Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

aneta230972 16:34, 07 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
gierczusia napisał(a)



Obornik granulowany miesza się z glebą podczas sadzenia roślin. Posypanie gdzieś po glebie nic Wam nie da.


ale czy na wiosnę czy na jesień ???

cofam pytanie .... śpiąca już jestem i obolała lekko buziak

Przeczytalam w atku o nawozach że ten granulowany to raczej wiosną...ale trzeba go przekopać z ziemia....ja chyba wolę te rozpuszczalne ...więcej z nimi zabawy ...ale jakoś pewniejsza jestem


Dziewczynki z obornikiem granulowanym związane są jeszcze inne atrakcje .. Ja kupiłam niby bezzapachowy .. Ale waliło ... Uchhh ... Ze aż sąsiedzi przylecieli czy jakiejś awarii kibli u mnie nie ma


To chyba dobrze, że śmierdzi. Dla mnie było by podejrzane gdyby obornik był bezwonny lub pachniał Coco Chanel
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Syla 17:34, 07 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

Gierczusia ma wrażliwych sąsiadów
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
aneta230972 17:51, 07 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831

To wszystko tłumaczy.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Magda70 19:35, 07 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Albo troskliwych...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 22:05, 07 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sylwia podobno Cię zasypalo? Żyjesz jeszcze?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gierczusia 22:36, 07 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Syla napisał(a)
Ela ..... z tym lustrem to chyba tak pod lekkim skosie aby się roślinki mogły przeglądać a przechodzący ludziska nie
A z tym obornikiem to jeszcze się na niego w moich sklepach nie natknęłam ale pewnie bym nabyła pomimo aromatu


Dzięki czyli lustro pod kątem... a o tym oborniku to piszę ku przestrodze dlatego ,że przez worek czuć nie było ( matko ... Przecieź sklep by calusi zaśmierdnął )

Jeszcze jedno mnie męczy ale w tym przypadku w kwestii ściany wodnej ... Masz coś gotowego na myśli czy będziesz sama budować ?? Bo ta czerwona ,którą u Ciebie widziałam miała takie fajne wyloty wody ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:38, 07 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
aneta230972 napisał(a)






Obornik granulowany miesza się z glebą podczas sadzenia roślin. Posypanie gdzieś po glebie nic Wam nie da.


ale czy na wiosnę czy na jesień ???

cofam pytanie .... śpiąca już jestem i obolała lekko buziak

Przeczytalam w atku o nawozach że ten granulowany to raczej wiosną...ale trzeba go przekopać z ziemia....ja chyba wolę te rozpuszczalne ...więcej z nimi zabawy ...ale jakoś pewniejsza jestem


Dziewczynki z obornikiem granulowanym związane są jeszcze inne atrakcje .. Ja kupiłam niby bezzapachowy .. Ale waliło ... Uchhh ... Ze aż sąsiedzi przylecieli czy jakiejś awarii kibli u mnie nie ma


To chyba dobrze, że śmierdzi. Dla mnie było by podejrzane gdyby obornik był bezwonny lub pachniał Coco Chanel


Gierczusia ma wrażliwych sąsiadów


To wszystko tłumaczy.

Ponieważ to o moich sąsiadach , to powiem ,że oni zdaje się teraz umierają z powodu czkawki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Syla 22:44, 07 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
Sylwia podobno Cię zasypalo? Żyjesz jeszcze?


Były trzy podejścia ..... czuję się tak jakbym prace ogrodowe rozpoczęła ..... zakwasy się odzywają Jutro ciąg dalszy bo nadal intensywnie sypie ..... Jest pięknie .... krajobraz jak z bajki to ma swoje plusy ! buziam Marzenko
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Hogata 22:46, 07 lut 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Syla napisał(a)

Ale pięknie u Ciebie ...wpadłam zobaczyc jak tam rabata brzozowo kulkowa ....czy decydujesz się na danicę jako kulki..? czy stawiasz na bukszpany....no powiedz coś więcej .....a te trawki jakie ? hihihi ciekawska jestem ....już widzę gdzie ta rabatka będzie ....brzozy pewnie doorenbosy.....??????


Będą kulki bukszpanowe , cisowe ..... będzie hosta , może trawka ostnica cieniutka lub inna ale o jasnym odcieniu .... odrobinę czerwieni wprowadzę żurawką lub berberysem z tych niższych ..... wiosną tulipany, białe lub biało zielone, czosnki olbrzymie ....Myślałam również obwódce trawiastej ...... Nie wiem jeszcze .... możliwości są ogromne ale nie chciałabym przesadzić ale raczej dostosować klimatem do całości ogrodu A co do brzóz to raczej doorenbosy ale zastanawiam się nad szczepionymi aby mi nie wyrosły do nieba

No zastanawiam się jeszcze nad wkomponowaniem klona palmowego


Witam Sylwia.
Bylam już u ciebie w ogrodzie nie raz, ogród cudny. Bardzo fajne zmiany, najpier kamienie, później totalna rewolucja. I ciagle zmiany...
Jestem bardzo ciekawa rabaty z brzozami. Będę podglądać...
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Syla 22:47, 07 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gierczusia .... sąsiadami się nie przejmuj to tylko czkawka szkoda , że nie poszli za przykładem i do swojego ogrodu takiej inhalacji sobie nie sprawili

Pytasz o tę ścianę wodną którą Danusia podesłała ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies