Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Zeta 19:44, 06 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Syla napisał(a)

Syla a ogólnie do nawożenia to florowit u żywasz i co jeszcze?? Pewnie magiczną siłę do konkretnych roślin..?? Bo tak wyczytałam u Danusi ze to poleca....a ja dzisiaj znalazłam obornik koński granulowany i co ty na to??


Co do obornika się nie wypowiem .... bo coś mi tam gdzieś świta jak to się używa ale dopóki nie sprawdzę nie powiem ..... Wiem jedynie , że jest bardzo łagodny i może być substytutem naturalnego , zdecydowanie ale kiedy go rozsypać na rabatę na wiosnę lub na jesień .... no nie pamiętam

Tak .... używam florowit skoncentrowany oraz magiczną siłę ..... florowitem często zraszam dolistnie swoje roślinki ..... żurawki po tym zabiegu bujnęły , że ach o całej reszcie nie wspomnę ..... choć podlewanie takimi nawozami u mnie w ogrodzie trwa dwa dni u Ciebie pewnie nie mniej

No jest trochę roboty ale ja podlewam listki opryskiwaczem ciśnieniowym ....
W zeszłym roku używałam biohumusu sporo bo 4 bańki 5cio litrowe i florowit i magiczną siłę do rh i hotensji....myślę nad tym obornikirm granulowanym ale boję się żeby nie popalić roślin....
Będe u Ciebie częstym gościem wię kup jakaś dobrą kawusię haha z miodkiem lubię szykuje się budowa i nowe rabaty ....bedę czytać ....mam nadzieję że będziesz pisać kiedy co opryskujesz pleeaaseee hihi bo ja będę ściągę robić....kurczę i tak wolę glinę niż piach
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Gardenarium 19:48, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Juzia_G napisał(a)


Syla może Danusi się lepiej spytać


Danusia ma dużo pracy .... może Magnolia zaglądnie do mnie lub do Ciebie


W sumie mamy czas jeszcze


Zeta napisał(a)
Oj dzieki Sylka rzeczywiście kupa roboty no może i ja zainwestuję ...a co polecasz lepiej cisy czy bukszpany pod te brzozy a pomiędzy funkie...
Mam dostęp i do cisów i bukszpanów kulek w tej samej cenie....
Tylko niewiem chyba cisy łatwiejsze w obsłudze ??


Odnośnie kulek czy to z cisów czy z bukszpanu, jest z nimi pracy sporo. Nie da się bez pracy, chyba że tuję Danica posadzisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:49, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obornik granulowany miesza się z glebą podczas sadzenia roślin. Posypanie gdzieś po glebie nic Wam nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:54, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziewczyny, mam wskazówkę, korzystajcie z wyszukiwarek, te wszystkie tematy są już opisane. W artykułach, albo w wątkach, To przydatne narzędzie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:56, 06 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko już jest i można znaleźć. Forum to nie tylko Nasze ogrody, ale też mnóstwo wątków tematycznych

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1763-misecznik-cisowiec
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zeta 20:10, 06 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Dzieki Danusiu już mi Syla wyslała ...
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Syla 20:17, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gardenarium napisał(a)
Obornik granulowany miesza się z glebą podczas sadzenia roślin. Posypanie gdzieś po glebie nic Wam nie da.


ale czy na wiosnę czy na jesień ???

cofam pytanie .... śpiąca już jestem i obolała lekko buziak
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Zeta 20:28, 06 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Syla napisał(a)

Obornik granulowany miesza się z glebą podczas sadzenia roślin. Posypanie gdzieś po glebie nic Wam nie da.


ale czy na wiosnę czy na jesień ???

cofam pytanie .... śpiąca już jestem i obolała lekko buziak

Przeczytalam w atku o nawozach że ten granulowany to raczej wiosną...ale trzeba go przekopać z ziemia....ja chyba wolę te rozpuszczalne ...więcej z nimi zabawy ...ale jakoś pewniejsza jestem
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Magda70 20:52, 06 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
o rany...jakie poważne tematy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Syla 21:13, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Magda70 napisał(a)
o rany...jakie poważne tematy


przecież roślinki muszą coś jeść
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies