Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Pszczelarnia 10:43, 08 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Piotr_ 18:16, 08 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Tak jak piszesz zawilec wieńcowy cieszy oczy w ogrodzie długo
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Madziarzeszow 18:47, 08 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Z zamku w Przemyślu mam fajne zdjęcie
Bardzo mi się Przemyśl podoba na nim i nie tylko na nim

____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Mariusz 21:30, 08 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
Tak jak piszesz zawilec wieńcowy cieszy oczy w ogrodzie długo

aż musiałem sprawdzić co to za jeden http://www.ogrodowisko.pl/watek/2619-anemone-coronaria-zawilec-wiencowy
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:40, 08 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Madziarzeszow napisał(a)
Z zamku w Przemyślu mam fajne zdjęcie
Bardzo mi się Przemyśl podoba na nim i nie tylko na nim


Baszta? Piękny widoczek ...

... po wyjściu z zamku na lewo, przez park, pod górkę i na kopiec. Widok z Kopca Tatarskiego

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Piotr_ 21:46, 08 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
a widoczek super
Widzę że sprawdziłeś co tam ci napisałem jaki to zawilec hehe miłego wieczoru
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mariusz 21:53, 08 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
.

Brunnera 'Jack Frost', aby było uczciwie, dodam - nie z mojego ogrodu. Rozmyślałem w jakich roślinach gustujesz, trafiłem?

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:54, 08 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
a widoczek super
To sprawdziłeś co tam ci napisałem jaki to zawilec hehe miłego wieczoru

Zaraz sprawdzę, dzięki
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 21:28, 09 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
U mnie zawilce wieńcowe odmawiają współpracy Za o mam od koleżanki forumowej te zawilce wielkokwiatowe i liczę, że wiosną dadzą czadu

Doktorat z irysów robię... teraz versicolory studiuję, bo to może on... ale nigdzie nie piszę, czym się różni od innych
Z versi.... podobny jest tu, na stronie z roślinami wodnymi podobny do mojego
A tak wogle to kwiat ma taki jak syberyjski.. liście cieńsze od irysa żółtego, ale układ liści taki sam, ale syberyjski ma liście bardziej podobne do szerokiej trawy, które się wachlarzowato układają, a u mojego stoją pionowo.. to może jakiś jednak mutant z piekła rodem.. w poszukiwanu irysów miniaturowych... trafiłam na blog fanki irysowej Podaję namiar bo może Cię to zainteresować.

I mój mutant to może Iris Setosa .... muszę jeszcze pogrzebać za tym..

A te mikruski.... to żaden MDB.... bo w nich szukałam... to może być Iris cristata.


Jakiś irys wysiewa mi się na grandę.. albo żółty albo ten mutant.. siewki rosną dosłownie wszędzie.. nawet na macie wokół oczka z kamieniami, gdzie gorąco, sucho.. wysiał się pomiędzy kamieniami .. obstawiam jednak żółtego... nie nadążę pielić siewek..

Na dziś kończę z irysami....... zaraz mi Muminka podrzucają na weekend... a oczom należy się odpoczynek...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 22:20, 09 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349

To Aniu raczej nie jest versicolor, pokrój odpowiada syberyjskiemu, liście inaczej są wykształcone niż na brzegu, bo w wodzie jest to normalne zjawisko. Jeśli nie jest to Perry's Blue, co całkiem możliwe, to skłaniam się ku nieznanym mieszańcom syberyjskich. Ta seria jest potężna, wielka … na poszczególne taksony nie mówi się po imieniu (sibicolor, sibitosa, sibcorus…), tylko ogólnie syberyjskie.
Nie dziwię się też, że niektóre rosną dobrze w wodzie np. sibcolor jest krzyżówką syberyjskiego z versicolor i nie wykluczone że w wodzie może się lepiej zachowywać, ale pakujemy go do jednego wora - syberyjski, są nawet krzyżówki syberyjskich z żółtymi i też pakowane do jednego wora.
W tym układzie nikt nie dopasowuje uprawy do odmiany, jest jednolita dla słowa syberyjski - wilgotne i mokre siedliska, płytka woda tylko latem , a jeśli ktoś tak jak Ty trafi na takiego co idealnie zachowuje się w wodzie i dobrze w niej zimuje, wówczas co? - jest dyskusja

Dzięki za blog, fajnie, bo pani specjalizuje się w bródkowych, czyli te które uprawiam w domu.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies