Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 22:28, 09 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ania odpowiedziałem na poprzedniej stronie, a tutaj wstrzelił mi się pusty post, to dopisałem o książce.
Przypomniałem sobie że masz ciekawą książkę o irysach "Irysy bezbródkowe" Lech Komarnicki, tam jest ogrom niespotykanej w necie wiedzy, sięgnij ręką na półkę.
Jest o syberyjskich dość sporo.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 23:21, 09 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mam ją pod ręka

A wywody irysowe są jeszcze u mnie... padam , idę spać, skoro świt mam pobudkę..

Ale jeden irys na pewno odszukany.. dobre i to.. i ile ciekawostek po drodze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 08:43, 10 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Wczoraj się wymądrzyłem, a dzisiaj odpowiadam na pytania
Mala_Mi napisał(a)

Jakiś irys wysiewa mi się na grandę.. albo żółty albo ten mutant.. siewki rosną dosłownie wszędzie.. nawet na macie wokół oczka z kamieniami, gdzie gorąco, sucho.. wysiał się pomiędzy kamieniami .. obstawiam jednak żółtego... nie nadążę pielić siewek..


Irysy żółte sieją się wszędzie, jak jest w pobliżu to pewnie siewki należą do niego.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:45, 10 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
U mnie zawilce wieńcowe odmawiają współpracy Za o mam od koleżanki forumowej te zawilce wielkokwiatowe i liczę, że wiosną dadzą czadu


Wielkokwiatowe są bardzo wdzięczne, weź sobie jeszcze moje późniejsze, kwitną od połowy maja, albo wcześniejsze - kwitną w połowie kwietnia.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mala_Mi 17:49, 12 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dopiero teraz zaglądam...
Piszę się na kawałek zawilców Nie wiem gdzie, ale to zmartwienie na potem..

Dzięki za info o irysie...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 19:00, 12 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Czytam Twoje i Ani rozważania iryskowe i tylko żałuję ze nie mam gdzie sadzic. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anka_ 19:52, 12 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariuszu bardzo ci dziękuję.

Piszesz u Bożenki, że u ciebie ciepło i już działasz ogrodowo- aż troszkę zazdroszczę. U nas kolejny dzień pada. Błoto i wiatrzysko- masakra.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 17:19, 15 sty 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 11:54, 19 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Dopiero teraz zaglądam...
Piszę się na kawałek zawilców Nie wiem gdzie, ale to zmartwienie na potem..

Dzięki za info o irysie...

Zawilce już są w doniczkach ...
troszkę cieplej i nie usiedzę ... zbiłem kompostownik, koniec zasypywania miedzy w polu skoszoną trawa, liśćmi i chwastami, choć przyznam, że fajna ziemia się tam zrobiła.
Są takie urocze ... pierwsze kwitną w kwietniu, drugie w maju. Dopiero jak są zdjęcia obok, to widać różnicę. Ogrodowisko to też fajny sposób dokumentacji ogródkowej


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 11:59, 19 sty 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Mariuszu bardzo ci dziękuję.

Piszesz u Bożenki, że u ciebie ciepło i już działasz ogrodowo- aż troszkę zazdroszczę. U nas kolejny dzień pada. Błoto i wiatrzysko- masakra.


nadal ciepło, jak na ta porę roku, jak nam przywieje jakąś Katriną, to odechce się wiosny zimą

Szafirki 2014

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies