Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

monteverde 18:23, 04 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)
Ania, dziękuję i przekazuję , pomysł zaczerpnięty w internecie. Ale na trzeciej pozycji, najwięcej jednak ptaków korzysta z ziaren słonecznika luzem.
Aniu monte właśnie, te stare czasy, na Podkarpaciu jeszcze sporo pozostałości po starych sadach, niektóre jeszcze całkiem ładnie prowadzone, ale też wiele zarośniętych i zdziczałych.
ewo_k mogę zrobić zdjęcia, będzie Ci łatwiej, nie poddawaj się

Działka dawno została sprzedana jak ojciec nie dawał rady na niej pracować także nie wiem czy jeszcze rośnie ta jabłonka ale możę w tym roku się tam przejdę na spacer i zobaczę pałac w Humenne obejrzałam i poczytałam i o skansenie i o miłorzębie http://www.karpackamapaprzygody.pl/index.php/kmpTrail/poi/view/id/773
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 08:21, 05 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dziękuje wszystkim za zaglądającym

Pszczelarnia napisał(a)
Mariusz, a co to a ogród w Humenne?


Ania mnie wyręczyła, jak już przy temacie, to dodam tylko kilka fotek. Park leży w miasteczku, jest złączony z jego zielenią, bez ogrodzenia, nie ma bylin, a główna atrakcja to oczywiście zamek i muzeum, dla mnie też drewniany bruk, miłorząb i platan w sezonie 2013 byłem tam na szkoleniu, w obserwatorium astronomicznym http://pl.plsk.eu/index/?id=9cc138f8dc04cbf16240daa92d8d50e2 , niewiele było czasu na dokładne zapoznanie się z ogrodem.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 13:53, 06 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kształcąco u Ciebie i wycieczkowo, miłorzęby tak ogromniaste, Krasiczyn zapadnie mi w głowie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mariusz 21:32, 07 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania napisał(a)
Kształcąco u Ciebie i wycieczkowo, miłorzęby tak ogromniaste, Krasiczyn zapadnie mi w głowie

Warto to miejsce odwiedzić, w zamku brakuje wystroju w porównaniu z bogatym Łańcutem, ale odczuwa się wyjątkowość tego miejsca.

Zawilce pod żywopłotem bukszpanowym i w drugiej części ogrodu. Kwitnienie ich następuje w różnych terminach, pod bukszpanem w połowie kwietnia, a w bluszczu (ostatnie zdjęcie) w połowie maja.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Piotr_ 21:35, 07 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
ciekawe ta biel się prezentuje
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
ewa_k 06:11, 08 sty 2015


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321



ich ilość daje robi wrażenie!
____________________
Ewa
ewa_k 06:11, 08 sty 2015


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321



ich ilość daje robi wrażenie!
____________________
Ewa
Agania 07:18, 08 sty 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bajecznie wyglądają w grupie, to pewnie jakaś odmiana zawilców gajowych, ja mam różowe japońskie, zakwitają jesienią, ale kupiłam sobie w Wojsławicach, 2 sztuki tych wiosennych białych, na taki efekt to sobie poczekam kilka lat
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mariusz 07:50, 08 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Najbardziej lubię te pod bukszpanem, fajnie prezentują się na jego tle. Odmian nie znam, są to zawilce wielkokwiatowe. Na Pogórzu Przemyskim maja swoje naturalne stanowiska.

A dzisiaj słoneczko spod zamku w Przemyślu i widok na katedrę .

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:00, 08 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ewa_k napisał(a)

ich ilość daje robi wrażenie!
Piotr_ napisał(a)
ciekawe ta biel się prezentuje

Gajowe, wielkokwiatowe, japońskie wszystkie zachwycają, długo można się nimi cieszyć, bo kwitną w różnych terminach.






____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies