Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 16:58, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zeta napisał(a)

Zeta co Ty dzisiaj sie tak ślinisz?

Kurcze niewiem ale pomysły Syli bbbbaaaaardzo mi się podobaja tak jak cały ogród
No to siem śliniam troszku...hihi


No ale to zasługa naszej Szanownej Szefowej Do jej ogrodów i wykonawstwa to i ja śliniak potrzebuję Nikt mi teraz w wykonawstwie nie dogodzi to muszę sama łopatą machać
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Juzia 17:00, 06 lut 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Syla może Danusi się lepiej spytać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mala_Mi 17:14, 06 lut 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Trzymam rękę na pulsie Podglądam....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
aneta230972 17:20, 06 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Syla napisał(a)

Polecam thuję Smaragd, na zamknięty szpaler sadzisz wówczas co 80cm (tak mam chyba u siebie , zmierzę nie ma problemu )..... W zimie nie brązowieją , ładnie wyglądają . Natomiast co do Aureospicata to odmiana szerokostożkowa i jako żywopłot jak najbardziej dla zmiany formy nasadzeń aby nie było monotonnie .....Przyrosty mają jedynie złociste a tak to jest ciemnozielona ........do tego koloru będziesz miała szeroką możliwość wybierania barw przy późniejszych nasadzeniach (drzewa liściaste żółte , bordowe )


Dzięki wielgachne Sylwia.Nie ma to jak opinia ekspertki ogrodowej .
Wiesz doskonale jak wygląda nasza pustynia. Który wg Ciebie pomysł z obsadzeniem jest najlepszy. Pomysł z bukami odpada. Niestety sąsiadka tak daje popalić, że musimy wybrać drzewa super szybko rosnące bez prześwitów.
Na dzień dzisiejszy są trzy warianty:
1) lewa strona -świerk, prawa strona tuja aureospicata a tył cały świerk lub tuja
2) lewa strona i połówka tyłu- serby a prawa strona i pozostała połówka tyłu- tuje
3) całość grupami: 10x świerk, 10x tuja itd.?
Mądra głowo poradż proszę

____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Syla 17:27, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zeta napisał(a)


Ale pięknie u Ciebie ...wpadłam zobaczyc jak tam rabata brzozowo kulkowa ....czy decydujesz się na danicę jako kulki..? czy stawiasz na bukszpany....no powiedz coś więcej .....a te trawki jakie ? hihihi ciekawska jestem ....już widzę gdzie ta rabatka będzie ....brzozy pewnie doorenbosy.....??????


Będą kulki bukszpanowe , cisowe ..... będzie hosta , może trawka ostnica cieniutka lub inna ale o jasnym odcieniu .... odrobinę czerwieni wprowadzę żurawką lub berberysem z tych niższych ..... wiosną tulipany, białe lub biało zielone, czosnki olbrzymie ....Myślałam również obwódce trawiastej ...... Nie wiem jeszcze .... możliwości są ogromne ale nie chciałabym przesadzić ale raczej dostosować klimatem do całości ogrodu A co do brzóz to raczej doorenbosy ale zastanawiam się nad szczepionymi aby mi nie wyrosły do nieba

No zastanawiam się jeszcze nad wkomponowaniem klona palmowego


Chyba obśliniłam monitor

Kyrczę zazdraszczam Ci masz dobrą ziemię ...ja mam brzozy przy wejściu i chciałam tam dać cisowe kuleczki i funkie patriot ale ziemia kiepska i się boję ze cisy nie dadzą rady...


Zeciu , nie mam dobrej gleby (glina) , no może niewielką warstewkę dobrej ale wewnątrz ogrodu ..... Uwierz mi .... aby przy ogrodzeniu przy wjeździe na posesję posadzić kulki bukszpanowe , wiśnie Umbraculifera .... musiałam wykopać ok 1,5m i wywieźć gruz .... był tam sam kamień a pod kamieniem glina ..... W niektórych nawet miejscach robiłam dziury na 2m aby odciążyć rośliny od nadmiaru wody przy dużych ulewach ..... W tym przypadku nawet się cieszę , że mam ogród w spadku bo musiałabym dziurawić w wielu miejscach .... A tak w planowanym miejscu nasadzeń przekopywałam ziemię z piaskiem w dużej ilości a do dołka pod roślinę wsypywałam 80l worek dobrej ziemi z nawozem lub więcej .....

Pod cisy robiłam również wykopaliska ..... popatrz
Rok 2011


A tutaj to miejsce wykopaliskowe pod kulki cisowo bukszpanowe ..... Kołami oznaczyłam zrobiony drenaż .....dwóch pozostałych nie widać bo zasypane piachem


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Zeta 18:03, 06 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Oj dzieki Sylka rzeczywiście kupa roboty no może i ja zainwestuję ...a co polecasz lepiej cisy czy bukszpany pod te brzozy a pomiędzy funkie...
Mam dostęp i do cisów i bukszpanów kulek w tej samej cenie....
Tylko niewiem chyba cisy łatwiejsze w obsłudze ??
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Syla 18:49, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zeta napisał(a)
Oj dzieki Sylka rzeczywiście kupa roboty no może i ja zainwestuję ...a co polecasz lepiej cisy czy bukszpany pod te brzozy a pomiędzy funkie...
Mam dostęp i do cisów i bukszpanów kulek w tej samej cenie....
Tylko niewiem chyba cisy łatwiejsze w obsłudze ??


I jedno i drugie należy głaskać .... to i to ma przyrosty i musimy formować czy to kulka czy żywopłot .... Można połączyć kuleczki razem (jedno ma delikatne błyszczące listki a drugie szlachetne igiełki ) .... a wypełnić funkiami i runianką lub dodać jeszcze jakiś kolorek żurawką i dodać trochę ruchu na rabacie trawką z tych niskich

Przy zakupie cisów popatrz im do środka coby nie miały małych ciemnobrązowych malutkich muszelek poprzyklejanych do gałązek .... to są czerwce które musimy zwalczać by nie wysysały soków z naszych piękności .... Ja u siebie z nimi walczę

http://www.ogrodygalezewski.pl/ogrod-bez-tajemnic-glowne/53-czerwce-w-ogrodzie.html
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:49, 06 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Juzia_G napisał(a)
Syla może Danusi się lepiej spytać


Danusia ma dużo pracy .... może Magnolia zaglądnie do mnie lub do Ciebie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Juzia 19:00, 06 lut 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Syla napisał(a)

Syla może Danusi się lepiej spytać


Danusia ma dużo pracy .... może Magnolia zaglądnie do mnie lub do Ciebie


W sumie mamy czas jeszcze
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Zeta 19:03, 06 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Syla napisał(a)

Oj dzieki Sylka rzeczywiście kupa roboty no może i ja zainwestuję ...a co polecasz lepiej cisy czy bukszpany pod te brzozy a pomiędzy funkie...
Mam dostęp i do cisów i bukszpanów kulek w tej samej cenie....
Tylko niewiem chyba cisy łatwiejsze w obsłudze ??


I jedno i drugie należy głaskać .... to i to ma przyrosty i musimy formować czy to kulka czy żywopłot .... Można połączyć kuleczki razem (jedno ma delikatne błyszczące listki a drugie szlachetne igiełki ) .... a wypełnić funkiami i runianką lub dodać jeszcze jakiś kolorek żurawką i dodać trochę ruchu na rabacie trawką z tych niskich

Przy zakupie cisów popatrz im do środka coby nie miały małych ciemnobrązowych malutkich muszelek poprzyklejanych do gałązek .... to są czerwce które musimy zwalczać by nie wysysały soków z naszych piękności .... Ja u siebie z nimi walczę

http://www.ogrodygalezewski.pl/ogrod-bez-tajemnic-glowne/53-czerwce-w-ogrodzie.html


Ile ja się od Ciebie nauczę
Ale cisy to jak opryskujesz raz w roku na co???
Bo te bukszpany to cały czas trzeba pryskac a ja totalnie nie umiem z tymi opryskami kiedy jak i wogóle....szkoda że mój Żon tylko trawa zainteresowany ...mógłby jeszcze opryski robić hahah.
No popatrzę co będzie na wiosnę bardziej dostępne
Jeszcze raz dzieki..

A Na Magnolię poluj rano jak możesz bo ona jest na forum w trakcie pracy ...po południu już niebardzo
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies