Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

hanka_andrus 23:00, 25 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zamiast 3 krzaków borówki posadź 4.Do kwaśnego torfu wymieszanego z ziemią rodzimą na głębokość co najmniej o,5 m,To wszystko przykryj korą grubą i nic już obok nie dosadzaj.Inne krzewy owocowe nie potrzebują takiej gleby.Tuje ustaw w jednym rzędzie. Borówka po 3 latach będzie już duża,i sama stworzy rodzaj żywopłotu.A co masz pod nr 5 i 6?
Jeżeli chcesz obsadzić brzeg tego torfowiska proponuję zwykłą borówkę brusznicę, sprzedają takie w szkółkach.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Marlenaa 23:30, 25 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Haniu dziękuję za podpowiedz Pod 5 i 6 to świerki jeden srebrny, a drugiego nie znam, ale wygląda tak samo tylko zielony, one były sadzone dawno przez moją mamę. Te trzy krzaki borówki już tam rosną, jeden jest już wielki i stary. Dwa dosadziłam, bo jak to mój dziadek powiedział musi być kilka Poszukam zdjęcia tego kąta
____________________
krowy, staw i my
Ymma 23:37, 25 lis 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
jeżeli sadzisz borówki to pamiętaj, żeby było kilka odmian - najlepiej zasadzić tak, żeby owocowały od lipca do września

ja u siebie borówki podsadziłam poziomkami - takie same wymagania i owocują jak szalone, jeszcze dzisiaj zbierałam pojedyncze poziomki
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Marlenaa 23:50, 25 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Tak było 2 lata temu. Borówka gigant, do odmłodzenia jak się da Te dwie małe mogę spokojnie przesadzić. Oczywiście to wszystko prowizorka, bordy były koniecznością ponieważ trawę kosiliśmy raz na dwa - trzy tygodnie, jak to mój mąż mówił po co częściej przecież tu jeszcze nie mieszkamy Ale w tym roku zmienił zdanie, chociaż nadal nie mieszkamy.



A tak wyglądał ten kąt jak zaczynaliśmy budowę, działka żyła własnym życiem przez kilka lat



Sama gołymi rencami tzn. w rękawiczkach, doprowadziłam ten kąt do jakiegokolwiek wyglądu.
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 23:52, 25 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Ymma dzięki, dobra myśl pozomki są super, pychotka.
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 23:53, 25 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Te borówki, które mam są różnych odmian, gdzieś mam zapisane jakich ale nie pamiętam
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 00:00, 26 lis 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Tak jak Hania poradziła na wiosnę przekopię z kwaśnym torfem. A i ten murek zaznaczony na zdjęciu trzeba będzie zbudować bo na razie go nie ma ale w mojej głowie już jest i mąż się zgodził pomóc łatwiej mu będzie kosić bo skarpa zniknie.
____________________
krowy, staw i my
Martek 01:07, 26 lis 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Cześć
Na tyle co tu jestem pierwsza taka sytuacja i nie godna uwagi
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 01:11, 26 lis 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ymma napisał(a)
jeżeli sadzisz borówki to pamiętaj, żeby było kilka odmian - najlepiej zasadzić tak, żeby owocowały od lipca do września

ja u siebie borówki podsadziłam poziomkami - takie same wymagania i owocują jak szalone, jeszcze dzisiaj zbierałam pojedyncze poziomki


A nawozisz borówki ? Ten pomysł z poziomkami fajny,ale czy poziomki zniosą to nawożenie ?Chyba im tak nie jest to potrzebne ...?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
anipla 04:04, 26 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Witaj Marlenaa
Przeczytałam, będę zaglądać,a odbiegając od wszelkich tematów ogrodowych,chciałam powiedzieć że cielak mnie powalił - śliczny jest
Pozdrawiam
Anita
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies