawidłowo mógł funkcjonować.Optymalna głębokość pod staw liliowy to 60(80) - 120(150) cm
Jak wrócę z pracy pokaże Ci fotki jak można umocnić i wyprofilować brzegi stawu, bez większych nakładów finansowych.


Mieć takiego patrona to zaszczyt
Docelowo ma być to staw roślinny; ani mnie, ani męża ryby nie kręcą, na skalę hodowlaną
Dziękuję za wsparcie
____________________
krowy, staw i my
Loosiuu 19:40, 28 lis 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Las, darmowy nawóz, duże pole do popisu....wyczuwam piękny ogród za pare latek...zobaczysz jak to zleci!
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies