Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Potrawy wigilijne

Pokaż wątki Pokaż posty

Potrawy wigilijne

barbara_kraj... 23:18, 14 gru 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
W tym roku też z mrożonych zrobimy, bo córka ma ich sporo. Spróbujemy takich i takich
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
grupa_trzyma... 14:00, 19 gru 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Zagapiłam się z tym przepisem, przepraszam. Juz podaję sposób jego przygotowania:

KARP Z GRZYBAMI

Karpia pokrojonego w dzwonka smażymy jak lubimy.
W rondlu z grubym dnem układamy na przemian: cebulę pokrojoną w grube plastry, obgotowane grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby,cebula, grzyby, cebula, grzyby,cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby... tak do wyczerpania składników. Wszystko przesypujemy w międzyczasie pieprzem i przekładamy masełkiem. Całość przykrywamy i wkładamy do piekarnika i powolutku zapiekamy, zapiekamy, zapiekamy......Ryba jest gotowa, kiedy zapach roznoszący sie w powietrzu zwabia do kuchni wszystkich domowników ryba jest gotowa. Ma być miękka i ciemnobrązowa od grzybów. Smacznego!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grazyna 14:03, 20 gru 2012


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
dajana napisał(a)
.Jeśli ktoś chce, mogę napisać wszystkie przepisy na moje potrawy .





Gdzie mogą być te przepisy?

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
goniak 14:20, 20 gru 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Zagapiłam się z tym przepisem, przepraszam. Juz podaję sposób jego przygotowania:

KARP Z GRZYBAMI

Karpia pokrojonego w dzwonka smażymy jak lubimy.
W rondlu z grubym dnem układamy na przemian: cebulę pokrojoną w grube plastry, obgotowane grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby,cebula, grzyby, cebula, grzyby,cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby, cebula, grzyby... tak do wyczerpania składników. Wszystko przesypujemy w międzyczasie pieprzem i przekładamy masełkiem. Całość przykrywamy i wkładamy do piekarnika i powolutku zapiekamy, zapiekamy, zapiekamy......Ryba jest gotowa, kiedy zapach roznoszący sie w powietrzu zwabia do kuchni wszystkich domowników ryba jest gotowa. Ma być miękka i ciemnobrązowa od grzybów. Smacznego!

Muszę spróbować, bo ja do tej pory też zapiekałam usmażonego karpia ale tylko z surową cebulą.
____________________
Małgosia mój zielony świat
grupa_trzyma... 16:26, 20 gru 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Spróbuj Małgosiu, polecam. Tego karpia zawsze na wigilię robiła moja babcia. Zapiekała go w tzw. "duchówce" czyli w piekarniku w tradycyjnej kuchni kaflowej. Pomiędzy tymi warstwami cebulowo-grzybowymi powinno się układać karpia... zapomniałam o tym w przepisie.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
goniak 16:37, 20 gru 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Spróbuj Małgosiu, polecam. Tego karpia zawsze na wigilię robiła moja babcia. Zapiekała go w tzw. "duchówce" czyli w piekarniku w tradycyjnej kuchni kaflowej. Pomiędzy tymi warstwami cebulowo-grzybowymi powinno się układać karpia... zapomniałam o tym w przepisie.

Że karp pomiędzy, to jest oczywiste, w końcu przepis jest na karpia
____________________
Małgosia mój zielony świat
magnolia 17:32, 20 gru 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a napiszecie dla ułomnych kuchennie jak zrobić farsz do pierogów z kapusty i grzybów?
Moja teściowa zawsze robi pierogi z jajkiem i pieczarkami, ale jakoś nie bardzo smakują. W tym roku zgodziła się, że jak wpadniemy z farszem,to możemy mieć porcję z kapustą i grzybami. Mamy suszone koźlaki, rosły u nas jesienią- nadają się?
____________________
hanka_andrus 17:46, 20 gru 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nadają się!Magnolio! Zalewasz susz grzybowy wodą do namoczenia, W międzyczasie gotujesz kapustę kiszoną w ilości tak około kilograma, po zagotowaniu - odcedzasz. wyciskasz nadmiar wody,
Grzyby zagotowujesz ,odcedzasz- wywar grzybowy używasz do grzybowej albo do czerwonego barszczu,
Na patelni rozgrzewasz olej,smażysz cebulę dodajesz pokrojone drobno grzyby,i takąż kapustę. Doprawiasz wg uznania, pieprzem, ,majerankiem,kinkiem, papryką.Smak musisz sama określić. Chwilę dusisz.,po czym wystudzasz,i już gotowy jest farsz,
Jeżeli masz mało suszków,możesz dodać pieczarki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
goniak 17:56, 20 gru 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
hanka_andrus napisał(a)
Nadają się!Magnolio! Zalewasz susz grzybowy wodą do namoczenia, W międzyczasie gotujesz kapustę kiszoną w ilości tak około kilograma, po zagotowaniu - odcedzasz. wyciskasz nadmiar wody,
Grzyby zagotowujesz ,odcedzasz- wywar grzybowy używasz do grzybowej albo do czerwonego barszczu,
Na patelni rozgrzewasz olej,smażysz cebulę dodajesz pokrojone drobno grzyby,i takąż kapustę. Doprawiasz wg uznania, pieprzem, ,majerankiem,kinkiem, papryką.Smak musisz sama określić. Chwilę dusisz.,po czym wystudzasz,i już gotowy jest farsz,
Jeżeli masz mało suszków,możesz dodać pieczarki.

Generalnie robię podobnie z tym, że kapustę gotuję z dodatkiem oleju w ilości 2-3 łyżek.
Doprawiam tylko pieprzem i ewentualnie odrobiną soli, bo kminek to nie każdy lubi więc na pierwszy raz to raczej bym nie polecała.
Warto wspomnieć o tym, że jeśli kapusta jest bardzo kwaśna ( sprawdzamy organoleptycznie ) to należy ją wypłukać w zimnej wodzie i odcisnąć jeszcze przed gotowaniem.
____________________
Małgosia mój zielony świat
magnolia 17:57, 20 gru 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dzięki Haniu kochana
Hasło doprawiasz sam, do smaku jest dla mnie strraszne. Jedyna nadzieja w moim dziecku- ona wie co to znaczy i lubi improwizować.
Jeszcze raz dziękuję
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies